Tribe و Arkam برنامه Jar را برگردانند تا به میلیون ها نفر در هند سفر پس انداز خود را آغاز کنند – TechCrunch

حتی با وجود اینکه صدها میلیون نفر در هند حساب بانکی دارند ، تنها بخش کوچکی از این جمعیت در هر ابزار مالی سرمایه گذاری می کنند.

به عنوان مثال ، کمتر از 30 میلیون نفر در صندوق های سرمایه گذاری مشترک یا سهام سرمایه گذاری می کنند. در سال های اخیر ، تعداد کمی از استارتاپ ها سرمایه گذاری را برای کاربران – به ویژه هزاره ها – آسان کرده اند ، اما این رقم تا حد زیادی ثابت مانده است.

در حال حاضر ، یک استارتاپ هندی معتقد است که راه حلی برای مقابله با این چالش پیدا کرده است – و در حال حاضر شاهد کشش اولیه خوبی است.

نیشچای AG، مدیر سابق استارتاپ تحرک Bounce ، و مصباح اشرف، یکی از بنیانگذاران MarsPlay (فروخته شده به Foxy) ، Jar را در اوایل امسال تأسیس کرد.

برنامه اندرویدی شش ماهه این استارتاپ به کاربران این امکان را می دهد تا سفر پس انداز خود را با 1 روپیه هند آغاز کنند.

کاربران در Jar می توانند به روش های مختلف شروع به سرمایه گذاری کنند. این برنامه با Paytm کار می کند (پشتیبانی PhonePe در حال انجام است) تا پرداختی مکرر را تنظیم کند. (این استارتاپ اولین کسی است که از پشتیبانی پرداخت مکرر UPI 2.0 استفاده می کند.) آنها می توانند مبلغی بین 1 روپیه هند تا 500 را برای سرمایه گذاری روزانه تعیین کنند.

برنامه Jar همچنین می تواند پیام های متنی کاربران را جمع آوری کرده و بر اساس هر تراکنش پولی که انجام می دهد ، مقدار کمی ذخیره کند. بنابراین ، برای مثال ، اگر یک کاربر 31 روپیه در یک معامله خرج کرده باشد ، برنامه Jar آن را تا نزدیک ترین رقم دهم (در این مورد 40) گرد می کند و نه روپیه را ذخیره می کند. کاربران همچنین می توانند برنامه را به صورت دستی باز کرده و هر مقدار که مایل به سرمایه گذاری هستند هزینه کنند.

هنگامی که کاربران مقداری پول در Jar پس انداز کردند ، برنامه آن را در طلای دیجیتال سرمایه گذاری می کند.

این استارتاپ از سرمایه گذاری طلا استفاده می کند زیرا مردم بازار جنوب آسیا از قبل به این طبقه دارایی اعتماد زیادی دارند.

هند جذابیت منحصر به فردی برای طلا دارد. تقریباً همه از کشاورزان روستایی گرفته تا طبقه کارگر شهری ، فلز زرد را چسبانده و در مراسم عروسی جواهرات را به رخ می کشند.

تخمین زده می شود که خانوارهای هندی بیش از 25000 تن فلز گرانبها داشته باشند که ارزش آنها امروزه حدود نیمی از تولید ناخالص داخلی اسمی این کشور است. تقاضای طلا در هند به حدی است که ملت آسیای جنوبی نیز یکی از بزرگترین واردکنندگان این فلز گرانبها در جهان است.

برنامه اندروید Jar (اعتبار تصویر: شیشه)

نیشچای می گوید: “هنگامی که به فکر جذب 500 میلیون نفر بعدی به منظور پس انداز و سرمایه گذاری نهادی هستید ، وظیفه ماست که آنها را در مورد سایر ابزارهای موجود در بازار آموزش دهیم.”

وی گفت: “ما می خواهیم وسیله ای را که بیشترین اعتماد را به آنها دارند ، طلا به آنها بدهیم.” او گفت که این استارتاپ قصد دارد در نهایت چندین فرصت سرمایه گذاری دیگر را ارائه دهد.

بنیانگذاران چندین سال پیش هنگامی که در حال بررسی این موضوع بودند که آیا MarsPlay و Bounce می توانند هم افزایی داشته باشند ، ملاقات کردند. آنها در تماس بودند و سال گذشته در یکی از مکالمات متعدد خود متوجه شدند که هیچ یک از آنها درباره سرمایه گذاری اطلاعات چندانی ندارند.

اشرف با کشیدن داستان هایی از دوران کودکی خود می گوید: “این زمانی بود که نقاط شروع به اتصال کردند.” “من از شهر کوچکی در بحار به نام بحار شریف می آیم. در دوران کودکی ، خانواده ام را دیدم که به دلیل تصمیمات مالی ضعیف و پس انداز ، دچار بدهی شدید شده اند. “

“ما هر دو درک می کنیم که یک خانواده معمولی طبقه متوسط ​​چه شرایطی را پشت سر می گذارد. کسی که از این سابقه سرچشمه می گیرد هیچ وسیله ای در گذشته نداشته است اما آرزوهای او بی پایان است. بنابراین وقتی درآمد خود را شروع می کنید ، بلافاصله شروع به خرج تمام آن می کنید. “

وی گفت: “بازار به محصولاتی نیاز دارد که به آنها در شروع کار کمک کند.”

این ایده که شبیه بازی Acorn و Stash در بازار ایالات متحده است ، شروع به پیشرفت کرده است. به گفته بنیانگذاران این برنامه در حال حاضر حدود نیم میلیون بارگیری را جمع آوری کرده است. سرمایه گذاران نیز توجه کرده اند.

روز چهارشنبه ، Jar اعلام کرد که از جمع سرمایه گذاران برجسته ، از جمله Arkam Ventures ، Tribe Capital ، WEH Ventures و فرشتگان از جمله Kunal Shah (بنیانگذار CRED) ، Shaan Puri (قبلاً با Twitch) ، Ali Moiz ، 4.5 میلیون دلار از سرمایه گذاران برجسته جمع آوری کرده است. (بنیانگذار Stonks) ، هوارد لیندزون (بنیانگذار Social Leverage) ، Vivekananda Hallekere (بنیانگذار Bounce) ، Alvin Tse (از شیائومی) و Kunal Khattar (شریک مدیریت AdvantEdge).

“بیش از 400 میلیون هندی برای اولین بار در زندگی خود از خدمات مالی دیجیتال استفاده می کنند. Jar برنامه ای ساخته است که می تواند به آنها کمک کند – با چندین روش بصری از جمله بازی سازی – سفر سرمایه گذاری خود را آغاز کنند. آرجون ستی ، یکی از بنیانگذاران Tribe Capital ، در بیانیه ای گفت که ما سرعت اجرای تیم و سرعت هر هفته آنها را دوست داریم.

نیشچای گفت ، معاملات و AUM در برنامه Jar ماهانه 350 درصد افزایش می یابد. او گفت که این استارتاپ قصد دارد عرضه محصولات خود را در روزهای آینده گسترش دهد.