Oyo هند برای 1 میلیارد دلار IPO – TechCrunch درخواست می کند

افراد آشنا با این موضوع به TechCrunch پیوستند و استارتاپ هتل زنجیره ای هندی Oyo به دنبال ارائه پیشنهاد اولیه عمومی در هفته آینده است و به تعدادی از شرکت های دومین بازار بزرگ جهان پیوست که در حال کاوش در بازارهای عمومی هستند.

منابع بانکی گفتند که این استارتاپ هفت ساله ، که توسط ریتش آگاروال 27 ساله تاسیس شده است ، قصد دارد 1.2 میلیارد دلار در IPO جمع آوری کند.

به گفته مردم ، شرایط فوق الذکر در روزهای آینده اندکی تغییر می کند و ممکن است راه اندازی چند روز دیگر طول بکشد.

یک نفر گفت که مانند زوماتو و تعداد کمی از شرکتها از جمله Paytm و PolicyBazaar ، قصد دارد در بورسهای سهام هند لیست کند.

این شرکت که SoftBank ، Lightspeed Partners و Airbnb را از جمله سرمایه گذاران خود می داند و اخیراً 9.6 میلیارد دلار ارزش گذاری شده است ، تا سه ماه قبل حدود 780 تا 800 میلیون دلار در این بانک (طبق نظر عمومی آگاروال در کنفرانسی اخیر) و 660 میلیون دلار بدهی در ماه جولای جمع آوری کرد.

Oyo ، که اخیراً حدود 5 میلیون دلار در سرمایه گذاری استراتژیک از مایکروسافت جمع آوری کرده است ، در نزدیک به ده کشور فعالیت می کند. این استارتاپ ، یکی از ارزشمندترین کشورهای آسیای جنوبی ، نوعی سیستم عامل ایجاد کرده است که به هتلداران کمک می کند تا رزروها و پرداخت های دیجیتالی را بپذیرند. Oyo ، با استفاده از مجموعه فناوری خود ، به هتلداران کمک می کند تا بهترین قیمت اتاق را تعیین کنند و به آنها در کشف و ادغام با خدمات رزرو هتل شخص ثالث مانند booking.com و MakeMyTrip کمک می کند.

مانند بسیاری دیگر در تجارت مسافرتی و مهمان نوازی ، Oyo به شدت تحت تأثیر همه گیری قرار گرفت ، اما در ماه های اخیر بهبود قابل توجهی یافته است.

بیشتر درآمد این استارتاپ امروزه از بازارهای انگشت شماری از جمله هند ، مالزی ، اندونزی و اروپا تامین می شود که با واکسیناسیون بیشتر افراد محدودیت های قرنطینه خود را کاهش داده اند.

آگاروال در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ در ماه ژوئیه گفته بود که این استارتاپ “قبلاً مانند یک شرکت دولتی فعالیت می کرد” ، اما از به اشتراک گذاشتن این که آیا به زودی به دنبال لیست شدن است ، خودداری کرد. این شرکت هیچ برنامه IPO فراتر از این اظهارنظر نکرده است. بلافاصله به درخواست اظهار نظر پاسخ نداد.