YouTube Premium با پشتیبانی SharePlay، ویدیوی با کیفیت بالاتر و موارد دیگر، هدیه‌های بیشتری اضافه می‌کند

YouTube Premium، نسخه ماهانه 11.99 دلاری بدون آگهی YouTube، امروز تعدادی ویژگی جدید را با هدف جذب و حفظ مشترکین معرفی می کند. مهم‌تر از همه، طرح اشتراک اکنون شامل ویدیوهای با کیفیت بالاتر برای کاربران وب و iOS، پشتیبانی از تماشای مشترک ویدیوها در FaceTime از طریق SharePlay اپل و سایر کنترل‌ها برای مدیریت صف شما در دستگاه‌های تلفن همراه خواهد بود.

این شرکت بر این باور است که مجموعه ویژگی‌های گسترده‌تر به آن کمک می‌کند تا اشتراک را برای مشتریان بهتر بازاریابی کند، زیرا بسیاری نمی‌دانند YouTube Premium به‌جز حذف تبلیغات از YouTube چه چیز دیگری ارائه می‌دهد. راه‌اندازی‌ها همچنین به دنبال دیگر افزوده‌های اخیر هستند، مانند امکان ادامه تماشای ویدیوها از جایی که کار را متوقف کرده‌اید در هر دستگاهی و ویژگی «دانلودهای هوشمند» که به‌طور خودکار ویدیوهای توصیه‌شده را برای دسترسی آفلاین ذخیره می‌کند. این ویژگی اخیر علاوه بر iOS و اندروید در حال حاضر برای کاربران وب نیز در دسترس است.

اعتبار تصویر: ویژگی “ادامه تماشا” یوتیوب

در حالی که بسیاری از این ویژگی‌های قبلی اشتراک YouTube Premium را به طرز ماهرانه‌تری بهبود بخشیده بودند – در پس‌زمینه اجرا می‌شوند، جایی که کاربر نهایی متوجه آنها نمی‌شود – افزوده‌های جدید اعلام‌شده امروزی بیشتر در جلو و مرکز تجربه مشاهده خواهند بود.

برای شروع، یوتیوب در هفته‌های آینده نسخه پیشرفته‌تری با کیفیت ویدیوی 1080p HD را برای مشترکین Premium در iOS و سپس وب عرضه خواهد کرد. (در وب، ابتدا به‌عنوان یک «آزمایش» در دسترس قرار می‌گیرد – پیشنهاد YouTube Premium که به مشترکین امکان دسترسی زودهنگام برای آزمایش ویژگی‌های جدید قبل از انتشار عمومی را می‌دهد.) در حالی که همه کاربران YouTube همچنان به 1080p دسترسی خواهند داشت، 1080p بهبودیافته YouTube می‌گوید تنظیمات کیفیت باعث می‌شود ویدیوها بسیار واضح و شفاف به نظر برسند، از جمله آنهایی که دارای جزئیات و حرکت زیادی هستند، مانند ورزش و بازی. اگر این کار با موفقیت اجرا شود، می‌تواند به YouTube Premium کمک کند تا از نظر ارائه یک تجربه «حق بیمه» به مشترکان، نه فقط با حذف تبلیغات، به عنوان یک تجربه «حق بیمه» بهتر عمل کند.

یکی دیگر از موارد کلیدی دیگر پشتیبانی از SharePlay اپل است که برای اولین بار در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان اپل در سال 2021 معرفی شد. اگرچه سایر سرویس های ویدیویی از جمله رقبایی مانند Disney+، Hulu، HBO Max و TikTok مدت زیادی است که از SharePlay پشتیبانی می کنند، YouTube دسترسی را محدود می کند بنابراین فقط مشترکینی که پول پرداخت می کنند می توانند از SharePlay پشتیبانی کنند. از قابلیت مشاهده مشترک استفاده کنید این سرویس را در فضایی متفاوت از رقیب TikTok قرار می دهد که جزو اولین سرویس هایی بود که از قابلیت تماشای مشترک اپل برای کاربران FaceTime پشتیبانی می کرد.

البته، اکنون SharePlay تا حدودی بیشتر شبیه یک راه حل دوران همه گیر است که برای ارتباط افرادی که نمی توانند در زندگی واقعی با هم باشند طراحی شده است. به عنوان مثال، نتفلیکس پس از اینکه ظاهراً روی کاهش استفاده از چیزی مانند برداشته شدن محدودیت‌های کووید شرط بندی کرده بود، هرگز حتی به خود زحمت راه‌اندازی گزینه مشاهده مشترک رسمی خود را نداد. بنابراین جالب است که ببینید یوتیوب سعی می‌کند SharePlay را به‌جای عملکرد استاندارد به‌عنوان یک «مناسب» به بازار عرضه کند، به‌ویژه زمانی که راه‌حل تماشای داخلی آن در Google Meet قبلاً امکان مشاهده مشترک YouTube را بدون ارتقای Premium فراهم می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید کنترل‌های بیشتری را بر روی صف شما در صورت مشترک شدن در YouTube Premium فراهم می‌کند. از امروز، کاربران Premium می‌توانند هنگام تماشای تلفن‌ها و تبلت‌ها، ویدیوها را به صف خود اضافه کنند. در حالی که امروزه کاربران رایگان YouTube می‌توانند ویدیوها را در فهرست‌های پخش، از جمله «تماشا در فرصتی دیگر» ذخیره کنند، صف‌بندی به کاربران اجازه می‌دهد تا در طول جلسه تماشای فعلی‌شان، کنترل کنند چه ویدیویی را می‌خواهند بعدی پخش کنند.

به‌روزرسانی‌ها به سایر ویژگی‌های YouTube Premium می‌پیوندند که فراتر از تماشای بدون آگهی، شامل پخش پس‌زمینه برای تماشا در حالت قفل بودن صفحه، بارگیری‌های آفلاین و دسترسی به YouTube Music Premium است.