Vesey Ventures با سرمایه اولیه ۷۸ میلیون دلاری برای حمایت از استارت‌آپ‌های فین‌تک در مراحل اولیه بسته می‌شود.

بعد از همکاری برای نزدیک به یک دهه، سه مدیر عامل اسبق Amex Ventures در اوایل سال 2022 منشعب شدند تا شرکت سرمایه گذاری متمرکز بر فین تک خود را به نام Vesey Ventures تشکیل دهند. این سه نفر سرمایه گذاری اولیه خود را در بیش از 50 شرکت فین تک از جمله شرکت هایی مانند Stripe، Plaid، Melio و Trulioo انجام داده بودند. در طول آن مدت، آنها همچنین به مهندسی بیش از 100 مشارکت بین استارت آپ ها و موسسات خدمات مالی کمک کردند.

هدف آنها این بود که آن 10 سال تجربه سرمایه گذاری را از طریق بازوی سرمایه گذاری خطرپذیر یکی از بزرگترین شرکت های کارت اعتباری جهان بگذرانند و آن را به طور مستقیم در سرمایه گذاری های جدید در مراحل اولیه به کار ببرند – اما با تغییر. این شرکت می‌گوید قصدش فراتر از برگه‌های مدت زمان است و به انتشار «برگ‌های استراتژی» سفارشی می‌پردازد، که نشان می‌دهد چگونه Vesey Ventures قصد دارد شبکه خود را «به عنوان اولین تیم توسعه تجاری یک شرکت عمل کند». به عبارت دیگر، می‌خواهد در مراحل اولیه فین‌تک سرمایه‌گذاری کند و شرکت‌های فناوری را قادر سازد «در جایی که فرصت‌هایی برای مشارکت اولیه با صاحبان مالی وجود دارد».

و امروز، این شرکت – که توسط شرکای موسس و دوستان دانا الی-لورچ، لیندزی فیتزجرالد و جولیا هوانگ تشکیل شده است، که همگی در اواخر سال 2021 AMEX Ventures را ترک کردند – بسته شدن صندوق اولیه 78 میلیون دلاری خود را اعلام کرد. آنها نام شرکت Vesey Ventures را به نام خیابانی که دفتر مرکزی امریکن اکسپرس در نیویورک در آن قرار دارد، گذاشتند. (آنها از بیان اینکه آیا Amex یک شریک محدود در صندوق جدید است یا خیر خودداری کردند.)

با توجه به داده‌های PitchBook که اخیراً به آن اشاره شده است، این شاهکار به‌ویژه چشمگیر است اطلاعات، شرکت‌های سرمایه‌گذاری تحت رهبری زنان در ایالات متحده تنها ۷۴ میلیون دلار در سال جاری جذب کرده‌اند. این بدان معناست که با بستن صندوق اولیه خود، Vesey عملاً بیش از مجموع شرکت‌های سرمایه‌گذاری تحت رهبری زنان در ایالات متحده و بیش از دو برابر میزان جمع‌آوری شده توسط شرکت‌های VC تحت رهبری زنان در سال 2023 جمع‌آوری کرده است.

ماموریت Vesey که خودش توصیف می‌کند، حمایت از شرکت‌هایی است که «تغییر خدمات مالی» را در مراحل اولیه به سری B انجام می‌دهند. این شرکت قصد دارد 1.5 تا 3 میلیون دلار به عنوان چک های اولیه و مبالغ بیشتری برای پیگیری سرمایه گذاری کند. این صندوق که در ایالات متحده و اسرائیل مستقر است، تاکنون از پنج استارت آپ حمایت کرده است ساحل، کوروش، غلات، معادل و مناسب.

Eli-Lorch در مصاحبه ای اختصاصی با TechCrunch گفت که Vesey فین تک را به معنای وسیع آن تعریف می کند – به این معنی که خارج از دسته های سنتی خدمات مالی مانند مصرف کننده و B2B سرمایه گذاری می کند. همچنین به نرم‌افزار عمودی، فین‌تک تعبیه‌شده، آینده تجارت و لایه زیرساخت نگاه می‌کند – اساساً امنیت سایبری، ریسک و انطباق، یا همانطور که Eli-Lorch آن را توصیف می‌کند، «همه عملیات پشتیبان خدمات مالی».

او گفت: “لنز دیگری که ما در نظر می گیریم اساساً هر نوع نوآوری نرم افزاری فناوری است که به خدمات مالی می فروشد، یعنی موسسات مالی یا فین تک ها.”

پر کردن شکاف

شرکای موسس همه در هنگام راه اندازی شرکت جدید بر روی یک چیز اتفاق نظر داشتند: این که واضح است که استارت آپ هایی با استراتژی های توسعه کسب و کار بهتر نتایج بهتری دارند.

فیتزجرالد می‌گوید و این در نهایت بینشی است که ما یک پایان‌نامه بر اساس آن ساختیم. “در این صنعت، این توسعه “خوب داشتن” نیست، بلکه “نیاز به داشتن” است. ”

او افزود: “مدل سنتی VC شرکتی می تواند محدود کننده باشد، بنابراین ما یک فرصت را دیدیم.” ما بهترین چیزهایی را که به وضوح کار می کرد – توسعه کسب و کار، تیم ما، شبکه ما – از جمله سایر VC ها و فرشتگان را به کار بردیم و آن را گسترش دادیم … تا به نوعی شکاف بین شرکت هایی که به فناوری های جدید نیاز دارند و استارتاپ هایی که این فناوری های جدید را ایجاد می کنند، پر کنیم. فن آوری ها.”

امروز، شرکا یک پدیده جالب را در حال وقوع تشخیص می‌دهند – مدیران ارشد استارت‌آپ‌های فین‌تک «نسل اول». و، علیرغم نوسانات اخیر فضای فین تک در دو سال گذشته (تامین مالی در سال 2022 در مقایسه با اوج سال 2021 به میزان قابل توجهی کاهش یافت)، Vesey به طور طبیعی در مورد فین تک “درازمدت صعودی” است.

هوانگ به TechCrunch گفت: “شما فقط باید به سه ماهه گذشته نوسانات و تحولات در صنعت خدمات مالی نگاه کنید تا واقعاً اشاره کنید که مشکلات بسیاری وجود دارد که هنوز باید حل شوند.” با این حال، همه چیز چرخه‌ای است… مثل این است که وقتی جزر و مد از بین می‌رود، می‌بینی چه کسی برهنه است درست است؟ و برای ما، این لایه زیرساختی است… که ما همیشه به شرکت‌هایمان کمک می‌کنیم تا آن را بسازند و تقویت کنند تا بتوانند در بلندمدت به مؤسسات مالی قابل اعتماد تبدیل شوند. این به یک ستون واقعاً مهم تبدیل شده است و اکنون دوباره در مد شده است.»

هوانگ همچنین اذعان می‌کند که در سال 2021، این سه نفر از سرمایه‌گذاری کناره‌گیری کردند «زیرا بیش از حد کف‌ریز شده بود».

او به یاد می‌آورد: «هر شرکتی به نوعی «شرکت من هم» بود. بنابراین تصمیم گرفتیم یک قدم به عقب برداریم و در مورد ارزش پیشنهادی خود و اینکه چه چیزی پا دارد و چه چیزی ندارد فکر کنیم.

ویسی عمداً تصمیم گرفت در اسرائیل روی زمین باشد (الی-لورچ در آنجا مستقر است)بازاری که شرکای آن را خانه یکی از سریع‌ترین مراکز فناوری در حال رشد در جهان می‌دانند، با بسیاری از شرکت‌ها که بر فین‌تک، نرم‌افزار سازمانی، امنیت سایبری و داده تمرکز دارند. هدف آن کمک به شراکت، گسترش و تجاری سازی استارتاپ های موجود در ایالات متحده است

شرکت جدید در مورد LP های خود صحبت نمی کند و می گوید که فقط آنها شامل هفت “موسسه مالی بسیار برجسته” و همچنین بنیانگذاران و مدیران اجرایی از صاحبان مالی، دفاتر خانوادگی و سرمایه گذاران نهادی هستند.

آیا می خواهید اخبار فین تک بیشتری در صندوق پستی خود داشته باشید؟ ثبت نام اینجا.

یک نکته خبری یا اطلاعات داخلی در مورد موضوعی که به آن پرداختیم دارید؟ ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم. می توانید با من در [email protected] تماس بگیرید. یا می توانید برای ما یادداشتی را در [email protected] ارسال کنید. خوشحالم که به درخواست های ناشناس احترام می گذاریم.