WhatsApp اکنون به کاربران امکان می دهد پشتیبان گیری چت خود را در ابر رمزگذاری کنند – TechCrunch

WhatsApp در حال راه اندازی یک ویژگی جدید است که به دو میلیارد کاربر خود این امکان را می دهد تا پشتیبان تاریخچه چت خود را در iCloud یا Google Drive رمزگذاری کنند ، وصله بزرگی را که دولت ها از آن برای بدست آوردن و بررسی ارتباطات خصوصی بین افراد استفاده کرده اند ، برطرف کنند.

WhatsApp مدتهاست که چت بین کاربران را در برنامه خود رمزگذاری می کند. اما کاربران هیچ راهی برای محافظت از پشتیبان آن چت های ذخیره شده در ابر ندارند. (برای کاربران iPhone ، سابقه چت در iCloud ذخیره می شود و کاربران Android به Google Drive متکی هستند.)

به طور گسترده گزارش شده است که سازمان های اجرای قانون در سراسر جهان با سوء استفاده از این حفره ، به ارتباطات خصوصی بین افراد مشکوک در WhatsApp دسترسی پیدا کرده اند.

WhatsApp ، که روزانه بیش از 100 میلیارد پیام را پردازش می کند ، این پیوند ضعیف را می بندد و به TechCrunch می گوید که این ویژگی جدید را در هر بازاری که برنامه در آن کار می کند در اختیار کاربران قرار می دهد. به گفته این شرکت ، این ویژگی اختیاری است. (غیر معمول نیست که شرکت ها به دلایل قانونی و نظارتی از ویژگی های حریم خصوصی خودداری کنند. ویژگی مرور جدید رمزگذاری شده اپل برای برخی از رژیم های اقتدارگرا مانند چین ، بلاروس ، مصر ، قزاقستان ، عربستان سعودی ، ترکمنستان ، اوگاندا و فیلیپین.)

مارک زاکربرگ ، بنیانگذار و مدیرعامل فیس بوک ، خاطرنشان کرد که واتس اپ اولین سرویس پیام رسانی جهانی در این مقیاس است که پیام های رمزگذاری شده و پشتیبان را از سر به سر ارائه می دهد. وی در پیامی در صفحه فیس بوک خود نوشت: “من به این تیم افتخار می کنم که همچنان امنیت مکالمات خصوصی شما را هدایت می کند.”

ماه گذشته واتس اپ آزمایش این ویژگی را با گروه کوچکی از کاربران آغاز کرد. این شرکت سیستمی را ابداع کرد که به کاربران WhatsApp در Android و iOS امکان می دهد پشتیبان گیری چت خود را با کلیدهای رمزگذاری قفل کنند. واتس اپ می گوید دو راه برای رمزگذاری پشتیبان گیری ابری به کاربران ارائه می دهد.

کاربران در WhatsApp گزینه ای برای ایجاد کلید رمزگذاری 64 رقمی برای محافظت از پشتیبان گیری چت خود در ابر مشاهده می کنند. کاربران می توانند کلید رمزگذاری را بصورت آفلاین یا در مدیریت رمزهای دلخواه خود ذخیره کنند ، یا می توانند گذرواژه ای ایجاد کنند که کلید رمزگذاری آنها را در “طاقه پشتیبان کلید” مبتنی بر ابر که WhatsApp توسعه داده است پشتیبان گیری کند. کلید رمزگذاری ذخیره شده در ابر بدون گذرواژه کاربر ، که برای WhatsApp شناخته نشده است ، قابل استفاده نیست.

این شرکت در پست وبلاگ خود می نویسد: “در حالی که پیام های رمزگذاری شده ای که ارسال و دریافت می کنید در دستگاه شما ذخیره می شود ، بسیاری از مردم به دنبال راهی برای پشتیبان گیری از چت های خود در صورت از دست دادن تلفن خود هستند.”

با حرکت به تنظیمات> چت ها> پشتیبان گیری چت> پشتیبان گیری رمزگذاری شده از انتها به انتها (اعتبار تصویر: واتس اپ)

همانطور که ماه گذشته نوشتیم ، حرکت برای معرفی این لایه اضافی از حریم خصوصی قابل توجه است و می تواند پیامدهای گسترده ای داشته باشد.

اندیشه ها ، دولت ها؟

رمزگذاری سرتاسری به عنوان موضوعی خارق العاده برای بحث باقی می ماند ، زیرا دولت ها در سراسر جهان به لابی برای پشت درها ادامه می دهند. به نقل از رویترز ، پس از شکایت FBI ، اپل تحت فشار قرار گرفت تا رمزگذاری را به پشتیبان گیری iCloud اضافه نکند و در حالی که گوگل به کاربران این امکان را داده است تا داده های ذخیره شده در Google Drive را رمزگذاری کنند ، اما گفته می شود که این شرکت قبل از اجرای این ویژگی به دولت ها اطلاع نداده است. به

هند ، بزرگترین بازار واتس اپ توسط کاربران ، قانون جدیدی را معرفی کرده است که از شرکت می خواهد راهی را برای امکان “قابلیت ردیابی” پیام های مشکوک در نظر بگیرد. واتس اپ از دولت هند به دلیل این دستور جدید شکایت کرده و گفته است که چنین شرطی به طور م “ثر “شکل جدیدی از نظارت جمعی” را تحمیل می کند.

دولت انگلستان-که دقیقاً طرفدار رمزگذاری نیست-اخیراً از برنامه های پیام رسانی خواسته است که از رمزگذاری سرتاسری برای حساب کودکان استفاده نکنند. در سایر نقاط جهان ، استرالیا سه سال پیش قوانین بحث برانگیزی را تصویب کرد که به منظور ایجاد شرکت های فناوری به منظور دسترسی پلیس و سازمان های امنیتی به چت های رمزگذاری شده طراحی شده است.

واتس اپ از بحث در مورد مشورت با قانونگذاران یا نهادهای دولتی در مورد ویژگی جدید خودداری کرد.

سازمان های متمرکز بر حریم خصوصی از جمله Electronic Frontier Foundation از اقدام واتس اپ استقبال کرده اند.

“این پیروزی حریم خصوصی توسط واتس اپ متعلق به فیس بوک در مقایسه با اپل بسیار چشمگیر است ، زیرا اخیراً به دلیل برنامه های خود برای اسکن روی عکس دستگاههایی که خردسالان در پیام ها ارسال می کنند ، و همچنین هر عکسی که هر کاربر اپلی بارگذاری می کند مورد انتقاد قرار گرفته است. به iCloud در حالی که اپل برای بررسی بازخورد بیشتر در مورد برنامه های خود متوقف شده است ، هنوز هیچ نشانه ای وجود ندارد که آنها شامل رفع یکی از مشکلات طولانی مدت حریم خصوصی آن شوند: بدون رمزگذاری موثر در پشتیبان گیری iCloud. “

“واتس اپ در حال افزایش است و اپل و دیگران باید از این روش پیروی کنند.”