Kobie Fuller از Upfront یک چارچوب سرمایه گذاری برای نرم افزارهای سازمانی مدرن طراحی کرده است

کوبی فولر، یک شریک در Upfront Ventures، این تصور را داشت که ویژگی‌های خاصی وجود دارد که هر شرکت نرم‌افزاری سازمانی موفقی در آن اشتراک دارد. ممکن است فکر کنید که این چیزی نیست که به راحتی قابل اندازه‌گیری یا شناسایی باشد، شاید فقط چیزی است که هر سرمایه‌گذاری با دیدن آن می‌داند یا حس می‌کند. اما فولر تصمیم گرفت که بنشیند و بفهمد که آن عناصر چیست و او چارچوبی را ایجاد کرده است که امروز منتشر کرد.

آنچه فولر به آن دست یافت، فابریک نامیده است، راهی برای اندازه‌گیری و درک اینکه شرکت‌های نرم‌افزاری سازمانی به احتمال زیاد موفق خواهند شد. فولر به TechCrunch گفت: «فابریک تز کلی من را در مورد اینکه چگونه در مورد نرم افزار فکر می کنم و جایی که برای دهه آینده سرمایه گذاری خواهم کرد، نشان می دهد.

شش مؤلفه وجود دارد که او فکر می‌کند برای شرکت‌ها مهم است که اولویت‌بندی کنند و برجسته شوند، از جمله سریع بودن، جسور بودن اعتیادآور، پاداش‌دهی، یکپارچه بودن و ساخته شدن بر روی جامعه.

او می‌گوید، در حالی که لازم نیست هر شرکتی همه این ویژگی‌ها را داشته باشد، این به او مبنایی می‌دهد تا درباره شرکت‌های نرم‌افزار سازمانی که در آن سرمایه‌گذاری می‌کند فکر کند. آنچه را که هر کسی که نسل بعدی شرکت‌های نرم‌افزاری سازمانی را می‌سازد باید به آن فکر کند، به نمایش بگذارد – و از آن به عنوان راهنمایی درباره نحوه شکل‌گیری کسب‌وکار خود در شرکت‌هایشان استفاده کنم.

فولر می‌گوید با وجود ده‌ها هزار شرکت SaaS در حال حاضر، و تعداد آنها دائماً در حال افزایش است، شرکت‌ها باید به این فکر کنند که چگونه متمایز شوند، و چه چیزی باعث می‌شود خریداران و کاربران به یک راه‌حل دیگر روی بیاورند، و او معتقد است که استفاده از آن باید سریع و سرگرم کننده باشد، چیزی که کاربران به آن تکیه می کنند و به آن باز می گردند.

او از اصطلاح اعتیاد آور استفاده می کند، اما منظور او این است که نرم افزار باید به گونه ای طراحی شود، آنقدر مفید و آسان برای استفاده باشد که شما فقط به دنبال آن باشید، که نرم افزار را به گونه ای طراحی کرده اید. که این صنعت را برگرداند. این سه عنصر اولیه سریع، اعتیادآور و جسور بودن را در بر می گیرد.

فراتر از همه اینها، باید به شما بازپرداخت، پاداش بدهد، کمک به شما در انجام سریعتر یک کار به این معنی است که کارتان را سریعتر انجام می دهید. همچنین باید با سیستم‌های فن‌آوری موجود و تیم‌ها و جریان‌های کاری شما ادغام شود. در نهایت، باید کل این انجمن در اطراف آن وجود داشته باشد که به شما کمک کند و شما احساس کنید که بخشی از آن هستید زیرا از آن نرم افزار استفاده می کنید.

همه اینها ممکن است مانند عقل سلیم به نظر برسد، اما ساختن نرم افزاری که همه این کارها را انجام دهد کار آسانی نیست. هنگامی که این کار را انجام می دهید و شروع به فروش آن در سازمان می کنید، متوقف کردن استفاده از آن یا رفتن به فروشنده دیگری که خدمات مشابهی را می فروشد بسیار دشوار می شود زیرا کاربران شما کاملاً به ایده این محصول، این شرکت، علاقه مند شده اند.

او می‌گوید که یکی از استارت‌آپ‌هایی که واقعاً این ایده را تجسم می‌کند، Figma است، شرکتی که Adobe در تلاش است آن را به قیمت 20 میلیارد دلار بخرد. Figma تمام این اجزای FABRIC را در بر می گیرد – آنها سریع هستند، آنها اعتیاد آور هستند، آنها جسور هستند، آنها از نظر ارزش پاداش دارند. آنها عمیقاً ادغام شده‌اند و از روز اول یک کار باورنکردنی و ایجاد جامعه انجام داده‌اند.»

این به مستند کردن چیزهایی مربوط می شود که فولر در طول سال ها آموخته است، زیرا او یک شرکت ساخته و یک سرمایه گذار بوده است. فولر قبل از پیوستن به Upfront Ventures، مدیر ارشد بازاریابی در Revolve، یک شرکت تجارت الکترونیک مد لس آنجلس بود.

ما سعی می کنیم برخی از این اصول را که آموخته ایم در تمام جنبه های پیشینه کلی خود به کار ببریم. تجربه، به ویژه در زمینه [working with] فولر گفت.