Patient21، یک استارت‌آپ مراقبت‌های بهداشتی دیجیتال با کلینیک‌های آجر و ملات، 108 میلیون دلار برای رشد فراتر از آلمان جمع‌آوری می‌کند.

Patient21، یک استارت آپ آلمانی چهار ساله که یک پلت فرم مراقبت های بهداشتی دیجیتال را با کلینیک های آجر و ملات در دنیای واقعی ترکیب می کند، 100 میلیون یورو (108 میلیون دلار) در دور سرمایه گذاری سری C به رهبری شرکت اسرائیلی VC Pitango جمع آوری کرده است. ترکیبی از حقوق صاحبان سهام و بدهی.

پلتفرم Patient21 که در سال 2019 در برلین تأسیس شد، تقریباً کل چرخه بیمار را در بر می گیرد، از رزرو آنلاین تا تاریخچه پرونده های دیجیتال، ورود، صورت حساب، بیمه و موارد دیگر.

با این حال، در حالی که پزشکی از راه دور در سال‌های اخیر در مسیری صعودی قرار داشته است، اما پلتفرم Patient21 تا حدی قابل توجه است. نمی کند یک گزینه مراقبت بهداشتی از راه دور مانند همتای ایالات متحده Carbon Health ارائه می دهد. در عوض، این شرکت نرم افزار اختصاصی را برای مدیریت بیماران توسعه داده است و سپس آنها را به سمت بیش از 50 کلینیک سرپایی خود در سراسر آلمان هدایت می کند.

این تا حدی به این دلیل است که Patient21 در حال حاضر عمدتاً بر روی دندانپزشکی متمرکز شده است، با بیش از 80٪ از کلینیک های آن در حال حاضر سلامت دهان و دندان را هدف قرار داده اند و بقیه بین پزشکان زنان و پزشکان تقسیم شده است.

کریس مور، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Patient21 به TechCrunch گفت: «دندانپزشکی ذاتاً نیاز به مشاوره حضوری برای تشخیص و درمان جامع دارد. ماهیت دندانپزشکی شامل بازرسی چشمی سلامت دهان، استفاده از ابزارهای تشخیصی مانند اشعه ایکس و رسیدگی فوری به موارد اضطراری است. این جنبه ها به بهترین وجه از طریق مشاوره در محل برای اطمینان از بالاترین استانداردهای مراقبت ارائه می شوند.

اپلیکیشن مصرف کننده Patient21

اپلیکیشن مصرف کننده Patient21 اعتبار تصویر: بیمار21

این شرکت می‌گوید در حال حاضر بیش از 30000 بیمار در هر سال ویزیت می‌کند و قصد دارد در آینده حوزه‌های بیشتری از مراقبت‌های بهداشتی را پوشش دهد – در این مرحله ممکن است به مراقبت‌های بهداشتی مجازی نیز گسترش یابد.

Muhr گفت: “در حالی که ما به گسترش و توسعه حضور خود در پزشکی انسانی ادامه می دهیم، به طور فعال در حال بررسی ادغام راه حل های بهداشت از راه دور در ارائه های خود هستیم.”

شایان ذکر است که نرم‌افزار Patient21 جنبه‌های متعددی دارد و برنامه رو به بیمار فقط یک طرف آن است. در واقع، این شرکت همچنین یک برنامه برای پزشکان و یک سیستم مدیریت کلینیک دارد.

Muhr ادامه داد: «در بخشی که به دلیل کمبود کارکنان، پیری نیروی کار بهداشتی و افزایش بیماری‌های مزمن به طور فزاینده‌ای در عرضه محدود است، تمرکز ما بر حمایت از متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و اطمینان از استفاده عاقلانه از زمان آنها است.» ما مجموعه‌ای از نرم‌افزارهای مربوط به کلینیک را توسعه داده‌ایم که نیازهای متخصصان مراقبت‌های بهداشتی و کلینیک‌های محلی ما را برآورده می‌کند – تیم‌های بالینی ما را از وظایف اداری خسته‌کننده رها می‌کند تا بتوانند بر آنچه در بهترین حالت هستند تمرکز کنند: مراقبت از بیماران. “

سیستم مدیریت کلینیک Patient21

سیستم مدیریت کلینیک Patient21 اعتبار تصویر: بیمار21

تجارت سالم

Patient21 قبلاً حدود 66 میلیون یورو (71 میلیون دلار) بودجه جمع آوری کرده بود و با تزریق نقدی تازه خود اعلام کرد که قصد دارد نرم افزار خود را توسعه داده و فراتر از آلمان گسترش دهد. Muhr خاطرنشان کرد: “ما انتظار داریم در 12 ماه آینده در دو بازار جدید اروپایی عرضه کنیم.”

افتتاح کلینیک های فیزیکی نیز به طور غریزی مانند یک تلاش منابع فشرده به نظر می رسد، اما Muhr گفت که کلینیک های آن به سرعت “از لحاظ عملیاتی سودآور” شده اند.

او گفت: “در نتیجه، ما با حداقل سرمایه گذاری سهام مورد نیاز برای راه اندازی کلینیک های جدید رشد می کنیم.” بنابراین، بیشتر بودجه صرف توسعه نرم‌افزار می‌شود تا قابلیت‌های پلتفرم ما را بیشتر کنیم.

علاوه بر این، در ادامه مسیر ممکن است فرصتی برای Patient21 وجود داشته باشد که مجوز نرم افزار رزرو و مدیریت بیمار خود را صادر کند.

موهر افزود: “ما معتقدیم در دراز مدت فرصتی برای ایجاد مشارکت یا راه اندازی کلینیک ها در قالب یک مدل حق رای دادن وجود خواهد داشت و به فرنچایزها نرم افزار و خدماتی ارائه می دهد که در بازار منحصر به فرد است.”

دور سری C این شرکت عمدتاً دارای سهام بود – به ما گفته می شود “بیش از 70٪” – و به غیر از حامی اصلی Pitango، شرکت کنندگان شامل PICO Venture Partners، Bertelsmann Investments، Artian، Target Global، Piton Capital و چندین سرمایه گذار فرشته بودند. بخش بدهی توسط IPT Partners ارائه شده است.