Borzo ، یک استارتاپ تحویل که با تمرکز بر اقتصادهای نوظهور ، 35 میلیون دلار جمع آوری می کند – TechCrunch

اگر در هند ، فیلیپین ، روسیه یا ویتنام هستید ، Amazon Prime و Gorillas احتمالاً چندان برای شما مفید نیستند. قابل مقایسه با DoorDash Drive یا Lalamove (مالزی) ، Dostavista یک سرویس تحویل همان روز “جمع آوری شده” است. این استارتاپ که در روسیه تأسیس شد ، در ابتدا راهی را پیدا کرد که بتواند با ایجاد یک بازی که از بازیکنان خواسته می شود اقلام مجازی را تحویل دهند ، قبل از چرخش به چیزهای واقعی ، مورد توجه کارگران بزرگ اقتصاد در کشورهایی مانند کشورهای فوق قرار گیرد. این تفکر سمت چپ باعث گسترش آن به کشورهایی شده است که معمولاً توسط استارتاپ های بزرگ تر تحویل نمی شوند.

در حال حاضر استارتاپ آمستردام HQ-d در حال تغییر نام تجاری “Borzo” است تا فعالیت خود را در 10 کشور مختلف تحت یک واحد قرار دهد. در همان زمان ، 35 میلیون دلار در دور سرمایه گذاری سری C به رهبری موبادالا ، سرمایه گذار مستقر در امارات متحده عربی جمع آوری کرد. همچنین VNV Global ، RDIF ، Flashpoint Venture Capital و دیگران شرکت کردند.

تقاضا برای تحویل مقرون به صرفه کالا در همان روز به طور واضح با شیوع بیماری همه گیر افزایش یافت و نه کمتر در کشورهای در حال توسعه و همچنین کشورهای توسعه یافته.

برزو می گوید نیروی کار بزرگ اقتصادی آن امکان تحویل از هر مسیر ، هرگونه حمل و نقل ، هر وزن و اندازه را فراهم می کند. این استارتاپ می گوید الگوریتم هایی برای بهینه سازی مسیرهای متعدد تحویل موازی با در نظر گرفتن مسیرهای جغرافیایی ، محتویات بسته ها ، پیام رسان ها و سایر عوامل ایجاد کرده است.

مایک الکساندروفسکی ، بنیانگذار Borzo ، در بیانیه ای گفت: “با بسته شدن دور جدید ، ما همچنان به سمت هدف خود حرکت می کنیم و در هر بازاری که در آن فعالیت می کنیم به یکی از برترین شرکت های ارسال پیک تبدیل می شویم. برای رسیدن به این هدف ما معتقدیم که مهم است برای اطمینان از همزمانی عملیاتی و یکپارچگی درک برند شرکت ، و به همین دلیل ما آن را به Borzo تغییر نام دادیم. ”

برزو در سال 2012 تأسیس شد و می گوید که اکنون دارای 2 میلیون کاربر ، 2.5 میلیون پیام رسان است و در 10 کشور از جمله برزیل ، هند ، اندونزی ، کره ، مالزی ، مکزیک ، فیلیپین ، روسیه ، ترکیه و ویتنام فعالیت می کند. به گفته وی ، این شرکت بیش از 3 میلیون سفارش در ماه انجام می دهد ، در حالی که میزان درآمد ناخالص سالانه آن به 150 میلیون دلار می رسد.

Faris Al Mazrui ، رئیس روسیه و CIS در Mubadala ، گفت: “تغییر اساسی واقعی در تجارت الکترونیک با افزایش قابلیت اطمینان و راحتی خدمات تحویل در صورت تقاضا صورت گرفت. در برزو ، ما تیمی را با دید روشن از فرصت در حال تحول در فضای تحویل در صورت تقاضا پیدا می کنیم. آنها موفق شده اند جهانی شوند. رقابت در 10 بازار بین المللی جدید. “

سال گذشته ما دور 15 میلیون دلاری Borzo سری B تحت رهبری Vostok New Ventures را با مشارکت سرمایه گذاران موجود Flashpoint و AddVenture پوشش دادیم.