Squad Mobility سیستم عامل های مشترک خود را به عنوان چهار چرخه الکتریکی جمع و جور خورشیدی – TechCrunch ، در نظر گرفته است

چشم انداز Squad Mobility از یک خودروی شهری عالی ، یک خودروی برقی ارزان قیمت است که مجهز به پنل های خورشیدی ، باتری های قابل تعویض و زیپ و محدوده کافی در بسته کوچک 6.5 فوت آن است تا نیازهای رانندگان شهری را برآورده کند.

استارتاپ هلندی در مراحل اولیه ، که اخیراً طرح نهایی چهارچرخه خود را نشان داد ، اکنون نمونه های اولیه کار را در بردا ، هلند مونتاژ می کند. تیم ملی اعلام کرده است که قیمت پایه این خودرو بدون مالیات 5،750 یورو (6،790 دلار) خواهد بود. اگر خریداران بخواهند ویژگی هایی مانند درهای متحرک ، تهویه مطبوع ، گرمایش و باتری های اضافی را اضافه کنند ، این قیمت افزایش می یابد.

تیم تصمیم دارد نمونه های اولیه را در پاییز امسال ارائه دهد ، رابرت هوورز ، مدیرعامل و بنیانگذار شرکت در مصاحبه اخیر خود گفت. همچنین پیش بینی می شود امسال پیش تولید با هدف شروع آغاز شود تحویل خودرو در پایان سال 2022

تیم ملی ، مانند بسیاری دیگر از افراد تازه وارد در خودروهای EV ، برای رسیدن به هدف خود به بودجه بیشتری نیاز دارد.

در ماه ژوئن ، این شرکت مبلغ نامعلومی از Bloomit Ventures جمع آوری کردبه برای دستیابی به اهداف تولیدی ، هوورز تخمین می زند که Squad برای دور بعدی خود به 3.5 میلیون یورو اضافی (4.1 میلیون دلار) و سپس 8 میلیون یورو دیگر (9.6 میلیون دلار) نیاز دارد تا بتواند اولین تیم ها را تحویل دهد. این شرکت هنوز دور خود را به صورت عمومی اعلام نکرده است ، اما می گوید در حال مذاکره با طرف های مختلف علاقه مند است.

مشتریان علاقمند می توانند به وب سایت Squad مراجعه کنند و 5 یورو هزینه ذخیره بپردازند ، اما جایی که Squad واقعاً مسیر خود را در بازار می بیند ، با شرکت های متحرک مشترک است. این استارتاپ می گوید که در حال مذاکره با طیف وسیعی از اپراتورهای حرکت و اشتراک خودرو است که ممکن است علاقمند به ایجاد تنوع در ناوگان خود با یک وسیله نقلیه جمع و جور و هوشمند باشند.

Squad ، که ترکیبی از دو کلمه “خورشیدی” و “چهارچرخه” است ، دو نفر را در بر می گیرد ، حداکثر 30 مایل در ساعت مشت می زند و از دو باتری قابل تعویض با ظرفیت هر یک در حدود 1.6 کیلووات ساعت و محدوده جمعی حدود 62 استفاده می کند. مایل این شبیه به ظرفیت باتری و محدوده موتورسیکلت های برقی است.

برای راننده شهری معمولی اروپایی ، این باید برد کافی داشته باشد. تیم همچنین یک پنل خورشیدی 250 واتی روی خودرو نصب کرده است که به گفته شرکت با توجه به میزان خورشید که اروپا می خواهد به آن برسد ، 12 مایل دیگر در روز اضافه می کند.

ارائه ایستگاه شارژ Squad برای باتری های قابل تعویض که می تواند توسط اپراتورهای متحرک مشترک استفاده شود

تیم در تقاطع دسته های جدید تحرک و نوآوری شارژ EV به صحنه می آید ، که می تواند برای اپراتورهای متحرک مشترک که به دنبال حل موارد استفاده بیشتر هستند جذاب باشد.

شرکت های کوچک متحرک در حال شروع به اضافه کردن موتورسیکلت های برقی به ناوگان اسکوترهای الکترونیکی و دوچرخه های الکترونیکی هستند. این تیم می تواند برای اپراتورهایی که مایل به جلب نظر جمعیتی وسیع تری هستند و مخصوصاً در یک وسیله نقلیه چهارچرخ راحت تر است ، جذابیت داشته باشد.

صرفه جویی های احتمالی از استفاده از نیروی خورشید می تواند اپراتورها را نیز جذب کند. در دنیای میکرو تحرک ، هزینه های کار مرتبط با تعویض باتری یا شارژ خودروها مانعی برای سودآوری است. وسیله نقلیه ای که مدام شارژ می شود ، حداقل در ساعات روز ، ممکن است به کاهش آن نقطه درد کمک کند.

“ایده این نیست که مستقیماً از طریق خورشیدی رانندگی کنیم” هوورز به TechCrunch گفت. ایده این است که باتری ها را با انرژی خورشیدی بافر کرده و سپس باتری ها را حرکت دهیم. خورشید کم و بیش قطره ای می کند تا باتری را در طول روز شارژ کند ، که در واقع یک روش بسیار سالم برای شارژ است. شما نمی خواهید باتری های خود را 100 خالی کنید. شما می خواهید آنها را همیشه در حدود 50 تا 60 درصد برای طول عمر بیشتر باتری نگه دارید. “

هوورز گفت: تیم Squad با ارائه دهندگان وسایل نقلیه کوچک برای ارائه چهارچرخه چهار چرخه در حال مذاکره است و دریافت که اکثر وسایل نقلیه بدون بار در روز حدود چهار تا پنج بار سوار می شوند و روزانه 36 تا 38 مایل رانندگی می کنند ، اعدادی که TechCrunch با چند اپراتور کوچک تحرک و که در محدوده ماشین Squad قرار دارند.

Squad همچنین قصد دارد وسایل نقلیه خود را به دوربین ، سنسورها و سایر ویژگی های هوشمند مانند تشخیص و نگهداری از راه دور مجهز کند ، که این امر باعث جذابیت بیشتر این شرکت برای اپراتورهای مشترک به دنبال ناوگان قابل ادغام در سیستم عامل های مدیریت خود می شود. هوورز همچنین می گوید که او و موسسش ، کریس کلوک ، از 40 سال تجربه جمعی خود در زمینه جابجایی استفاده کرده و گذشته را در شرکت برد دور برد EV Lightight به اشتراک گذاشته اند ، تا یک اتوبوس قوی CAN و پیشرانه بسازند که بر اساس آن می توان ویژگی های جدیدی را اضافه کرد.

این که آیا Squad در پایان به فروش ناوگان به سکوهای حرکت کوچک یا سکوهای اشتراک خودرو می پردازد ، ممکن است بستگی به طبقه بندی خودروی خود داشته باشد. با سرعت و وزن فعلی ، ماشین Squad در دسته L6e برای خودروهای سبک چهارچرخ قرار می گیرد.

هوورز می گوید: “مزایای جالب توجهی از نظر هزینه و مالیات در این بخش وجود دارد.” به عنوان مثال ، در اکثر بازارها هیچ هزینه ترافیکی ، عوارض جاده ای ، هزینه پارکینگ ، هزینه بیمه پایین و گواهینامه رانندگی خودرو وجود ندارد. “

هاورز گفت که این شرکت همچنین در حال بررسی تولید یک L7 قوی تر است که می تواند حداکثر سرعت 45 مایل در ساعت را طی کند ، که ممکن است برای شهرهایی با تپه های بیشتر بهتر باشد.

رقابت

Squad تنها شرکتی نیست که پنل های خورشیدی را به خودروهای برقی خود اضافه کرده است. استارتاپ Sono Motors مستقر در آلمان به TechCrunch گفت که در حال تحویل خودروی برقی Sion خود تا سال 2023 است. نمای بیرونی خودرو از صدها سلول خورشیدی تشکیل شده است که به جای شیشه در پلیمر ادغام شده اند و می توانند تا 22 مایل افزایش یابند. طول عمر بیشتر باتری در روز

اگرچه Sion هنوز منتشر نشده است ، برنامه Sono در حال حاضر از صاحبان وسیله نقلیه دعوت می کند تا در استفاده از وسایلی که برای Airbnb برای Sions تداعی می شود ، استفاده کنند تا از وسایل نقلیه ای استفاده کنند که در غیر این صورت در اکثر مواقع پارک شده و بی فایده هستند. روز. از روز پنجشنبه ، Sono این دیدگاه را گسترش می دهد تا اجازه دهد هر خودرویی از طریق برنامه Sono به اشتراک گذاشته شود.

Aptera Motors ، یک شرکت کالیفرنیایی که وعده داده است اولین خودرو خورشیدی تولید انبوه خود را امسال عرضه کند ، در فوریه امسال 4 میلیون دلار در سری A جمع آوری کرد که از آن برای تأمین هزینه فایبرگلاس ، فیبر کربن و باتری سفینه فضایی خود استفاده می کند. سه چرخه به نظر می رسد آپترا می گوید خودروی آن که برای پیش خرید در دسترس است و هزینه آن بین 25،900 تا 46،900 دلار است ، با 34 فوت مربع سلول خورشیدی ساخته می شود که می تواند 40 مایل ظرفیت باتری اضافی را در یک روز روشن اضافه کند.

هر یک از بازیکنان در فضای EV با انرژی خورشیدی تفاوت هایی در فناوری ، مسیر بازار و سبک دارند ، اما همه آنها به طور بالقوه راهی برای کاهش فشار بر شبکه برق پیدا می کنند.

در هلند ، خودروهای برقی جدید 25 درصد از کل سهم بازار را تشکیل می دهند و این تعداد فقط افزایش می یابد. ممکن است در درازمدت این امکان وجود نداشته باشد که همه این وسایل نقلیه به برق متصل شوند ، به ویژه هنگامی که صنایع در سراسر بخش ها شروع به برق می کنند.

در حالی که واضح است که این فناوری هنوز برای خودروهایی که صرفاً با انرژی خورشیدی کار می کنند وجود ندارد ، Squad و شرکت های دیگر مانند آن زمینه را برای فناوری آینده خورشیدی آماده می کنند.