آمازون در حال توسعه MMO «ارباب حلقه ها» است

آمازون با Embracer Group، شرکتی که دارای حقوق IP برای «ارباب حلقه‌ها» و «هابیت» است، به توافق رسیده است تا یک بازی آنلاین چندنفره (MMO) بر اساس آثار جی‌آر.آر تالکین منتشر کند. بازی آینده یک ماجراجویی MMO جهان باز است که در سرزمین میانه اتفاق می افتد و داستان های سه گانه ادبی «هابیت» و «ارباب حلقه ها» را در بر می گیرد.

این بازی در مراحل اولیه تولید با استودیوی آمازون گیمز Orange County است که همان استودیو پشت MMO New World است. آمازون گیمز این بازی را به صورت جهانی برای رایانه های شخصی و کنسول ها منتشر خواهد کرد. آمازون می گوید جزئیات بیشتری از جمله زمان راه اندازی را در تاریخ بعدی فاش خواهد کرد.

اگرچه استودیو آمازون «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» را برای پرایم ویدیو تولید می‌کند، اما آمازون می‌گوید این نمایش با این بازی MMO که در حال توسعه با آمازون گیمز است، ارتباطی ندارد.

ما متعهد هستیم که بازی‌های با کیفیت بالا را به بازیکنان ارائه دهیم، چه از طریق IPهای اصلی و چه از طریق آنهایی که مدتها دوستشان داریم ارباب حلقه هاکریستوف هارتمن، معاون آمازون گیمز در بیانیه‌ای مطبوعاتی گفت. “به بازیکنان نگاهی تازه می‌آوریم ارباب حلقه ها مدت‌ها آرزوی تیم ما بوده است، و ما مفتخریم و سپاسگزاریم که Middle-earth Enterprises این دنیای نمادین را به ما سپرده است. ما همچنین خوشحالیم که پس از قرارداد Tomb Raider در سال گذشته، روابط خود را با Embracer Group گسترش می دهیم، زیرا آنها ثابت کرده اند که همکاران بسیار خوبی هستند.

مطالب جدید  توییتر توییت های 10000 کاراکتری را برای مشترکین آبی معرفی می کند

شایان ذکر است که بازی پیش رو دومین بازی آمازون در بازی Lord of the Rings MMO خواهد بود. اولین تلاش این شرکت در سال 2019 اعلام شد و سپس در سال 2021 لغو شد.

اخبار مربوط به بازی آینده در حالی منتشر می شود که آمازون در حال توسعه بیشتر بازی های ویدیویی و تغییر استراتژی خود است. در اوایل سال جاری، این شرکت حدود 100 کارمند را در بخش بازی های ویدیویی خود اخراج کرد. این اخراج شامل کارمندان گروه Game Growth، استودیوی بازی سازی آمازون در سن دیگو و پرایم گیمینگ بود.

مجموعه بازی‌های آمازون شامل MMO New World و بازی اکشن نقش‌آفرینی Lost Ark است. شرکت نیز هست توسعه یک مولتی پلتفرم جدیدTomb Raider” عنوان. آمازون گیمز که در سال 2013 راه اندازی شد، علیرغم چندین پروژه منتشر شده، هنوز موفقیت چشمگیری نداشته است. این شرکت اکنون به دنبال موفقیت با یک فرنچایز فانتزی بزرگ است که احتمالاً توجه را به خود جلب خواهد کرد.