Strive Health 166 میلیون دلار برای ارائه مراقبت های کلیوی از سر تا پایان دریافت می کند

به طور گسترده ای شناخته شده است که مراقبت های بهداشتی در ایالات متحده گران است و بیماران به دنبال مراقبت های با کیفیت بهتر هستند که مقرون به صرفه تر باشد.

این نوع مراقبت که “مبتنی بر ارزش” نامیده می شود، در سال های اخیر بسیار مورد اشاره قرار گرفته است. همین هفته من فقط در مورد سرمایه گذاری 45 میلیون دلاری Carrum Health سری B برای ارائه مراقبت های سرطان مبتنی بر ارزش نوشتم.

وقتی نوبت به کلیه‌های شما می‌رسد، Strive Health تلاش می‌کند تا مراقبت‌های مبتنی بر ارزش را به طور خاص برای 37 میلیون بزرگسالی که با بیماری مزمن کلیوی زندگی می‌کنند، ارائه دهد. کریس ریوپل، یکی از بنیان‌گذاران و مدیر عامل شرکت Strive Health به TechCrunch گفت که مراقبت‌های بهداشتی عمدتاً هزینه‌ای برای خدمات بود، جایی که مشوق این بود که اگر کار بیشتری انجام دهید، بازپرداخت بیشتری دریافت می‌کنید.

اگرچه این امر ضروری، مهم و باارزش است، اما هزینه به ازای ارزش را در نظر نمی‌گیرد، یعنی اگر کار خوب زیادی انجام دهید، باید مجموعه‌ای از ارزش ایجاد کنید و نتایج بسیار باکیفیتی داشته باشید. ریوپل گفت. «تعریف من از «مراقبت مبتنی بر ارزش» این است که مطمئن شوم سازمان‌هایی که مسئول مراقبت از بیماران هستند، واقعاً بر نتایج و کیفیتی که انجام می‌دهند متمرکز هستند. با گذشت زمان، این امر ارزش بیشتری را در سیستم ایجاد می کند تا اینکه فقط یک بیمار را چندین، چند، چند بار ببینید.

Strive Health از طریق مداخلات مراقبتی مبتنی بر فناوری و ادغام یکپارچه با ارائه دهندگان محلی ارزش به ارمغان می آورد تا یک سیستم ارائه مراقبت یکپارچه را تشکیل دهد که بیمار را از بیماری مزمن کلیوی تا مرحله نهایی بیماری کلیوی دنبال می کند.

به عبارت ساده، این شرکت داده‌های بیمار را دریافت می‌کند و آن‌ها را از طریق برنامه‌های یادگیری ماشینی قرار می‌دهد تا تشخیص دهد که بیمار در چه مرحله‌ای از بیماری کلیوی ممکن است باشد و سپس بتواند احتمال پیشرفت بیماری را پیش‌بینی کند. به این ترتیب، Strive Health می‌تواند چیزی را که ریوپل آن را «مداخله فوق‌العاده هدفمند» می‌نامد، ارائه دهد.

او توضیح داد که این مهم است زیرا از آنجایی که 37 میلیون آمریکایی مبتلا به بیماری کلیوی هستند، تنها 10 درصد تشخیص داده می شوند و بیش از 400 میلیارد دلار در سال برای مراقبت از کلیه هزینه می شود.

این شرکت در آوریل 2020 با 700 بیمار در سنت لوئیس راه اندازی شد و از آن زمان رویکرد مراقبت مبتنی بر ارزش آن منجر به کاهش بیش از 20 درصدی هزینه کل مراقبت از کلیه و کاهش 42 درصدی در بستری شدن در بیمارستان شده است.

به طور کلی، Strive Health اکنون بیش از 2.5 میلیارد دلار از هزینه های پزشکی سالانه را مدیریت می کند و به 550 کارمند رسیده است که به 80000 بیمار در 30 ایالت خدمات ارائه می دهد. همچنین با بیش از 600 ارائه دهنده نفرولوژی در 10 ایالت شریک است.

خود Strive Health اکنون 166 میلیون دلار بودجه سری C را در دوری تحت رهبری NEA و پنج سرمایه گذار جدید، از جمله سرمایه گذار استراتژیک CVS Health Ventures، تضمین کرده است. سرمایه‌گذاران موجود CapitalG (Alphabet)، Echo Ventures، Town Hall Ventures، Ascension Ventures و Redpoint به آنها پیوستند.

Riopelle گفت که Strive Health از سرمایه گذاران شنیده است که رویکرد درستی به بازار دارد. برخی از رقبا فقط شرکت های بیمه سلامت را به عنوان مشتری اصلی خود دنبال می کنند، در حالی که برخی دیگر به دنبال متخصصان کلیه هستند. او افزود که Strive Health تنها شرکتی است که هر دو را انجام می دهد.

محمد مخزومی، رئیس NEA، با آن موافق است و در بیانیه‌ای کتبی گفت که در میان ارائه‌دهندگان مراقبت‌های مبتنی بر ارزش، «استریو با عملکرد اثبات‌شده‌اش در پیشبرد نتایج بالینی و به‌طور همزمان کاهش هزینه‌های کلی مراقبت برجسته بود».

در همین حال، Riopelle از بیان دقیق رشد درآمد شرکت خودداری کرد و گفت: «شرکت به سرعت در حال رشد بوده است». او همچنین گفت که ارزش گذاری این شرکت برای دور این اندازه قوی و سالم است. او انتظار دارد تا پایان سال 100000 جان جمع آوری کند.

با این بودجه، این شرکت در نظر دارد در توسعه فناوری سرمایه گذاری کند و مشارکت های موجود پرداخت کننده، سیستم سلامت، نفرولوژیست و گروه پزشکی را گسترش دهد. همچنین به بازارهای جدید گسترش خواهد یافت و در 30 ایالتی که قبلاً در آن حضور دارد، سرمایه گذاری خواهد کرد.

ریوپل گفت: «بنابراین کارمندان ما «استرایور» و مراقبان ما «قهرمانان کلیوی» نامیده می‌شوند، و این بودجه به ما اجازه می‌دهد تا به ایجاد استریورها و قهرمانان کلیوی جدید ادامه دهیم. هیچ برنامه خرید بزرگی وجود ندارد، با این حال، ما یک خط لوله قوی داریم و به توسعه تجارت و اجرای آن خط لوله ادامه خواهیم داد.