IRS در حال اعزام چهار محقق به سراسر جهان برای مبارزه با جرایم سایبری است

سرویس درآمد داخلی (IRS) در نظر دارد از تابستان امسال چهار مامور متخصص در تحقیقات جرایم سایبری را به استرالیا، سنگاپور، کلمبیا و آلمان بفرستد. این چهار موقعیت جدید نشان‌دهنده افزایش قابل‌توجهی در تلاش‌های جهانی IRS برای مبارزه با جرایم سایبری، مانند جرائم مربوط به ارزهای دیجیتال، امور مالی غیرمتمرکز، و خدمات شویی ارز دیجیتال است.

در چند سال گذشته، مامورانی که برای شعبه تحقیقات جنایی IRS (IRS-CI) کار می‌کنند، نقش کلیدی در تحقیق جرایم در وب تاریک به عنوان بخشی از عملیات بین‌المللی مهم داشته‌اند: تعطیلی بازار خدمات مواد مخدر و هک AlphaBay همراه با دستگیری مدیر آن؛ بزرگترین وب سایت کودک آزاری در اینترنت؛ و از بین بردن بازار شماره های تامین اجتماعی دزدیده شده، در میان چندین مورد دیگر.

تا به حال، IRS تنها یک بازرس سایبری در خارج از کشور داشت، در لاهه، هلند، که عمدتاً از سال 2021 در کنار یوروپل کار می کرد. این گسترش برای اولین بار توسط گای فیکو، مدیر اجرایی IRS برای سیاست عملیات جهانی و پشتیبانی از IRS-CI، در طول سال فاش شد. پانلی در کنفرانس Chainalysis Links در 4 آوریل.

فیکو گفت: «از الان واقعاً ما به صورت آزمایشی برای پست‌های اضافی اختصاصی سایبری در بوگوتا، کلمبیا، در فرانکفورت، آلمان، در سنگاپور، و در سیدنی، استرالیا، آزمایش خواهیم کرد. من فکر می‌کنم که مزایای آن – حداقل با پست‌های لاهه و یوروپل – بسیار ملموس بوده است.»

سخنگوی IRS، Carissa Cutrell در ایمیلی به TechCrunch گفت که چهار موقعیت جدید بخشی از یک برنامه آزمایشی است که 120 روز، از ژوئن تا سپتامبر 2023 ادامه خواهد داشت و برای کمک به مبارزه با استفاده از ارزهای دیجیتال، امور مالی غیرمتمرکز و خدمات ترکیبی ایجاد شده است. جرایم مالی و مالیاتی بین المللی».

پس از 120 روز برنامه آزمایشی، IRS ارزیابی خواهد کرد که آیا به داشتن نمایندگان در کشورهای جدید ادامه خواهد داد یا خیر.

کاترل گفت: “موفقیت به توانایی وابستگان برای همکاری و آموزش همتایان مجری قانون خارجی ما و ایجاد سرنخ برای تحقیقات جنایی بستگی دارد.”

کریس یانچوسکی، که به عنوان یک مامور ویژه در واحد جرایم سایبری IRS-CI کار می کرد، گفت که افزایش حضور IRS در خارج از کشور گام مهمی در جهت ساده سازی تحقیقات بین المللی است.

یانچوسکی در ایمیلی به TechCrunch گفت: «مأمور پرونده مستقر در ایالات متحده همیشه نمی‌تواند برای هماهنگی با شرکای خارجی در مورد نیازهای تحقیقاتی سفر کند و وابسته سایبری باید به عنوان نماینده این پرونده عمل کند. “تخصص آنها در دانستن اینکه چه سوالاتی باید بپرسند، چه شواهدی را می توان به طور منطقی به دست آورد، و تاثیر هر گونه پیامدهای فرهنگی یا قانونی.”

Janczewski تحقیقات در مورد بزرگترین وب سایت دارک سوء استفاده از کودکان را رهبری کرد که به آن خوش آمدید به ویدیو نام داشت. او اکنون رئیس تحقیقات جهانی در TRM Labs، یک شرکت اطلاعاتی بلاک چین است. او توضیح داد که بسته به کشوری که IRS با آن کار می کند، ممکن است رویه های قانونی متفاوتی برای به دست آوردن شواهد وجود داشته باشد، “اما اغلب اطلاعات غیر رسمی در زمان واقعی در تحقیقات سریع مورد نیاز است.”

او گفت: «در این مواقع، به روابط حرفه‌ای بستگی دارد، دانستن اینکه با چه کسی تماس بگیرید و چه بگویید.

به غیر از پنج محقق سایبری، IRS دارای 11 پست وابسته در سراسر جهان از جمله مکزیک، کانادا، کلمبیا، پاناما، باربادوس، چین، آلمان، هلند، بریتانیا، استرالیا و امارات متحده عربی است.

«این مشارکت‌ها به CI این توانایی را می‌دهد که سرنخ‌هایی را برای تحقیقات داخلی و بین‌المللی با یک پیوند بین‌المللی ایجاد کند. IRS-CI در گزارش سالانه خود در سال 2022 نوشت، علاوه بر این، وابستگان برای تحقیقات در مورد مسائل بین‌المللی، شاهدان خارجی، شواهد خارجی، یا اجرای فعالیت‌های تحقیقاتی حساس با همکاری شرکای بین‌المللی ما، پشتیبانی و هدایت می‌کنند.

«وابستگان همچنین به کشف طرح‌های نوظهور که توسط مروجین، توانمندسازان حرفه‌ای و مؤسسات مالی انجام می‌شوند، کمک می‌کنند. این نهادها فرار مالیاتی از تعهدات مالیاتی فدرال توسط مالیات دهندگان ایالات متحده و همچنین سایر جرایم مالی را تسهیل می کنند.


آیا اطلاعات بیشتری در مورد هک ارزهای دیجیتال دارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. می‌توانید با Lorenzo Franceschi-Bicchierai به‌طور ایمن از طریق Signal به شماره 1 917 257 1382 +1 یا از طریق Wickr، Telegram and Wire @lorenzofb یا ایمیل [email protected] تماس بگیرید. همچنین می توانید از طریق SecureDrop با TechCrunch تماس بگیرید.