Stockeld Dreamery پنیر را آنقدر دوست دارد که 20 میلیون دلار برای تهیه آن از حبوبات جمع آوری کرد – TechCrunch

پنیر یکی از غذاهایی است که وقتی آن را دوست دارید ، در واقع آن را دوست دارید. همچنین این غذا یکی از سخت ترین غذاهایی است که از چیزی غیر از شیر تهیه می شود. Stockeld Dreamery نه تنها این وظیفه را بر عهده گرفت ، بلکه محصولی را نیز برای نشان دادن دارد.

این شرکت مستقر در استکهلم روز پنجشنبه دور A سری 20 میلیون دلاری خود را با همکاری Astanor Ventures و Northzone اعلام کرد. پیوستن به آنها در دور-که سروش توکلی بنیانگذار آن به TechCrunch گفت او معتقد بود که “بزرگترین دور سری A برای راه اندازی جایگزین های گیاهی اروپایی است” ، Gullspång Re بود: غذا ، Eurazeo ، Norrsken VC ، Edastra ، Trellis Road و angel سرمایه گذاران دیوید فرنکل و الکساندر لیونگ.

توکلی قبلاً استارتاپ تبلیغات ویدیویی Videoplaza را تأسیس کرد و آن را در سال 2014 به Ooyala فروخت. در جستجوی پروژه بعدی خود ، او گفت که کمی جستجو کرده است و می خواهد شرکت بعدی کاری با تأثیر محیطی انجام دهد. او به ویژه در دنیای غذا ، غذاهای گیاهی به پایان رسید.

او به TechCrunch می گوید: “حذف حیوان تأثیر زیادی بر روی زمین ، آب ، گازهای گلخانه ای دارد ، چه برسد به کشاورزی در کارخانه.” “من تشخیص دادم که پنیر بدترین است. با این حال ، اگرچه مردم مشتاق تغییر رژیم غذایی خود هستند ، اما وقتی محصولات جایگزین را امتحان می کنند ، آن را دوست ندارند. “

سپس توکلی به دنبال یکی از بنیانگذاران با سابقه علمی رفت و با آنجا لیسنر آشنا شد که سابقه آن در زمینه بیوتکنولوژی و علوم غذایی است. آنها با هم استوکلد را در سال 2019 شروع کردند.

P -r-Jörgen Pärson ، شریک اصلی Northzone ، سرمایه گذار در Videoplaza بود و از طریق ایمیل گفت که Stockeld Dreamery نتیجه “بهترین فناوری همراه با بهترین علم” بود و توکلی و لیسنر “از دانش علمی خود استفاده می کردند. و چشم انداز آینده و پیشنهاد یک برنامه تجاری ، که در فضای موادغذایی بسیار نادر است ، اگر نباشد. “

اولین محصول این شرکت ، Stockeld Chunk ، در ماه مه عرضه شد ، اما نه بدون آزمایش و سختی. توکلی گفت که این تیم قبل از پیدا کردن ترکیبی موثر ، بیش از 1000 تکرار محصول “پنیری” خود را آزمایش کرد.

وی توضیح داد که پیشرفت ها در گروه شیرهای گیاهی در بیشتر موارد موفقیت آمیز بوده است ، نه لزوما به دلیل ریشه های گیاهی ، بلکه به دلیل خوشمزه بودن آنها. نوآوری در زمینه گوشت نیز در حال پیشرفت است ، اما پنیر هنوز مشکل است.

توکلی افزود: “آنها معمولاً از نشاسته و روغن نارگیل تهیه می شوند ، بنابراین می توانید از بوی بد آن احساس وحشتناکی داشته باشید و احساس دهان می تواند لاستیکی باشد ، به علاوه پروتئین وجود ندارد.”

استوکلد پروتئین را به عنوان عنصر اصلی می خواست ، بنابراین Chunk با استفاده از حبوبات تخمیر شده-نخود و فاوا در این مورد-ساخته می شود که به پنیر ظاهر و احساس فتا مانند می دهد و حاوی 30 protein پروتئین است.

Chunk در ابتدا با رستوران ها و سرآشپزها در سوئد راه اندازی شد. در خط لوله تولید پنیر قابل پخش و ذوب وجود دارد که توکلی انتظار دارد در 12 ماه آینده در بازار باشد. او گفت که ذوب پنیر یکی از سخت ترین روش های تهیه است ، اما اگر موفق شود ، شرکت را به عنوان یک عنصر بالقوه پیتزا باز می کند.

با احتساب آخرین دور ، استوکلد تا به امروز کمی بیش از 24 میلیون دلار جمع آوری کرده است. این شرکت با چهار کارمند شروع به کار کرد و اکنون به 23 نفر افزایش یافته است و توکلی قصد دارد تا پایان سال آینده 50 نفر باشد.

بودجه جدید این شرکت را قادر می سازد تا بر تحقیق و توسعه تمرکز کند ، یک کارخانه آزمایشی بسازد و سال آینده در استکهلم به ساختمان مرکزی جدید نقل مکان کند. همچنین به نظر می رسد که این شرکت در خارج از سوئد به ایالات متحده نیز گسترش یابد

توکلی گفت: “ما سرمایه گذاران بلندپروازی داریم که می دانند ما در حال تلاش برای انجام چه هستیم.” “ما فرصتی برای تفکر بزرگ و برنامه ریزی مناسب داریم. ما احساس می کنیم در رده خودمان هستیم به این معنا که از حبوبات برای پروتئین استفاده می کنیم. ما تقریباً مانند دسته سوم حبوبات تخمیر شده هستیم و دیدن اینکه کجا می توانیم ببریم هیجان انگیز است. “

اریک آرکامبو ، بنیانگذار و شریک Astanor Ventures ، یکی از این سرمایه گذاران است. او همچنین با توکلی در شرکت سابق خود ملاقات کرد و از طریق ایمیل گفت که وقتی ایده ایجاد “نسل بعدی پنیرهای گیاهی” به او داده شد ، علاقه مند شد.

Archambeau افزود: “از ابتدا ، من به طور مداوم تحت تأثیر سخت کوشی ، عزم و تعهد تیم Stockeld برای ایجاد یک محصول واقعاً انقلابی و خوشمزه بودم.” آنها محصولی را ایجاد کردند که قالب را می شکند و راه را برای آینده ای جدید برای صنعت پنیر جهانی هموار می کند. “