OpenAI یک برنامه رسمی ChatGPT را برای iOS راه اندازی کرد

ChatGPT در حال عرضه به صورت تلفن همراه است. امروز OpenAI از راه اندازی یک برنامه رسمی iOS خبر داد که به کاربران اجازه می دهد تا به چت ربات محبوب هوش مصنوعی خود در حال حرکت دسترسی داشته باشند، ماه ها پس از پر شدن اپ استور از سرویس های مشکوک و غیر رسمی. این شرکت می‌گوید اپلیکیشن جدید ChatGPT رایگان، بدون تبلیغات و امکان ورودی صوتی خواهد بود، اما در ابتدا در زمان راه‌اندازی به کاربران آمریکایی محدود می‌شود.

برنامه ChatGPT مانند همتای دسکتاپ خود، به کاربران اجازه می دهد تا با یک ربات چت هوش مصنوعی تعامل داشته باشند تا بدون جستجو در وب، سؤال بپرسند، مشاوره دریافت کنند، الهام بگیرند، بیاموزند، تحقیق کنند و موارد دیگر. با توجه به مشکلات دستیار صوتی خود اپل، سیری، نسخه جدید همچنین می‌تواند کاربران بیشتری را وادار کند تا ChatGPT را در تلفن‌های خود به عنوان کمک اصلی تلفن همراه خود امتحان کنند. و این راه‌اندازی می‌تواند بر گوگل نیز تأثیر بگذارد، زیرا موتور جستجوی امروزی از پیشنهاد جستجوی پیش‌فرض در آیفون اپل سود می‌برد.

هنگام استفاده از نسخه تلفن همراه ChatGPT، برنامه تاریخچه شما را در بین دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌کند – به این معنی که می‌داند قبلاً چه چیزی را از طریق رابط وب خود جستجو کرده‌اید و آن را در دسترس شما قرار می‌دهد. به علاوه، این برنامه با Whisper، سیستم تشخیص گفتار منبع باز OpenAI، یکپارچه شده است تا امکان ورودی صوتی را فراهم کند.

مشترکین ChatGPT Plus همچنین می توانند از طریق برنامه جدید به قابلیت های GPT-4 دسترسی داشته باشند، علاوه بر دسترسی زودهنگام به ویژگی های جدید و زمان پاسخگویی سریع تر، این شرکت همچنین در اطلاعیه خود خاطرنشان می کند.

این شرکت می‌گوید که عرضه اپلیکیشن جدید از امروز در ایالات متحده آغاز می‌شود، اما در «هفته‌های آینده» به سایر کشورها نیز گسترش خواهد یافت.

طبق مقاله قبلی Semafor که شرکت از اظهار نظر در مورد آن خودداری کرده بود، شایعه شده بود که OpenAI روی یک مشتری موبایل کار می کند.

راه‌اندازی این اپلیکیشن در زمانی است که شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله گوگل، مایکروسافت و فیس‌بوک در حال آزمایش هوش مصنوعی هستند و در مورد گوگل و مایکروسافت نیز قابلیت‌های هوش مصنوعی را در موتورهای جستجوی خود ادغام می‌کنند – دومی از طریق مشارکت با OpenAI، در حقیقت. اما دسترسی مستقیم به ChatGPT در تلفن همراه خارج از موتور جستجو یا مرورگر می‌تواند به طور بالقوه نحوه استفاده مردم از تلفن‌های خود را برای جستجو و ارتباط با اطلاعات تغییر دهد.