FTC به کنگره هشدار می دهد که فناوری هوش مصنوعی مانند ChatGPT می تواند کلاهبرداری و کلاهبرداری را «توربوشارژ» کند.

در جلسه استماع کنگره در روز سه‌شنبه که بر کار کمیسیون تجارت فدرال برای محافظت از مصرف‌کنندگان آمریکایی در برابر کلاهبرداری و سایر روش‌های فریبنده متمرکز بود، لینا خان، رئیس FTC و کمیسیونرهای دیگر به نمایندگان مجلس درباره پتانسیل فناوری‌های هوش مصنوعی مدرن، مانند ChatGPT، هشدار دادند که باید از آنها استفاده شود. کلاهبرداری توربوشارژ این اخطار در پاسخ به پرسشی درباره نحوه کار کمیسیون برای محافظت از آمریکایی‌ها در برابر اقدامات ناعادلانه مرتبط با پیشرفت‌های فناوری صادر شد.

خان با موافقت پاسخ داد که هوش مصنوعی ریسک‌های جدیدی را برای مدیریت FTC به وجود می‌آورد، علی‌رغم مزایای دیگری که ممکن است داشته باشد.

خان به نمایندگان مجلس گفت: «هوش مصنوعی مجموعه‌ای از فرصت‌ها را ارائه می‌کند، اما مجموعه‌ای از ریسک‌ها را نیز به همراه دارد. و من فکر می‌کنم ما قبلاً راه‌هایی را دیده‌ایم که می‌توان از آن برای کلاهبرداری و کلاهبرداری توربوشارژ استفاده کرد. ما به فعالان بازار توجه کرده‌ایم که مواردی که در آن ابزارهای هوش مصنوعی به طور مؤثر برای فریب دادن مردم طراحی شده‌اند، می‌توانند آنها را برای اقدام FTC قرار دهند.»

خان علاوه بر این هشدار داد که توانایی هوش مصنوعی برای کلاهبرداری توربوشارژ باید یک “نگرانی جدی” در نظر گرفته شود.

برای کمک به مبارزه با این مشکل، رئیس FTC خاطرنشان کرد که فن‌آوران آن در کار آژانس، هم در بخش حمایت از مصرف‌کننده و هم در سمت رقابت، تعبیه شده‌اند تا اطمینان حاصل شود که هر گونه مشکل با هوش مصنوعی به درستی شناسایی و رسیدگی می‌شود.

در ادامه، ربکا اسلتر، کمیسر FTC، اظهارات خان را کم اهمیت جلوه داد و توضیح داد که FTC طی سال‌ها با فناوری‌های جدید سازگار شده است و این تخصص را دارد که دوباره برای مبارزه با کلاهبرداری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی سازگار شود.

اسلاتر گفت: “در حال حاضر سر و صدای زیادی در اطراف هوش مصنوعی وجود دارد و این مهم است زیرا از جهاتی در فناوری انقلابی است.” اما وظیفه ما این است که کاری را که همیشه انجام داده‌ایم انجام دهیم – یعنی استفاده از ابزارهایی که در اختیار داریم برای این فناوری‌های در حال تغییر، مطمئن شویم که تخصص لازم برای انجام این کار را داریم، اما از این ایده که این یک فناوری انقلابی جدید و به طور مستقیم در حفاظت از مردم تلاش کنید.

شهادت کمیسیون که توسط خان، اسلاتر و کمیسر آلوارو بدویا ارائه شد، در کمیته فرعی انرژی و تجارت مجلس نمایندگان در زمینه نوآوری، داده و تجارت ارائه شد و به طیف وسیعی از موضوعات فراتر از هوش مصنوعی پرداخت.

در میان مواردی که با فناوری تلاقی داشتند، نمایندگان آژانس در شهادت کتبی خود به جزئیات کار FTC برای کاهش خطر تماس‌های تلفنی هرزنامه پرداختند. هشدار خود به خریدار خانه آنلاین Opendoor در مورد ادعاهای فریبنده خود در مورد قیمت های فروش بالقوه؛ ادعاهای فریبنده توسط اعضای جامعه رمزنگاری کار آن برای محافظت از داده های سلامت خصوصی مصرف کنندگان جمع آوری شده توسط وب سایت ها و برنامه ها؛ رسیدگی به تخلفات COPPA (قانون حفظ حریم خصوصی کودکان) توسط سازنده Fortnite Epic Games؛ سفارشات خود را به پلت فرم آموزش آنلاین Chegg به دلیل عدم محافظت از داده های شخصی؛ مبارزه با هزینه های ناخواسته و ناتوانی مصرف کنندگان در لغو آسان اشتراک. شیوه های فریبنده در اقتصاد گیگ؛ و بیشتر.

این آژانس همچنین خاطرنشان کرد که در ماه فوریه دفتر فناوری جدید (OT) را با هدف حمایت از اجرای قانون و سیاست گذاری آژانس با ارائه تخصص فنی داخلی راه اندازی کرد که می تواند به آن کمک کند تا با تغییرات تکنولوژیک همگام شود. شهادت FTC به طور خاص به تمرکز OT در زمینه هایی مانند امنیت و حریم خصوصی، بازارهای دیجیتال، واقعیت افزوده و مجازی، اقتصاد گیگ کار، و فناوری های ردیابی تبلیغات، علاوه بر “تصمیم گیری خودکار” یا آنچه می تواند شامل هوش مصنوعی باشد، اشاره دارد.

FTC گفت: «ایجاد دفتر فناوری بر اساس تلاش‌های FTC در طول سال‌ها برای گسترش تخصص‌های فنی داخلی خود است و این آژانس را با سایر مجریان پیشرو ضد انحصار و حمایت از مصرف‌کننده در سراسر جهان هماهنگ می‌کند.