Agreena ، یک بازار کربن کشاورزی کشاورزی ، 4.7 میلیون دلار بذر از Giant Ventures جمع آوری می کند – TechCrunch

کشاورزی 24 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای در اروپا را به خود اختصاص می دهد و این عمدتاً به دلیل روشهای کشاورزی “صنعتی” فشرده ای است که در چند دهه گذشته همراه با افزایش مصرف گوشت استفاده شده است. با این حال ، یک رویکرد جدید جهان کشاورزی را به طوفان کشانده است. شیوه های “کشاورزی احیا کننده” زمین های غیرمولد را به طبیعت باز می گرداند ، حیات وحش را تقویت می کند و CO2 کشته کننده سیاره را ذخیره می کند ، به معنای واقعی کلمه از خاک به عنوان یک مخزن کربن استفاده می کند.

با ایجاد جنگل ها و احیای زمین های توربی ، کربن را می توان در حالی که همزمان تنوع طبیعی را متوقف می کند ، که برای مواردی مانند گرده افشانی زنبور ضروری است ، متوقف کرد. به علاوه ، کشاورزی احیا کننده از رژیم های قدیمی تر یارانه دولتی دور می شود ، که به تمرکز بر محیط زیست ، انتشار CO2 و دور از کشاورزی صنعتی روی آورده است.

Agreena یک استارتاپ هلندی است که اعتبارات کربنی را که توسط کشاورزان تولید می شود ضرب ، تأیید و به فروش می رساند.

این شرکت تابستان امسال راه اندازی شد و اکنون 4.7 میلیون دلار سرمایه گذاری Seed به رهبری Giant Ventures به همراه صندوق آینده سبز دانمارک دولت دانمارک را جمع آوری کرده است. تعدادی از کشاورزان اروپایی نیز شرکت کردند.

Agreena می گوید که بستر آن با صدور “گواهی CO2e” که می تواند بین کشاورزان و خریداران بالقوه به فروش برسد ، انگیزه اقتصادی را برای کشاورزان برای تغییر از کشاورزی زراعی سنتی به روش های کشاورزی احیا کننده فراهم می کند.

بنابراین چگونه کار می کند؟ کشاورزان مزارع خود را ثبت کرده و در مورد انتقال به شیوه های بازسازی توصیه می کنند. سپس تغییرات توسط Agreena از طریق تصاویر ماهواره ای و تأیید خاک نظارت می شوند. سپس کشاورزان می توانند گواهینامه های CO2e را به طور مستقل یا از طریق بازار Agreena به شرکت هایی که مایل به خرید جبران کربن از کشاورزان هستند ، بفروشند. سپس خریداران از طریق پلت فرم Agreena ، کاهش CO2 تحت حمایت خود را در سطح زمینه پیگیری می کنند.

سیمون هالدروپ ، مدیرعامل Agreena ، گفت: “تیم ما متشکل از 30 متخصص شامل دانشمندان کربن ، توسعه دهندگان نرم افزار و هکرهای رشد تجاری است. ریشه عمیق کشاورزی در دانمارک است ، کشوری که از لحاظ تاریخی دارای افتخار است ، به همین دلیل است که این شرکت در اینجا متولد شده است ، اما ما در حال گسترش در سراسر اروپا هستیم و قصد داریم در سطح جهانی گسترش دهیم. ” Agreena توسط Haldrup ، Julie Koch Fahler و Ida Boesen تاسیس شد.

Agreena ادعا می کند که در سال اول خود بیش از 50،000 هکتار قرارداد بسته است و بیش از 20 of از گواهی های جبران کربن ضرب شده خود را پیش فروش کرده است.

این استارتاپ رقابتی در این زمینه دارد. بازار کربن داوطلبانه برای کشاورزی از جمله مقیاس بزرگ ایالات متحده نیلی (اسب شاخدار ایالات متحده) ، نوری (متمرکز بر ایالات متحده و بلاک چین) و سرمایه خاک بریتانیا/فرانسه. اما Agreena می گوید تمایز اصلی آن پلت فرم کربنی یکپارچه عمودی آن است.

کامرون مک لاین ، یکی از بنیانگذاران و شریک مدیریت Giant Ventures ، اظهار داشت: “ما از رویکرد عمودی یکپارچه Agreena نسبت به جبران کربن کشاورزی ، که با ظرافت های صنعت و انگیزه های کشاورزان همدل است ، هیجان زده ایم. ما همچنین بر این باوریم که Agreena می تواند به بازار غالب اینترنتی برای تسهیل تجارت آنلاین B2B در کشاورزی تبدیل شود ، مهره ای که هنوز کسی آن را ترک نکرده است. “