VC Peter Relan به راه اندازی Discord کمک کرد. اکنون او دو جوجه کشی جدید را “دم” می کند – TechCrunch

پیتر رلان دقیقاً یک نام خانوادگی نیست ، اما او در طول حرفه خود چیزهای زیادی دیده است و از موفقیت نسبتاً خوبی برخوردار بوده است. فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد که قبل از تبدیل شدن به مدیر عامل شرکت بدشانسی و حبابی Webvan ، در هیولت پاکارد و اوراکل ثبت نام کرده بود ، در سالهای اخیر در محافل موسس به دلیل ایجاد سه “حجم کم ، زیاد” شناخته شده است. دستگاه های جوجه کشی لمسی “که بیشتر از وزن خود مشت کرده اند.

اولین کلاس در سال 2007 شامل بنیانگذار جیسون سیترون بود که در آن زمان در حال توسعه یک شرکت بازی سازی موبایل به نام OpenFeint بود که بعداً در سال 2011 به پلت فرم بازی های اجتماعی Gree of Japan به قیمت 104 میلیون دلار فروخت.

Relan ، که نقش شریک عملیاتی را بر عهده داشت ، نیمی از شرکت را در اختیار داشت و هنگامی که Citron تقریباً بلافاصله تصمیم به راه اندازی یک شرکت دوم گرفت که بعداً آن را Discord نامید ، مستقیماً به Relan رفت تا در ساخت آن کمک کند. (دیگر فارغ التحصیلان Relan عبارتند از: شرکت بازی های اجتماعی Crowdstar ، که در سال 2016 به Glu Mobile فروخته شد و Agawi ، یک شرکت پخش کننده بازی های اولیه که در سال 2015 به Google فروخته شد.)

رلان مدتها پیش از بازی پیش رفت و اکنون بر تغییرات آب و هوایی ، برابری و “اخلاق فناوری” تمرکز کرده است ، اما اخیراً در مورد رابطه خود با سیترون با ما صحبت کرد. (Relan تا سال گذشته در هیئت مدیره Discord نشست.) او همچنین گفت که “دو چیز بزرگ در حال آماده شدن است – یکی در هوش مصنوعی و دیگری در تغییرات آب و هوا” ، بنابراین برای اطلاعات بیشتر این فضا را تماشا کنید. در عین حال ، می توانید مکالمه ما را اینجا بشنوید یا گزیده هایی از آن را که در آنجا ویرایش شده است ، در زیر بخوانید.

TC: شما شتابدهنده خود را ، YouWeb ، همزمان با راه اندازی Y Combinator راه اندازی کردید ، اما ساختار آن بسیار متفاوت بود.

روابط عمومی: هر سال ، ما مانند بود ، اجازه دهید فقط [partner with a] تعداد کمی کارآفرین در اینجا هستند و ما به جای سه ماه سنتی به آنها یک سال فرصت می دهیم و با هم همکاری می کنیم. بنابراین ما صدها شرکت نداریم. بیش از 15 سال ، ما حدود 30 شرکت را در انکوباسیون قرار داده ایم.

TC: بنیانگذاران چگونه شما را پیدا کردند؟

روابط عمومی: همه این موارد توسط افراد دیگر ذکر شده است. به عنوان مثال ، وقتی جیسون 22 ساله بود ، او را ملاقات کردم. او هم اتاقی برادرزاده ام بود که از دانشگاه برکلی فارغ التحصیل شده بود. من دانشجوی فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد بودم. من از چند نفر در استنفورد س askedال کردم و بنیانگذاران را از آنجا پیدا کردیم. کلید بسیار پایینی بود. ما در صدد ایجاد این فرایند کاربردی عظیم نبودیم. ما فقط به دنبال بنیانگذاران بودیم که انواع خاصی از گرایش ها را دارند. از آنجا که من یک مهندس هستم ، من واقعاً می خواستم متخصصان فن آوری ، توسعه دهندگان.

TC: وقتی می گویید “ما” ، چه کسی دیگری درگیر بود ، و آیا شما از طریق جیب خود این جوجه کشی را تأمین می کردید یا سرمایه گذاران خارجی داشتید؟

روابط عمومی: من با سرمایه شخصی خود شروع کردم ، اما سپس یک شبکه برای بنیانگذاران ، از جمله هفت یا هشت سرمایه گذار که مدیر بودند و دیگر بنیانگذاران که موفق شدند ، ایجاد کردیم. [including at] یاهو ، گوگل ، اوراکل و میکروسوف. این مبلغ 2.5 میلیون دلار برای آن کلاس اول بود و ما از هشت بنیانگذار حمایت کردیم.

TC: یکی Jason بود ، اولین شرکت او – که با EIR در YouWeb ، Danielle Cassley تاسیس شد – OpenFeint بود. آن شرکت در ابتدا چقدر پخته بود؟

روابط عمومی: جیسون یک بازیگر اصلی است ، و او آمد و گفت: “من فقط چیزی در بازی می خواهم.” هیچ ایده ای وجود نداشت ، هیچ بازی خاصی وجود نداشت ، هیچ محصول خاصی وجود نداشت ، و در واقع OpenFeint ، که یک بستر چت اجتماعی است ، به عنوان یک بازی با نام “Aurora Feint” شروع شد که واقعاً بازی زیبایی بود و واقعاً مورد استقبال قرار گرفت. اما از نظر موفقیت مالی ، خوب بود. و جالب ترین چیز در مورد آن ، در داخل ، در واقع یک بستر اجتماعی بود که دارای تابلوهای راهنما و دستاوردها و چت بود. بنابراین ما بستر اجتماعی را بیرون کشیدیم و گفتیم: بیایید [put] بازی را کنار بگذارید و اجازه دهید این پلتفرم را مقیاس بندی کنیم. ‘

TC: نقش شما چه بود؟

روابط عمومی: من رئیس اجرایی بودم. او بنیانگذار و مدیرعامل بود. بنابراین ما مانند شرکای تجاری کار کردیم. او مرد محصول بود. من راهنما بودم. و دانیل درگیر شد ، اما او ادامه داد. بنابراین تقریباً من و جیسون بودیم. من در زمینه تامین مالی و استراتژی و توسعه کسب و کار کمک می کنم. ما برای پیش نصب OpenFeint بر روی تلفن های همراه AT&T توافق بزرگی با AT&T انجام دادیم. بنابراین از این دست مطالب زیاد بود. هدف من این بود که مفید باشم.

TC: Y Combinator مشهور 7 درصد از سهام را برای چک های اولیه خود می گیرد. چند درصد از OpenFeint متعلق به شما بود؟

روابط عمومی: ما قبلاً با هم همکاری می کردیم ، بنابراین 50/50 بودیم. بدیهی است ، این ضربه بزرگی برای YouWeb بود [when it sold]، زیرا ما با جیسون و دانیل شریک مساوی بودیم. در دوم ما [batch] جایی که ما با Discord کار می کردیم ، ما [operated] بیشتر شبیه YC است زیرا می خواستم در واقع کمی کمتر کار کنم و در زمینه های وسیع تری کار کنم ، نه فقط بازی.

TC: در مورد رابطه شما چیزی می گوید که جیسون آن را برگرداند و با Discord به شما بازگشت. همچنین جالب است که یک جوان 26 ساله که به تازگی ثروت زیادی کسب کرده بود ، بلافاصله به سر کار می رود.

روابط عمومی: من به یاد می آورم که او Gree را ترک کرد. اواخر اکتبر یا نوامبر 2011 بود ، و او فقط یک ایمیل ساده ارسال کرد که “من برگشتم”. و من گفتم: عالی است.

مجدداً ، این بازی با یک بازی شروع شد و – ما اینجا جلو می رویم – سه سال بعد ، بازی خوب پیش می رود اما عالی نیست ، و ویژگی های پلت فرم چت بسیار بسیار محبوب هستند و مانند دژاوو ، او به طور ناگهانی برنامه را حذف می کند پلت فرم چت و آن را با عنوان Discord راه اندازی می کند. بنابراین [it’s] تکرار [and] بازی کنید اما این بار خیلی بهتر عمل کرد ، بدیهی است ، درست است؟ [Discord] در حال حاضر بیش از 300 میلیون کاربر ، 400 میلیون کاربر – بیش از 300 میلیون کاربر دارد.

TC: و در حال حاضر ارزش آن 15 میلیارد دلار برآورد شده است. دور سری A آن چگونه گرد هم آمد؟ من در جایی شنیده بودم که برخی از شرکتها – شاید General Catalyst ، شاید Accel – آن فرصت را از دست داده اند. آیا این درست است؟

روابط عمومی: در واقع ، دور اول Discord واقعاً جالب بود. حتی دور قیمتی هم نداشت. این واقعاً افرادی بودند که روی جیسون سرمایه گذاری کردند ، و شاید کمی در این واقعیت که ما با هم کار می کردیم – به نوعی ، “سلام ، این چند نفر هستند که در کاری موفق بوده اند ، و در اینجا مردی است که می خواهد ادامه دهد و شاید اکنون کار بزرگتری انجام دهی. ‘ بنابراین دور اول در واقع مجموعه ای از VC ها بود که اساساً تصمیم گرفته بودند این چک های 250،000 دلاری را بنویسند. Accel در آنجا و General Catalyst و IDG و Time Warner حضور داشتند.

و سپس سوالی که می پرسید این است که چگونه Benchmark ، یک شرکت کاملاً متفاوت که نبود [part of] آن 10 چک اول و سرمایه گذار اصلی نبود ، به این معامله ختم شد. اتفاقی که رخ داد TechCrunch Disrupt بود. او به فینالیست رسید و مردم واقعاً سبک ارائه و شرکت او را دوست داشتند [longtime Benchmark investor] میچ لاسکی متوجه آن شد و گفت: “هی ، ما باید صحبت کنیم.” من فکر می کنم تقریباً آنقدر سریع بود که اگر به یاد بیاورم ، واقعاً فقط این بود: “سلام ، آیا شخص دیگری واقعاً آماده انجام کاری است؟ اگر نه ، من یک برگه ترم دارم. ‘