Upmesh می خواهد یک برنامه کشف مبتنی بر جامعه برای تجارت زنده جنوب شرق آسیا ایجاد کند-TechCrunch

بنیانگذاران Upmesh در حال ساخت یک بازی در بالای API Twitch بودند که متوجه گروه دیگری از پخش کننده های زنده شدند. اگرچه سالهاست که فروش از طریق Facebook Live در جنوب شرقی آسیا رواج یافته است ، بسیاری از فروشندگان هنوز هم نظرات خود را پس از آن می خوانند و از کاغذ و قلم برای جمع آوری سفارشات استفاده می کنند. Upmesh برای خودکارسازی فرایند پرداخت ایجاد شده است و در نهایت می خواهد بستری مشابه Whatnot ایجاد کند که در آن مردم بتوانند فروشندگان جدید تجارت زنده را در بسترهای مختلف رسانه های اجتماعی کشف کنند.

Upmesh امروز اعلام کرد که مبلغ 3 میلیون دلار به رهبری Leo Capital با مشارکت Beenext ، iSeed ، Goto Financial ، مدیر خدمات مالی بازرگانی ، جاناتان بارکی ، بنیانگذاران BukuWarung Abhinay Peddisetty و Chinmay Chauhan و بنیانگذاران Zopim Royston Tay و Kwok بسته شده است. یانگبین.

Upmesh نه ماه پیش توسط Wong Zi Yang ، Soh Jan ، Nhat Vu و Shawn Teow راه اندازی شد و اکنون تقریباً 300 بازرگان تجاری زنده در سنگاپور ، مالزی و فیلیپین از آن استفاده می کنند. این استارتاپ می گوید ارزش کالا سالانه ناخالص 40 میلیون دلار را پردازش می کند.

ابزارهای این پلتفرم عملکردهای تجارت الکترونیکی را ارائه می دهند که به طور خودکار سفارشات انجام شده در نظرات مستقیم (به عنوان مثال “سفید بالا +1”) را ثبت می کند ، آن را با مورد مناسب موجودی فروشنده مطابقت می دهد و پیوند پرداخت را برای مشتری ارسال می کند. Upmesh در حال حاضر با Facebook Live کار می کند ، اما پلتفرم های دیگر را نیز با هدف تبدیل شدن به پلتفرم آگنوستیک اضافه می کند.

CommentSold ، Dibsly ، Soldie و Buy It Live از دیگر شرکتهایی هستند که ابزارهای ثبت سفارش را ارائه می دهند ، اما بنیانگذاران Upmesh می گویند یکی از مهمترین تمایزهای آن این است که بستر خود را برای برآورده ساختن انتظارات فروشندگان و مشتریان در کشورهای مختلف جنوب شرقی آسیا تنظیم کند.

مدیر اجرایی وونگ می گوید: “اگر به وضعیت فروش زنده در جنوب شرقی آسیا نگاه کنید ، نحوه جمع آوری سفارشات بین هر کشور بسیار متفاوت است.” “بین سنگاپور و فیلیپین ، آیا موجودی خود را قبل یا بعد از زندگی خود کاملاً متفاوت وارد می کنید ، حتی اگر مردم تعداد سهام را واقعا متفاوت می دانند.”

ابزار Upmesh برای جمع آوری سفارشات از طریق نظرات Facebook Live

ابزار Upmesh برای جمع آوری سفارشات از طریق نظرات Facebook Live

به عنوان مثال ، او در سنگاپور گفت ، برگشت موجودی کالا معمولاً بسیار سریع است ، این بدان معناست که حتی فروشندگانی که هزاران کالا را ارائه می دهند ، فقط موجودی خود را برای مدت کوتاهی در قفسه نگهداری می کنند. در فیلیپین ، بسیاری از فروشندگان برای تکمیل مغازه های آجر و ملات خود تجارت زنده انجام می دهند. موجودی ها اغلب از فروشگاه های آنها گرفته می شود و آنچه را که در دست دارند می فروشند. وونگ می گوید: “نحوه ساختار نرم افزار باید برای بازارهای شخصی بسیار مناسب باشد.”

Upmesh بخشی از بودجه جدید خود را برای دو برابر شدن فیلیپین و مالزی برای حداقل شش ماه دیگر استفاده می کند ، اما همچنین می خواهد وارد اندونزی ، تایلند و ویتنام شود. این شرکت قصد دارد تعداد کارکنان خود را افزایش دهد ، کمپین های بازاریابی راه اندازی کند و محتوای آموزشی برای فروشندگان ایجاد کند.

وونگ خاطرنشان می کند که اگرچه COVID-19 باعث پذیرش تجارت الکترونیکی شد ، اما این چیزی نیست که علاقه ای به تجارت زنده ایجاد کرد. بسیاری از مشتریان آن حدود سه سال است که در حال پخش زنده هستند. “نحوه تعامل مردم با تجارت الکترونیکی در حال تغییر است. در حال تبدیل شدن بیشتر به روابط است. در واقع ، فروشندگان ما در واقع خریداران خود را بر اساس نام می شناسند ، بنابراین می توانند هنگام پیوستن به پخش زنده خود آنها را با نام صدا کنند. ” “این در واقع جایگزین تبلیغات برای مشاغل کوچک است.”

وونگ گفت ، اکثر کاربران Upmesh تا به حال از طریق دهان به دهان بوده اند و به بسیاری از فروشندگان زنده مد خدمات ارائه می دهد ، زیرا آنها یک جامعه تنگاتنگ هستند.

برنامه های آینده Upmesh حول محور تبدیل این جوامع به روش های جدید درآمدزایی ، ایجاد بستری است که به فروشندگان و خریداران اجازه می دهد با یکدیگر تعامل داشته باشند و فیلم های تجاری زنده را در بسترهای مختلف رسانه های اجتماعی کشف کنند.

وونگ می گوید: “اگر به مقایسه جالبی با ایالات متحده نگاه کنیم ، ایالات متحده دارای پلتفرم های تجاری زنده ای مانند Whatnot است ، اما Whatnot بر کالکشن ها و اقلام پرنعمت متمرکز است ، چیزهایی که بازار فروش بسیار قوی ثانویه دارند.” “در ایالات متحده ، عمودی ترین افراد دارای بیشترین جمعیت هستند ، افرادی که در eBay ، YouTube یا آفلاین با یکدیگر صحبت می کنند و به آن جوامع نگاه می کنند و به آنها خانه ای برای حضور داده اند.”

داشبورد Upmesh برای فروشندگان تجارت زنده

داشبورد Upmesh برای فروشندگان تجارت زنده

از سوی دیگر ، جنوب شرقی آسیا بازار کلکسیونی مشابهی ندارد ، اما جوامع در اطراف انواع مختلف کالاها مانند مد یا غذاهای تازه به وجود می آیند. اینها انواع عمودی هستند که Upmesh می خواهد به پلت فرم خود اضافه کند.

وونگ می گوید: “این آخرین بازی برای تجارت زنده است ، که می توانید با فروشندگان مختلف آشنا شوید و با آنها ارتباط برقرار کنید و پس از اینکه فروشنده ای را که دوست دارید پیدا کردید ، می توانید عمیق تر بروید.” “ما توجه کاربران را به جایی که کالاها در آن هستند ، معطوف می کنیم و از آنجا که موجودی همه فروشندگان ما در اختیار ماست ، اگر لباس قرمز می خواهید ، می توانیم به شما بگوییم که کدام فروشندگان لباس قرمز دارند.”