Vercel ابزارهای باطن جدید را به ابر پیشانی خود می آورد

پلتفرم فرانت‌اند Vercel امروز راه‌اندازی تعدادی سرویس پشتیبان، از جمله پایگاه‌های داده Redis و PostgreSQL و یک سرویس ذخیره‌سازی اشیا را اعلام کرد، که Vercel همه آنها را با شرکای مانند Upstash، Neon و Cloudflare ساخته است. این علاوه بر راه‌اندازی ویژگی‌های امنیتی جدید مانند Vercel Secure Compute و فایروال Vercel، و همچنین راه‌اندازی تجربه ویرایش بصری جدید برای سیستم‌های مدیریت محتوای بدون هد و انتشار Vercel Spaces است که به منظور مدیریت Vercel بزرگ است. پروژه‌ها آسان‌تر است و شرکت آن‌ها را «بزرگ‌ترین تکامل» توصیف می‌کند Vercelگردش کار هنوز.”

این شرکت این اعلامیه ها را به عنوان بخشی از هفته راه اندازی کشتی Vercel خود اعلام می کند.

همانطور که گیلرمو راوخ، بنیانگذار و مدیر عامل Vercel به من گفت، در طول 24 ماه گذشته، توسعه دهندگان از این سرویس برای انتشار بیش از 4 میلیون سایت برای تولید استفاده کردند که در مجموع بیش از 150 میلیون استقرار در این پلتفرم در آن زمان انجام شد. «توسعه دهندگان پیشرو به طور خاص این پلتفرم را دوست دارند. شرکت‌ها در حال اختراع مجدد خود از طریق بخش مقدماتی هستند. ما در حال دوبرابر کردن استراتژی و ارائه محصولات جدید به بازار هستیم که بر جنبه‌های مختلف پلتفرم تأکید دارند – و واقعاً به یک پلتفرم جامع تبدیل شده است. من شرکت را با Next.js راه اندازی کردم. من این شرکت را راه‌اندازی کردم تا میزبانی Next.js را آسان کنم، اما رشد آن بسیار بیشتر از این است.»

او خاطرنشان کرد که برای مدت طولانی، اولین چیزی که توسعه دهندگان از Vercel درخواست می کردند، گزینه های ذخیره سازی بود. با توجه به تمرکز Vercel بر روی بخش جلویی، توسعه دهندگان همیشه مجبور بودند خدمات باطن را برای خود کشف کنند. اما اکنون، این شرکت در حال راه‌اندازی این دو پایگاه داده کاملاً یکپارچه و سرویس‌های ذخیره‌سازی اشیاء خود است تا ساخت کل برنامه‌های کاربردی خود را برای توسعه‌دهندگان در Vercel آسان‌تر کند.

اعتبار تصویر: Vercel

برای فعال کردن این امر، این شرکت امروز Vercel KV را راه‌اندازی می‌کند، یک راه‌حل Redis بدون سرور که توسط Upstash، Vercel Postgres، یک پایگاه داده SQL بدون سرور با نئون، و Vercel Blob، راه‌حلی برای آپلود و ارائه فایل‌ها، توسط سرویس ذخیره‌سازی اشیاء R2 Cloudflare ارائه می‌شود. . همه این سرویس‌ها برای کار یکپارچه با بقیه محصولات Vercel و البته Next.js طراحی شده‌اند.

“من معتقدم که اکثر فروشندگان در فضای بدون سرور متوجه شده اند که چگونه محاسبه را مقیاس کنند. خیلی سریع رشد می کند، به خوبی با ترافیک برخورد می کند – هر چه باشد. آنها متوجه نشده اند که چگونه بخش داده را مقیاس بندی کنند. «توسعه دهندگان واقعاً از این موضوع ناامید شده اند. محاسبات مقیاس می‌شود اما داده‌ها اینطور نیست، بنابراین با مشکلات اتصال مواجه می‌شوید، با مشکلات مقیاس‌پذیری مواجه می‌شوید.»

جالب است که Vercel به جای اینکه خود این خدمات را بسازد، در اینجا با شرکای خود کار می کند. راوخ خاطرنشان کرد که در حالی که شرکت می توانست پروژه های متن باز را که این ابزارها در بالای آنها قرار می گرفتند و سعی می کرد خودش آنها را اجرا کند، ایجاد کرد، ساخت این خدمات به عنوان محصولات بدون سرور مستلزم بازنگری کامل زیرساختی است که بر روی آنها اجرا می شود و تنها چند ارائه دهنده در آن کار می کنند. دنیا توانسته اند این کار را انجام دهند. یک استثنا در اینجا Blob است، جایی که Vercel مالک اولیه‌های ذخیره‌سازی است، حتی اگر این سرویس در بالای R2 Cloudflare اجرا شود.

راوخ استدلال می کند: «جفت شدن بین زمان اجرا و پایگاه داده یک ترکیب جادویی است. اکنون دیگر لازم نیست نگران این باشید که پایگاه داده چگونه مقیاس می شود و مشتری بسیار سبک است. Vercel این راه حل را کاملاً بسته بندی کرده است تا شما بهترین تجربه را در هر دو دنیا کسب کنید.

اعتبار تصویر: Vercel

پرتاب مهم دیگر این هفته Vercel Spaces است. از آنجایی که کاربران بیشتری از Vercel شروع به استفاده از monorepos برای پروژه‌های خود می‌کنند، این شرکت تصمیم گرفت که باید در نحوه عملکرد داشبورد خود برای این پروژه‌ها تجدید نظر کند. اما علاوه بر آن، این شرکت همچنین ویژگی‌هایی مانند انطباق را به Vercel Spaces اضافه کرد که کدها را برای مسائل رایج بر اساس بهترین شیوه‌هایی که خود Vercel در طول سال‌ها توسعه داده است، تجزیه و تحلیل می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های جدید Spaces، Code Owners است که نقشه‌برداری یک سازمان را با monorepo آسان‌تر می‌کند، بنابراین مشخص می‌شود که کدام تیم یا فردی مالک یک قطعه کد معین است و افراد مناسب برای بررسی و تأیید آن چه کسانی هستند.

همچنین Vercel Runs جدید است که به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا یک بیلد از هر ابزار ساختی را برای تجسم به Vercel ارسال کنند، که باید اشکال زدایی بیلدها و به دست آوردن بینش از اطلاعات جمع را آسان تر کند. برای مثال، اگر کاربر Turborepo هستید (و Vercel Turborepo را در اواخر سال 2021 خریداری کرد)، اکنون می‌توانید داده‌های اجراهای Turbo خود را برای تجسم به داشبورد Vercel ارسال کنید.

اعتبار تصویر: Vercel

از جنبه امنیتی، Vercel در حال راه‌اندازی Secure Compute است که اتصال خصوصی بین توابع بدون سرور Vercel و سرویس‌های پشتیبان که آن‌ها را تامین می‌کنند، امکان‌پذیر می‌سازد – اساساً یک شبکه خصوصی با آدرس IP اختصاصی ایجاد می‌کند تا تمام ترافیک تولید و پیش‌نمایش را مدیریت کند. این شرکت اکنون همچنین Vercel Monitoring and Logs را ارائه می‌کند، یک راه‌حل نظارت کامل که به توسعه‌دهندگان بینش‌هایی در مورد عملکرد برنامه‌هایشان می‌دهد، و همچنین یک فایروال به‌روزرسانی شده که اکنون شامل حفاظت DDoS بهبودیافته و قوانین جدید برای مسدود کردن IP است تا مانع از دسترسی عوامل مخرب به سایت.

آخرین اما نه کم‌اهمیت‌ترین، پس از افزودن نظر به استقرار پیش‌نمایش در سال گذشته، اکنون این ایده را گسترش می‌دهد که با راه‌اندازی یک تجربه ویرایش بصری جدید برای محتوایی که از سیستم‌های مدیریت محتوای بدون سر (CMS) تهیه می‌شود، همکاری در محتوا را آسان‌تر می‌کند. با این کار، کاربران یک ویرایشگر WYSIWYG دریافت می‌کنند که در بالای CMS قرار می‌گیرد و هر ویرایشی بلافاصله با آن همگام‌سازی می‌شود. Vercel این قابلیت را با مشارکت Sanity ساخته است.

اعتبار تصویر: Vercel