SquareX با حمایت Sequoia جنوب شرقی آسیا از کاربران وب با مرورگرهای یکبار مصرف محافظت می کند

بیشتر زمان رایانه ما در یک مرورگر وب سپری می شود، جایی که ایمیل ها را بررسی می کنیم، اسناد ایجاد می کنیم، فایل ها را انتقال می دهیم، بانکداری آنلاین انجام می دهیم، خرید می کنیم یا سرگرمی را پخش می کنیم. ویوک راماچاندران، کارآفرین و محقق امنیت سایبری که حمله کافه لاته را کشف کرد، گفت: این ما را در برابر تهدیدات امنیتی مانند فیشینگ، سرقت هویت و ربودن جلسه آسیب‌پذیر می‌کند، اما بسیاری از ابزارهای امنیت سایبری زمانی ایجاد شدند که تهدیدات اصلی ویروس‌های فایل، کرم‌ها و حملات شبکه بودند. .

برای مبارزه با آسیب‌پذیری‌های مبتنی بر مرورگر، راماچاندران SquareX را تأسیس کرد. استارت آپ امنیت سایبری مستقر در سنگاپور امروز اعلام کرد که 6 میلیون دلار سرمایه اولیه از Sequoia Capital جنوب شرقی آسیا جمع آوری کرده است که از آن در مهندسی تحقیق و توسعه و برنامه های عرضه به بازار استفاده خواهد کرد.

SquareX می‌خواهد به‌عنوان جایگزینی برای محصولات فعلی امنیت سایبری عمل کند، زیرا برای ابزارهای ابری SaaS مبتنی بر مرورگر ساخته شده است. به عنوان یک افزونه با مرورگرها ادغام می شود و به کاربران اجازه می دهد پیوندها و فایل ها را در مرورگرهای یکبار مصرف که به عنوان جعبه های ماسه ای ظروف موقت عمل می کنند باز کنند. مرورگرهای بدون هد در مراکز داده SquareX اجرا می‌شوند تا تهدیدها به رایانه‌های کاربران نرسد و آنها نگران افشای اطلاعات شخصی خود نباشند.

قبل از راه‌اندازی SquareX، راماچاندران بنیان‌گذار Pentester Academy بود، یک استارت‌آپ آموزش امنیت سایبری مبتنی بر ابر که به کاربران و شرکت‌ها اجازه می‌دهد نحوه نفوذ هکرها به شرکتشان را مطالعه کنند. Pentester Academy توسط INE در سال 2021 خریداری شد.

ویوک راماچاندران، بنیانگذار SquareX

ویوک راماچاندران، بنیانگذار SquareX

راماچاندران به TechCrunch گفت که در حین اجرای آکادمی Pentester، مشتریانش از اینکه چند وقت یکبار محصولات امنیتی آنها توسط کاربران غیرفعال می شود، شکایت داشتند، زیرا آنها مانع بهره وری آنها می شدند. به عنوان مثال، شخصی که در فرآیند دریافت یک سند Word مهم از یک مخاطب است، آن فایل را به عنوان بدافزار علامت گذاری می کند و در نهایت نرم افزار امنیتی را برای مشاهده آن غیرفعال می کند. در نتیجه، راماچاندران متوجه شد که بسیاری از محصولات امنیتی در واقع نتیجه معکوس دارند، زیرا باعث می شوند افراد کمتر از آنها استفاده کنند.

در نتیجه، او SquareX را ایجاد کرد که دسترسی به فایل‌ها یا منابع را مسدود نمی‌کند، حتی اگر آنها به عنوان مخرب بالقوه طبقه‌بندی شده باشند. در عوض، از مرورگرهای یکبار مصرف خود استفاده می کند. Ramachandran گفت SquareX به عنوان جایگزینی برای VPN، آنتی ویروس، ضد بدافزار و سایر راه حل های امنیتی نقطه پایانی در نظر گرفته شده است.

مرورگرهای یکبار مصرف SquareX، مرور ناشناس را از هر مکانی فعال می کنند. کاربران می توانند در هر زمان آن را “دور” کنند، به این معنی که هیچ داده ای حفظ نمی شود و جلسه مرورگر از بین می رود و بلافاصله از سرورهای SquareX حذف می شود. راماچاندران گفت که این حالت امن تر و خصوصی تر از حالت ناشناس است زیرا وب سایت هایی که کاربر بازدید می کند یا فایل هایی که دانلود می کنند در رایانه آنها ذخیره نمی شوند.

او افزود: «SquareX با ایجاد محیط‌های یکبار مصرف اطمینان می‌دهد که هویت و داده‌های کاربر هنگام دسترسی به اینترنت از هم جدا می‌شوند». این تضمین می‌کند که حتی پیچیده‌ترین ردیاب‌های وب‌سایت در ردیابی و ثبت فعالیت‌های کاربران و مرتبط کردن آن با هویت آنها ناکام خواهند بود.»

استراتژی عرضه به بازار SquareX ابتدا بر ایالات متحده، بریتانیا و آسیا متمرکز خواهد شد.

در بیانیه ای درباره این بودجه، Anandamoy Roychowdhary، شریک Surge در Sequoia جنوب شرقی آسیا، گفت: «با هدایت انقلاب هوش مصنوعی به سمت ساخت کدهای مخرب، دنیای آنلاین بسیار بدتر می شود. هر راه حل امنیت سایبری در خارج از کشور فقط به طور احتمالی در محافظت از کاربران اینترنت موفق است، که در صورت هک شدن و از دست دادن پول چندان راحت نیست. SquareX اولین راه‌حلی است که دیده‌ایم که از یک رویکرد حفاظتی 100% استفاده می‌کند – در جایی که صرف نظر از اینکه حمله چقدر جدید و پیچیده باشد، هیچ شانسی برای آلوده کردن کاربران ندارد. این آینده ای است که ما فکر می کنیم همه کاربران اینترنت سزاوار آن هستند.»