Whatnot 150 میلیون دلار دیگر برای پلت فرم خرید زنده خود جمع آوری می کند و تبدیل به تک شاخ می شود – TechCrunch

Whatnot ، یک پلت فرم خرید مستقیم برای مجموعه ها برای خرید و فروش چیزهایی مانند کارت های نادر پوکمون و Funko Pops ، سری 150 میلیون دلاری C را بسته است – سومین دور جمع آوری کمک های مالی آن تنها در سال 2021. این دور ارزش Whatnot را در 1.5 میلیارد دلار نشان می دهد و باعث می شود در لیست دائما در حال رشد تک شاخ ها قرار گیرد.

بنابراین Whatnot چیست؟ این برنامه روندی را نشان می دهد که در سیستم عامل هایی مانند Instagram در ایالات متحده محبوبیت زیادی پیدا کرده بود (و در حال حاضر در چین بسیار محبوب بود): خرید مستقیم. فروشندگان تأیید شده می توانند در هر زمان روی آنتن بروند و از حراج های ویدیویی در حین پرواز برای کالاهای خود میزبانی کنند. گاهی اوقات خریداران دقیقاً می دانند چه چیزی دریافت می کنند. در مواقع دیگر بیشتر یک کیف اسرار آمیز است. به عنوان مثال ، با مفهوم رایج “شکستن کارت” ، کاربران قسمت های اختصاصی از یک جعبه باز نشده (و اغلب خود کمیاب) از پوکمون یا کارت های ورزشی را خریداری می کنند و محتوای آن را به صورت زنده مشاهده می کنند.

این دور توسط سرمایه گذاران بازگشت A16Z و صندوق تداوم Y Combinator و همچنین یک شرکت جدید به آنها پیوست: CapitalG. آنها همچنین چند نام معروف به لیست سرمایه گذاران فرشته خود اضافه کرده اند ، از جمله آندره ایگودالا از گلدن استیت واریرز ، زیون ویلیامسون از نیواورلئان پلیکانز و لوگان پل از یوتیوب ها. کلمه اولیه این دور هفته گذشته از طریق TheInformation فاش شد.

Whatnot در ابتدا به عنوان یک پلت فرم فروش مجدد استاندارد (کمتر زنده) شروع به کار کرد ، در ابتدا بر احراز هویت فقط یک نوع کالکشن تمرکز داشت: Funko Pops. با فراگیر شدن بیماری همه گیر و ناگهان همه در خانه گیر کرده بودند ، آنها به شدت به خریدهای زنده متمایل شدند – و در نتیجه به سرعت رشد کردند.

در همین حال ، این شرکت به سرعت دامنه فعالیت خود را گسترش داده است. فقط از Funko Pops به انواع کالکشن های دیگر ، از جمله کارت های Pokémon ، سنجاق ، لباس های قدیمی ، کفش های کتانی و موارد دیگر تبدیل شد. LaFontaine به من می گوید که بزرگترین راننده آن کارت های ورزشی است و پس از آن Pokémon و Funko Pops قرار دارند. با هر دسته ای که وارد آن می شود ، Whatnot بر روی فروشنده هایی که قبلاً در جامعه مربوطه شناخته شده و مورد اعتماد هستند تمرکز می کند. هر استریمر روی پلت فرم در حال حاضر توسط شرکت مورد بررسی قرار می گیرد تا بتواند به صورت زنده پخش شود و به آنها کمک می کند تقلب را به حداقل برسانند. انجام هر گونه کار ساده فقط به معنای خارج شدن از سیستم عامل و سوزاندن شهرت خود در این فرآیند است.

چند نکته کلیدی دیگر از مکالمه من با لافونتین:

  • او “هزاران” دسته بالقوه را می بیند که می توانند در آنها گسترش یابند. یکی که آنها در حال حاضر روی آن کار می کنند: NFT. Streamers می تواند NFT های خود را در Whatnot وارد کند ، آنها را روی صفحه نمایش داده و به صورت همپوشانی (ثابت یا متحرک) در پخش زنده وارد کند. کاربران می توانند روی NFT روی صفحه ضربه بزنند تا فراداده های آن آشکار شود و در مورد آن اطلاعات بیشتری کسب کنند.
  • او می گوید “چند هزار فروشنده فعال پخش زنده” در حال حاضر در پلت فرم وجود دارد.
  • GMV این شرکت (ارزش کل هر چیزی که بر روی پلتفرم فروخته می شود) نسبت به سری A خود در ابتدای امسال 30 برابر افزایش یافته است. Whatnot در هر فروش 8 درصد کاهش می دهد.
  • آنها در حال راه اندازی ویژگی “پیش مناقصه” هستند ، که به کاربران امکان می دهد قبل از پخش مستقیم برای مواردی که می دانند می خواهند مناقصه کنند-اگر ، برای مثال ، کاربر بداند که چیز خاصی می خواهد و می خواهد روی آن شلیک کرد ، اما نمی تواند به طور مستقیم تماشا کند. البته دیگران هنوز هم می توانند به آنها پیشنهاد دهند.
  • این شرکت به زودی بازسازی کامل هر دو برنامه iOS و Android خود را آغاز می کند ، با رابط کاربری جدید که باعث می شود کل فرآیند برای خریداران و فروشندگان هموارتر و آسان تر شود. لافونتین انتظار دارد که “در یکی دو هفته آینده” برای همه ارسال شود.

در این دور کل سرمایه شرکت به 225 میلیون دلار افزایش می یابد – تقریباً همه آن در سال گذشته. در همین حال ، رقابت در فضا داغ می شود. رقبایی مانند Popshop میلیون ها دلار برای پلتفرم های خود جمع آوری کرده اند و Miami’s Loupe در ماه ژوئن 12 میلیون دلار جمع آوری کرد (و به زودی فضای خرده فروشی فیزیکی را باز می کند) و لیزر آن روی فروش زنده کارت های ورزشی قفل شده است. غول های موجود نیز خواهان آن هستند: یوتیوب با مفهوم خرید زنده بازی می کند و آمازون برای میزبانی جلسات زنده از اینفلوئنسرها استفاده کرده است. به عبارت دیگر: این فضا را تماشا کنید. شاید از طریق پخش زنده آن را تماشا کنید.