YouTube ویژگی های صوتی جدیدی را با هدف دسترسی بیشتر به ویدیوها اعلام می کند – TechCrunch

یوتیوب چندین ویژگی صوتی جدید را در روز پنجشنبه اعلام کرد ، که برخی از آنها قبلاً راه اندازی شده اند و برخی دیگر در ماه های آینده راه اندازی می شوند. از امروز ، پدیدآورندگان این قابلیت را دارند که زیرنویس های خودکار زنده را برای هرگونه پخش زنده به زبان انگلیسی فعال کنند تا جریانها در دسترس تر شوند. این ویژگی قبلاً فقط برای سازندگان با بیش از 1000 مشترک در دسترس بود.

YouTube قصد دارد در ماه های آینده زیرنویس های خودکار را به همه 13 زیرنویس پشتیبانی شده گسترش دهد. زبانهای پشتیبانی شده شامل هلندی ، انگلیسی ، فرانسوی ، آلمانی ، اندونزیایی ، ایتالیایی ، ژاپنی ، کره ای ، پرتغالی ، روسی ، اسپانیایی ، ترکی و ویتنامی است.

این شرکت همچنین در حال آزمایش توانایی افزودن چند آهنگ صوتی به ویدئوها برای کمک به ارائه صدای چند زبانه برای مخاطبین بین المللی و همچنین صوتی توصیفی برای افراد دارای اختلال بینایی است. این ویژگی در حال حاضر برای گروه کوچکی از سازندگان در دسترس است. یوتیوب قصد دارد این ویژگی را در سه ماهه آینده به طور گسترده تری عرضه کند.

YouTube همچنین در حال انتشار ترجمه خودکار برای زیرنویس ها به زبانهای پشتیبانی شده در Android و iOS در اواخر امسال است. این ویژگی در حال حاضر فقط در نسخه دسکتاپ این پلتفرم موجود است. علاوه بر این ، برنامه های YouTube به کاربران این امکان را می دهد تا از طریق رونوشت در Android و iOS جستجو کنند. اواخر امسال ، یوتیوب توانایی کاربران را برای جستجوی کلمات کلیدی خاص در رونویسی در تلفن همراه آزمایش می کند.

علاوه بر این ، YouTube در حال کار بر روی مجوزهای کانال جدید در YouTube Studio است که به سازندگان اجازه می دهد زیرنویس و ایجاد زیرنویس در ویدیوهای خود را به شخصی که مورد اعتماد آنها است واگذار کنند. این شرکت قبلاً این ویژگی را تحت عنوان “ویرایشگر زیرنویس” اعلام کرده و اذعان کرده است که عرضه این ویژگی بیش از حد انتظار طول می کشد. YouTube خاطرنشان می کند که به طور فعال بر روی این ویژگی کار می کند و قصد دارد سازندگان را در ماه های آینده به روز کند.

این شرکت در یک پست وبلاگ در انجمن اظهار داشت: “بهبود دسترسی اولویت اصلی YouTube است و ما امیدواریم این به روز رسانی ها به سازندگان کمک کند تا مخاطبان بیشتری را جذب کنند.”

YouTube برای اولین بار زیرنویس های خودکار را در سال 2010 راه اندازی کرد و از آن زمان برای بهبود آنها و در دسترس بودن بیشتر آنها تلاش کرده است. این شرکت در سال 2018 زیرنویس های خودکار را به YouTube Live آورد. YouTube یکی از دیگر پلتفرم های دیگر است که برای راه اندازی ویژگی های بیشتر با هدف بهبود زیرنویس ها تلاش می کند تا بسترهای آنها فراگیرتر و در دسترس تر شود. به عنوان مثال ، TikTok اوایل امسال زیرنویس های خودکار را به فیلم های خود اضافه کرد در حالی که اینستاگرام در همان زمان یک گزینه زیرنویس برای Stories اضافه کرد.