Y Combinator ، DAOs و اینکه چرا من ظاهراً به فردی سرگرم کننده تبدیل می شوم – TechCrunch

به The TechCrunch Exchange ، خبرنامه هفتگی استارتاپ ها و بازارها ، خوش آمدید. از آنچه در روزهای هفته الهام گرفته شده است ستون مبادله بررسی می کند ، اما رایگان است ، و برای مطالعه آخر هفته شما ساخته شده است. آیا هر شنبه آن را در صندوق ورودی خود می خواهید؟ ثبت نام اینجابه

با پایان یافتن هفته ، ما یک توافق بزرگ SPAC داشتیم که من هنوز آن را به طور کامل باز نکرده ام – هرچند توجه داشته باشم که ارائه سرمایه گذاران آن شامل اسلاید عکس های سر رهبران جهانی است که حداقل یک مدال نقره در ارائه ISPAC ارزش دارد. المپیک تبلیغاتی – و Oyo ثبت نام کرد تا در معرض دید عموم قرار گیرد. انتظار می رود هفته آینده موارد بیشتری درباره این موضوعات شروع شود!

اما این شنبه خوب ما با Y Combinator و DAO صحبت می کنیم. اینها موضوعات متفاوتی هستند ، زیرا YC مطمئناً DAO نیست. اجازه دهید وارد آن شویم.

Y Combinator ، اعتبار و ارزش گذاری برای آنها عوارض دارد

از نظر اسکوویل برای هر شخصیت ، توییت های کمی در این هفته تند بود زیر بود:

کمی ترجمه کنید ، با افزایش سرمایه روزافزون برای وارد شدن به چالش های باز استارتاپ های اولیه ، و تورم ارزش گذاری اخیر که بازار استارتاپ ها مشاهده کرده است ، چگونه واقعاً Y Combinator می تواند هزینه های زیادی را برای آن هزینه کند سرمایه و البته مکانیک استارتاپ؟ نام تجاری ، تا حدی. و راهنمایی هایی که ارائه می دهد ، تا حدی.

بودن یک استارتاپ با پشتیبانی Y Combinator ، تأثیری بر اعتبار یک سازمان نوپا دارد که ممکن است بیش از واقعیت رویایی باشد. این کمی شبیه دیپلم مدرسه ای است که به آن افتخار می کنید که برای دیوار در دانشگاه خود شرکت کرده اید. و از لحاظ انتقادی ، برای استارتاپ های در حال ظهور در اقتصادهای نوظهور ، استفاده از Y Combinator می تواند شما را در نقشه سرمایه گذاران قرار دهد. بنابراین ، رقیق سازی ممکن است به قیمت پذیرش ارزش داشته باشد.

هرچند هزینه آن بسیار زیاد است. شما در راه اندازی خود کمتر از 200 دلار به ازای هر نقطه پایه دریافت می کنید ، قیمتی که با توجه به نرخ موفقیت دسته استاندارد Y Combinator این روزها بسیار ارزان نیست. این اساساً مجوز چاپ پول برای گروه است.

نه این که به خودی خود مشکلی وجود داشته باشد ، زیرا فقط سرمایه داری در کار است. اما با افزایش هزینه م attendثر حضور Y Combinator-به عنوان شکاف بین قیمت های بازار برای شرکت های تحت حمایت YC و ارزشی که شتاب دهنده برای آنها به عنوان مالیات ورود تعیین می کند گسترش می یابد – با شرکت بیشتر شرکت های بین المللی ، این معامله جذابیت کمتری پیدا می کند. بنابراین ، افزایش استارتاپ های هندی و آفریقایی برای ورود به YC بسیار عالی است ، اما به نظر می رسد که آنها باید هزینه بیشتری برای یک برنامه رقیق تر بپردازند. این قسمتی از مغزم را عصبی می کند

با این حال ، برای هر کسی که به LP صندوق بذر Y Combinator برسد ، کلاه بر سر دارد. لطفا از قایق های تفریحی خود لذت ببرید.

DAO ها

با این شروع بد ، من از شما تشکر می کنم که در بخش دیگری با من همراه بودید. این یکی کمی مهربان تر است

دنیای سازمانهای مستقل غیر متمرکز یا DAOs این هفته دو خبر مهم داشت. این اول هیستریک خنده دار بود:

برای جلب نظر شما ، کامپوند یک خطای کدگذاری انجام داد که منجر به ارسال ده ها میلیون دلار سکه به خارج شد. این یک اشتباه بود. و سپس سعی کرد پول را پس بگیرد. با تهدید به کاربران درصورت عدم ارسال پول رایگان به IRS به IRS.

مسئله تهدید پایگاه کاربری شخصی شما به دلیل اشتباه شما ، کامپوند با یک ساختار دموکراتیک که قدرت را غیر متمرکز می کند ، عمل می کند. شما می توانید در مورد نحوه عملکرد آن در اینجا بیشتر بخوانید ، اما آنچه مهم است این است که در مورد خطای کامپوند ما می بینیم که چه اتفاقی می افتد غیر متمرکز اقتدار به شکلی عظیم و خنده دار فاش می شود.

چنین خطاهایی بیشتر رخ خواهد داد. آنها همچنین خنده دار خواهند بود. اما من فکر نمی کنم که آنها من را از جذابیت DAO ها منصرف کنند.

یکی از عناصر سرسخت سرمایه داری امروز تنزل قدرت رای سهامداران بوده است. فیس بوک نمونه بارز شرکتی است که در آن یک فرد آینده خود را کنترل می کند. اسنپ ​​معروف با سهام عمومی که هیچ رأیی نداشت ، به بازار عرضه شد. به نظر می رسد سهام دوگانه و حتی سه طبقه ای که قدرت بیشتری به افراد داخلی نسبت به طرف های خارجی می دهند از طرف شرکت های تحت حمایت دره سیلیکون رایج است.

و مضحک است. لعنتی چه کسی می خواهد سرمایه داری بدست آورد بیشتر پادشاهی؟ همین فکر باعث می شود کمی در دهانم استفراغ کنم.

برعکس ، DAO ها طبیعتاً دموکراتیک تر هستند. مطمئناً قدرت رأی به کسانی تعلق می گیرد که مالکیت بیشتری دارند. اما نحوه عملکرد بازار سهام در a خوب روز ، بنابراین حداقل بهبود IPO های امروز و تقاضای خنده دار آنها این است که همه اطمینان داشته باشند افرادی که امروز آن را اداره می کنند بهترین مباشرت برای زندگی خواهند بود.

VC ها قبلاً این را باور نمی کردند. آنها در مدیران عامل حرفه ای در گذشته بسیار مهم بودند. سپس بنیانگذاران به لطف تغییر توازن بنیانگذار و سرمایه گذاران قدرت بیشتری به دست آوردند و پس از اینکه چند شرکت تحت رهبری موسس به خوبی عمل کردند VCs از این موضوع منصرف شدند.

شاید DAO ها در دموکراتیک تر کردن تجارت کمی موفقیت کسب کنند!

دومین خبر این هفته از DAO-land این بود: “Utopia Labs در حال ساختن یک سیستم عامل برای DAO ها است.” نام شرکت بد نیست ؛ در واقع تقریبا خوب است چرا؟ زیرا آرمان شهرها بهشتی فاشیستی نیستند. اغلب وقتی مدینه فاضله را مدلی در نظر می گیریم که در آن هر کس نظر خود را دارد به ذهن می آید. بنابراین ، شاید DAO ها تا حدی معادل تجارت تفکر آرمانشهر باشند. من نمی توانم از آن متنفر باشم.

این همه برای این هفته است. یادداشت هایی از چت با Gene Frantz CapitalG در هفته آینده!

الکس