Superplastic 20 میلیون دلار برای گسترش جهان تأثیرگذار کارتونی خود – TechCrunch ، جمع آوری می کند

شرکتی از خالق Ello و Kidrobot اعلام می کند که 20 میلیون دلار برای ایجاد یک دنیای مجازی تصور شده که دارای نفوذگران کارتونی عجیب و غریب و در عین حال زیبا است ، ایجاد می کند.

سرمایه گذاران Superplastic شامل Google Ventures ، Index Ventures ، Founders Fund ، Craft Ventures ، Galaxy Digital ، Mantis VC/The Chainsmokers ، Kakao ، LINE Friends و سرمایه گذاران فردی مانند Cyan Bannister ، Jared Leto ، Justin Timberlake و Scooter Braun و دیگران هستند. دور 20 میلیون دلاری سری A مجموع سرمایه این شرکت را به 38 میلیون دلار می رساند.

پیشنهاد Superplastic یک پیشنهاد عجیب است. این شرکت صاحب یک خانه متحرک متحرک از “فوق ستاره های مصنوعی” است – شخصیت هایی که در رسانه های اجتماعی زندگی می کنند و از طریق مشارکت با افراد مشهور ، مارک های معروف مد و سیستم عامل های بازی در همه جا ظاهر می شوند. این شرکت در حال حاضر میلیون ها دنبال کننده در اینستاگرام و TikTok جمع کرده است ، میلیون ها نفر را در NFT فروخته است و یک جامعه شلوغ Discord ایجاد کرده است ، در اطراف شخصیت های کارتونی خشن و مد روز.

“همه چیز توسط شخصیت ها و داستان هدایت می شود … و به نوعی فوق پلاستیک [is] تیم مدیریت ، ”پل بودیتز ، بنیانگذار سوپر پلاستیک ، به TechCrunch گفت.

بودیتز هدف بالایی دارد و مشتاق ساختن “دیزنی لعنتی” خود است. گوگیمون ، یکی از شخصیت های اصلی سوپرپلاستیک ، به طور متناوب همتای خود را شکنجه می کند و دنده های مجازی گوچی را مدل می کند – تنها یکی از مشارکت های پر سود سوپرپلاستیک. گوگیمون همچنین در یکی از فصل های اخیر Fortnite ظاهر شد ، نه فقط به عنوان یک پوست بلکه به عنوان یک شخصیت برجسته تمام عیار ، در کنار سوپرمن ظاهر شد. در همین حال ، رابطه Superplastic با LINE و Kakao در حال حاضر به شخصیت ها کمک می کند تا در بازارهای آسیایی جایگاهی پیدا کنند که Kidrobot هرگز آن را به طور کامل کنار نگذاشته است.

سوپرپلاستیک همچنین در پدیده NFT عمیق است ، که با توجه به تجربه Budnitz در شکل دهی به دنیای مجموعه های IRL با KidRobot ، منطقی است. اما او همیشه مومن نبود. بودیتز به TechCrunch گفت که در ابتدا این پدیده را کنار گذاشت. “در مورد NFT ، من مثل این بودم که این گه احمقانه است. ناگهان من کاملاً آن را یکدفعه دریافتم. ” (بودیتز نیز در ابتدا همین احساس را در مورد بیت کوین داشت قبل از ملاقات با یک مبلغ رمزنگاری مرموز با “ناخن های واقعا بلند” در رویدادی که او را به سرمایه گذاری دعوت کرد.)

در اوایل سال جاری ، Superplastic با کریستیز برای فروش NFT در حراج خانه طبقه همکاری کرد و با روایت تخیلی مناسب هرج و مرج خود در مورد دو شخصیت منفجر کننده ساختمان در این فرایند همراه شد.

مجموعه های فوق پلاستیکی

اعتبار تصویر: فوق پلاستیک

سوپر پلاستیک انگشتان پای خود را از ماه فوریه در دنیای وحشی مجموعه های دیجیتالی فرو کرد ، و اکنون در حال راه اندازی یک جامعه کامل مبتنی بر دیسکورد معروف به Jankyverse است که در آن اعضا هر دو مجسمه فیزیکی و دیجیتالی را که به دست آورده اند به نمایش می گذارند. برخلاف بسیاری از پروژه های NFT که ده ها آواتار دیجیتالی را به نمایش می گذارد ، Superplastic شخصیت ها و جهان داستانی خود را از قبل توسعه داده است نه اینکه به آن بپردازد (یا قول بدهد به آن بپردازد) پس از جبران خسارات ناشی از قیمت های نجومی در OpenSea به

سوپر پلاستیک کار NFT را انجام می دهد ، اما این تنها یک کانال در دیدگاه پلتفرم-آگنوستیک است. این شرکت قصد دارد جهان هرج و مرج تخیلی خود را در رسانه ها گسترش دهد و در حال حاضر از فروش اسباب بازی ، پوشاک ، NFT و صدور مجوز ، مانند همکاری با Epic Games ، پیشگام شخصیت های مجازی Gorillaz و Gucci استفاده می کند.

شخصیت ها ممکن است در همه جا حضور داشته باشند ، اما Budnitz بسیار واضح است که شرکت او قطعات IP را به فروش نمی رساند – حتی در ازای مشارکت عمده. این شرکت قبل از مرگ نابهنگام آن شرکت در سال گذشته به Quibi نه گفت و همچنین دو استودیوی پخش کننده را که می خواستند قطعه ای از شخصیت های Superplastic را به طور دائم مالک کنند ، رد کرد.

با سرمایه گذاری جدید ، سوپر پلاستیک برنامه های خود را برای ساخت یک فیلم بلند متحرک برنامه ریزی شده برای سال 2022 با بازی بازیگران مزاحم شخصیت های آلت دیزنی اجرا می کند. این شرکت همچنین قصد دارد در اوایل سال آینده مغازه های خرده فروشی را در نیویورک و میامی افتتاح کند تا مجموعه های دیجیتالی خود را به تجربیات منحصر به فرد IRL مانند مناطق محرمانه فقط برای دارندگان NFT در فروشگاه پیوند دهد.

بودیتز گفت: “من بیشتر به اتصال دنیای واقعی علاقه دارم ، نه فقط انجام کارهای مجازی.”