Uber با تعطیلی UberPool در ایالات متحده و کانادا ، سواری های مشترک خود را در آفریقا آزمایش می کند – TechCrunch

Uber در حال آزمایش Pool Chance است ، ویژگی ای که به سوارانی که در یک جهت حرکت می کنند اجازه می دهد هزینه سفر خود را در کنیا تقسیم کنند و قصد دارند خدمات ارزان قیمت را به غنا و نیجریه راه اندازی کنند. TechCrunch هنگام رزرو ماشین در نایروبی ، کنیا ، این گزینه را کشف کرد. بعداً سخنگوی Uber تأیید کرد که بخشی از یک نسخه آزمایشی (نسخه بتا) این سرویس است که قصد دارد به طور گسترده تری اجرا شود ، تا نتیجه آزمایش کوچکتر.

سرویس جدید ، که برای اولین بار در آفریقا معرفی شد ، شبیه UberPool است در منطقه خلیج سانفرانسیسکو راه اندازی شد در سال 2014 و بعداً در چندین شهر در سراسر جهان معرفی شد. خدمات محبوب کم هزینه همچنان باقی است معلق در بسیاری از مناطق از جمله ایالات متحده و کانادا به دلیل محدودیت های Covid-19 ، اما به نظر می رسد که شرکت فناوری به آرامی آن را در برخی بازارها باز می گرداند و در جایی معرفی می کند که قبلاً در دسترس نبود. اوبر گفت که این دو محصول دارای مفهوم مشابهی هستند اما یکسان نیستند ، بدون ارائه جزئیات بیشتر.

با این حال ، این موضوع در انجمن رانندگان Uber تفاوت را به این شکل توصیف می کند. شانس استخر فقط این است: اگر راننده سواران دیگر را سوار شود ، شانس تخفیف گرفتن دارید. در غیر این صورت هزینه های معمولی را که برای یک سواری جداگانه پرداخت می کنید ، پرداخت می کنید. UberPool صرف نظر از اینکه چه کسی در خودرو سوار می شود ، در مورد نرخ کارپول خاصی برای سوار مذاکره می کند.

گزینه سفر با فرصت استخر در دسترس است خدمات بودجه ، Chap Chap در نایروبی ؛ در جمعیت شهر لاگوس نیجریه و آکرا پایتخت غنا، در دسته UberX قابل دسترسی خواهد بود.

مدیر ارتباطات شرق و غرب آفریقا ، لورن اوندورو ، مدیر ارتباطات اوبر در شرق و غرب آفریقا ، گفت: “ما در حال آزمایش یک سواری جدید Uber ، Pool Chance هستیم ، که هزینه رانندگان در نایروبی (کنیا) را کاهش می دهد ، هنگامی که آنها سواری خود را با دیگران که در یک جهت حرکت می کنند ، تقسیم می کنند.” ، به TechCrunch گفت.

“ما از این رویکرد هنگام معرفی چیز جدیدی استفاده می کنیم و می خواهیم اطمینان حاصل کنیم که بازار سالم و متعادل است. وقتی جزئیات بیشتری اعلام شد ، به طور رسمی به اشتراک خواهیم گذاشت. “

در آوریل ، Uber پس از معرفی آن در کیف ، اوکراین در اکتبر سال گذشته ، Pool Chance را در اوکلند نیوزلند راه اندازی کرد. آنها همچنین در اوایل سال خدمات کم هزینه سواری در شهرهای سیدنی و پرت استرالیا را دوباره فعال کردند و پس از آن Pool Chance را در آدلاید راه اندازی کردند.

Uber در این برنامه می گوید که Pool Chance هزینه های سواری را تا 30 bring کاهش می دهد و سفرهای آن را برای مسافران مقرون به صرفه تر می کند.

Uber می گوید: سواری های مقرون به صرفه می تواند به معنای استفاده بیشتر سواران از برنامه باشد ، که می تواند به سفرهای بیشتر ، زمان خرابی کمتر و درآمد کلی بیشتر منجر شود. در مورد سرویس جدید ، در پیامی به رانندگان آن ، در سه کشور آفریقایی.

Uber در هشت نسخه موجود است بازارها در سراسر آفریقا از جمله مصر ، آفریقای جنوبی ، اوگاندا ، تانزانیا و مراکش.

در سراسر قاره ، در چند ماه گذشته گسترش یافته و محصولات جدیدی را در استراتژی جدید خود برای حفظ مشتریان خود و جذب مشتریان جدید در میان رقابت فزاینده رقبایی مانند بولت ، شرکت استراحتگاه سوار مستقر در استونی ، معرفی کرده است.

در اوایل ماه جاری ، Uber به دو شهر دیگر در نیجریه – Ibadan و Port Harcourt – گسترش یافت و خدماتی را ارائه کرد که قبلاً در سه شهر دیگر در دسترس بود.

در آفریقای جنوبی ، امسال نیز نه شهر خود را گسترش داد و خدمات ممتاز خود را با نام Uber Comfort معرفی کرد که در کنار UberX ، UberBlack و سرویس اقتصادی ، UberGo ارائه می شود. همچنین یک ویژگی اضافه کرد که امکان رزرو یک ماه قبل از سفر در ماه آگوست را فراهم می کند ، خدمتی که قبلاً در بازارهای دیگر جهان در دسترس بود.

برنامه Uber برای معرفی خدمات تقسیم کرایه در بازارهای سراسر آفریقا پس از آن مطرح می شود که اخیراً اعلام شده است گزارش “به اشتراک گذاری سوار احتمالاً در 3-5 سال آینده نقش مهمی در ترکیب حمل و نقل عمومی ایفا خواهد کرد.”

این شرکت افزود که در حالی که حمل و نقل اتوبوس و راه آهن به دلیل توانایی حمل و نقل تعداد زیادی از مردم در حمل و نقل عمومی اصلی باقی خواهد ماند ، اما با وسایل ریزترانزیت ، اشتراک سواری و وسایل نقلیه کوچک تکمیل خواهد شد.

Uber می گوید: “افزودن حالت های جدید با ساختار هزینه متغیر مانند اشتراک سواری و افزایش خدمات در صورت تقاضا ، بهینه های جدیدی از کارآیی و هزینه کمتر را برای آژانس های حمل و نقل عمومی باز می کند.”

به گفته وی ، این امر به منظور تضمین و بهبود “برابری ، دسترسی ، انعطاف پذیری و انعطاف پذیری شبکه های آنها” انجام می شود.

از طریق Uber Transit ، بخشی که خدمات حمل و نقل عمومی را ارائه می دهد و Routematch ، شرکتی که آنها سال گذشته خریداری کردند و نرم افزاری را برای آژانس های حمل و نقل ارائه می دهد ، در این گزارش آمده است که این ابزار جدید را برای کمک به آژانس ها برای کارآمدتر کارکردن و پشتیبانی از سواران خود نیز ارائه می دهد. به

از زمان تأسیس Uber Transit در سال 2015 ، این شرکت فناوری خدمات خود را در مناطقی از جهان ارائه کرده است که به دنبال یکپارچه سازی حمل و نقل عمومی است.

در اوایل سال 2019 ، یک سرویس درون برنامه ای Uber راه اندازی کرد که سواران در دنور را قادر می سازد تا سفرهای خود را برنامه ریزی کرده و بلیط بخرند و پس از مشارکت با Marin Transit ، کالیفرنیا ، نرم افزاری را برای تأمین نیروی حمل و نقل عمومی ارائه داد.

در سپتامبر سال گذشته ، در برخی از بازارهای Uber and Transit راه اندازی شد ، یک ویژگی درون برنامه ای که امکان سوار شدن مسافران را برای ترکیب سفرها با سایر وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار و اتوبوس فراهم می کند.