Stripe از Clear India با بودجه 75 میلیون دلاری حمایت می کند – TechCrunch

Stripe دومین سرمایه گذاری خود را در هند انجام داده است ، تنها چند روز پس از افشای اولین مورد. این دو شامگاه یکشنبه گفتند یکی از ارزشمندترین استارتاپ های جهان از شرکت فای تک تک SaaS مستقر در بنگلور پشتیبانی می کند.

این استارتاپ 10 ساله هندی که قبلاً به عنوان ClearTax شناخته می شد ، گفت که 75 میلیون دلار در بودجه سری C خود جمع آوری کرده است. این دور توسط کورا کپیتال هدایت شد. Stripe، و همچنین Alua Capital، Think Investments و چندین سرمایه گذار موجود دیگر در این دور شرکت کردند، که درآمد تمام دوران استارتاپ را به بیش از 140 میلیون دلار می رساند.

Clear – که Y Combinator، Sequoia Capital India، Founders Fund و Elevation Capital را در میان اولین سرمایه گذاران خود به حساب می آورد – به افراد و مشاغل کمک می کند اظهارنامه مالیاتی خود را ارسال کنند. همچنین مشاوره مدیریت ثروت را برای افراد ارائه می دهد و به مشاغل با صورتحساب الکترونیکی و اعتبار کمک می کند.

این استارتاپ می گوید بیش از 6 میلیون نفر و بیش از 1 میلیون مشاغل کوچک و متوسط ​​و بیش از 30 هزار شرکت از پلتفرم آن استفاده می کنند.

آرشیت گوپتا ، موسس و مدیر ارشد اجرایی Clear در مصاحبه ای با TechCrunch گفت که در 18 ماه گذشته ، پلت فرم SaaS این استارتاپ پنج برابر رشد کرده است. Clear گفت که بیش از 10% از 3% در سال 2016 فاکتورهای تجاری هند را با GMV 400 میلیارد دلار پردازش می کند.

پیشنهاد Clear’s marquee، ClearTax، در زمانی شروع شد که تشکیل پرونده الکترونیکی در هند چندان محبوب نبود. اما این استارت آپ به لطف قوانین دولتی در سال های بعد در جایگاه خوبی قرار گرفت. (مثلاً پنج سال پیش دولت تشکیل پرونده الکترونیکی را در کشور اجباری کرد.)

اما تعداد افرادی که در هند با 1.4 میلیارد نفر زندگی می کنند که مالیات می پردازند هنوز نسبتاً کم است. (فقط حدود 60 میلیون نفر در هند مالیات می پردازند.) این یکی از دلایلی است که Clear پیشنهادات خود را برای خدمت به مشاغل گسترش داده و همچنین به خدماتی مانند اعتبار و مدیریت ثروت دامن زده است.

نیتین سایگال ، بنیانگذار و مدیر ارشد شرکت Kora ، در بیانیه ای گفت: “ما از همکاری با Clear بسیار هیجان زده هستیم زیرا آنها در مقیاس وسیع در اکوسیستم SaaS هند نوآوری می کنند و به شرکتها و شرکتهای کوچک و متوسط ​​امکان می دهد تا گردش کار خود را در زمینه مالیات ، صورتحساب و چندین مورد دیگر خودکار کنند.”

گوپتا گفت این استارتاپ بودجه جدیدی را برای گسترش پیشنهادات خود به کار می گیرد و همچنین در حال توسعه در خارج از کشور است. وی گفت که Clear ، که در حال حاضر به مشاغل خاورمیانه خدمت می کند ، قصد دارد به زودی به مشاغل مشابه در اروپا نیز گسترش یابد.

“ما از Kora ، Stripe و دیگر سرمایه گذاران ورودی خود استقبال می کنیم. Kora دارای تجربه قوی در زمینه بازیگران فناوری در بازارهای نوظهور است و Stripe یک شرکت فناوری جهانی است که زیرساخت های اقتصادی را برای اینترنت ایجاد می کند – ما مشتاق هستیم که از هر دوی آنها درس بگیریم. “

هند در یک سفر دیجیتالی عظیم است و ما خوشبختانه در طوفان کامل صورتحساب الکترونیکی، GST، UPI، اینترنت موبایل ارزان و پذیرش سریع فناوری به دلیل کووید-19 هستیم. ما در حال افزایش پلتفرم SaaS خود هستیم تا به مشاغل با بدهی و پرداخت بدون وثیقه کمک کنیم. این بودجه همچنین به ما سوخت برای توسعه بین المللی ما می دهد.