Spot AI با 22 میلیون دلار پلتفرم از مخفی کاری خارج می شود و از پلتفرمی برای کسب اطلاعات بیشتر از فیلم های امنیتی اصلی سازمان ها استفاده می کند – TechCrunch

دوربین های امنیتی ، چه خوب و چه بد ، جزئی از تعداد زیادی از مشاغل هستند که به دلایل امنیتی یا عملیاتی بر فضاهای محل کار نظارت می کنند. در حال حاضر ، یک استارتاپ با سرمایه گذاری برای فناوری طراحی شده است تا ویدیوی تولید شده توسط آن دوربین ها را مفیدتر کند. Spot AI یک پلتفرم نرم افزاری ایجاد کرده است که فیلم های ویدیویی را – صرف نظر از نوع یا کیفیت دوربینی که روی آن ایجاد شده است “می خواند – و ویدئوهای تولید شده توسط آن دوربین ها را توسط هر کسی که به آن نیاز دارد ، چه از طریق کلمات و چه از طریق جستجو ، جستجو می کند. شیوه ای از تصاویر در فریم های گرفته شده توسط دوربین ها.

Spot AI از سال 2018 بی سر و صدا تکنولوژی و پایگاه مشتریان خود را ایجاد کرده است و در حال حاضر صدها مشتری و هزاران کاربر دارد. قابل توجه است که مشتریان آن بسیار فراتر از متداولان اولیه فناوری هستند ، از SpaceX گرفته تا شرکت حمل و نقل Cheeseman ، Mixt و Northland Cold Storage.

اکنون که Spot AI به طور کلی محصول خود را منتشر می کند ، 22 میلیون دلار سرمایه ، 20 میلیون دلار سری A به رهبری Redpoint Ventures و دور قبلی 2 میلیون دلار که توسط Bessemer Venture Partners (که در سری نیز شرکت کرده بود) هدایت می شود. آ). دیگر سرمایه گذاران افشا نمی شوند.

شکافی در بازار که Spot AI قصد دارد آن را پر کند ، همان شکافی است که توسط برخی از تکنولوژی های قدیمی که امروزه توسط سازمانها استفاده می شود ایجاد شده است: تعداد زیادی دوربین امنیتی – در سال 2019 تنها در ایالات متحده 70 میلیون تخمین زده شده است ، اگرچه این شامل موارد زیر نیز می شود. نظارت تصویری عمومی – امروزه در محل کار مورد استفاده قرار می گیرد ، معمولاً در ورودی ساختمانها ، در خود ساختمانهای اداری نصب می شود. در کارخانه ها و سایر محیط های پردیس و غیره ، هم برای ردیابی حرکت افراد و هم وضعیت اجسام بی جان و مکان های مورد استفاده توسط کسب و کار (به عنوان مثال ، ماشین آلات ، درهای ورودی ، اتاقها و غیره).

مسئله این است که بسیاری از این دوربین ها دارای تنظیمات بسیار قدیمی و آنالوگ هستند. و چه سخت افزاری قدیمی تر و چه جدیدتر ، ویدئویی که بر روی آنها تولید می شود ماهیتی بسیار اساسی دارد. آن را برای استفاده های تک منظوره وجود دارد. قابل فهرست بندی نیست و ویدیوهای قدیمی پاک می شوند. و اغلب حتی آنطور که تصور می شود کار نمی کند. در واقع ، فیلمبرداری دوربین های امنیتی به اندازه کافی نادیده گرفته می شود که مردم معمولاً فقط زمانی متوجه می شوند که چیزی چقدر بد کار می کند یا اصلاً کار نکرده است درست در زمانی که واقعاً نیاز به دیدن برخی فیلم ها دارند (فقط برای اینکه متوجه شوند آنجا وجود ندارد). و برخی از راه حل های پیچیده تر که وجود دارد بسیار گران هستند و بعید به نظر می رسد که به سرعت توسط بازار گسترده تر شرکت های غیر فناوری و آنالوگ به کار گرفته شوند.

علاوه بر همه اینها ، دوربین های امنیتی دارای رپ بسیار بدی هستند ، اما نقش چند وجهی آنها در سیستم های نظارت تصویری کمکی نمی کند. عکس العمل هم به دلیل نحوه استفاده آنها در محیط های عمومی اتفاق می افتد – شاید به نام امنیت عمومی ، اما هنوز هم به عنوان ناظران و ضبط کننده های آرام هر کاری که ما انجام می دهیم خواه ما آنها را در آنجا بخواهیم یا نه – و همچنین نحوه تصاحب فیلم های امنیتی خصوصی رخ می دهد. در پی ثبت شدن در این موارد ، برخی از آنها عمدی است ، مانند زمانی که حلقه آمازون فیلم هایی را با پلیس به اشتراک گذاشته است. و برخی دیگر غیر عمدی است – افشای دسترسی هکرها و ارسال ویدئو از یک استارتاپ دیگر برای ایجاد سیستم های ویدئویی برای شرکت ها ، Verkada را مشاهده کنید.

Tanuj Thapliyal مدیرعامل و بنیانگذار شرکت Spot AI در مصاحبه ای گفت که Spot AI با تمام نیت خوب وارد بازار فوق می شود. نظریه این استارتاپ این است که دوربین های امنیتی از قبل مهم هستند و نکته مهم این است که نحوه استفاده بهتر از آنها را برای اهداف مولد تر که نه تنها امنیت ، بلکه سلامت و ایمنی و عملکردهایی را که باید کار کنند ، تحت پوشش قرار دهیم.

“اگر داده های ویدئویی را ایجاد کنید [produced by these cameras] مفیدتر و برای افراد بیشتری در محل کار قابل دسترسی است ، سپس آن را از این ایده نظارت به ایده هوش ویدئویی تبدیل کنید. ” “این می تواند به شما در گرفتن انواع تصمیمات مهم کمک کند.”

سیستم Spot AI در حال حاضر در سه قسمت ارائه می شود. اولین دوربین مجموعه ای از دوربین هایی است که Spot AI به صورت رایگان به هر یک از مشتریان خود ارائه می دهد ، در حال حاضر حتی در صورت تمایل مشتری برای قطع همکاری با Spot AI. این دوربین های 5 مگاپیکسلی ، مبتنی بر IP ، برای ارتقاء کیفیت فیدهای ویدئویی طراحی شده اند ، اگرچه تاپلیال اشاره می کند که سیستم Spot AI در واقع می تواند در صورت لزوم با فیلم برداری از هر دوربین اصلاً کار کند.

قسمت دوم یک دستگاه ضبط ویدئو شبکه است که از تمام دوربین هایی که به کار گرفته اید فیلم می گیرد. اینها رایانه های لبه ای هستند که مجهز به تراشه های هوش مصنوعی هستند که پردازش می کنند و شروع به خواندن و دسته بندی فیلم ضبط شده می کنند و آن را به داده هایی تبدیل می کنند که می توانند در قسمت سوم سیستم Spot AI جستجو شوند.

بخش سوم یک داشبورد است که هم به کاربران امکان می دهد تا کلمات کلیدی یا فرایندها را در ویدیوهای یک شرکت جستجو کنند ، و هم فریم ها و هشدارها را در جریانهای جاری ایجاد کنند تا هنگام رخ دادن چیزی در قاب (به عنوان مثال ، باز شدن در یا شخص) ورود به یک فضا ، یا حتی چیزی که آنطور که باید کار نمی کند).

ایده این است که این بخش از سرویس ویدئو با گذشت زمان پیچیده تر می شود (و در واقع ویژگی های بیشتری حتی در رفتن از مخفی کاری به GA اضافه می شود). در حالی که تعدادی بازی IoT وجود دارد که برای کمک به نظارت بر دستگاه های متصل طراحی شده اند ، اما نقطه ضعف با Spot AI این است که می توان با نحوه حرکت چیزهای متصل و غیرمتصل در فضاهای فیزیکی ، صرف نظر از اینکه دستگاه های متصل را شامل می شود یا خیر.

من از Thapliyal در مورد مسائل امنیتی گزارش شده در مورد Verkada پرسیدم – هم حادثه مربوط به هکرهای مخرب در اوایل سال جاری و هم اتهام دیگری که مربوط به سال های گذشته در مورد نحوه سوء استفاده برخی از کارکنان این شرکت از سیستم های ویدئویی آن بود. این شرکت در هدف قرار دادن بازارهای مشابه به اندازه کافی نزدیک است-و به طور تصادفی هر دو با Meraki ، یک شرکت فناوری WiFi که توسط Cisco خریداری شده ، ارتباط دارند ، زیرا هر دو توسط کارکنان سابق Meraki تأسیس شده اند-که من نمی توانم تعجب کنم که چگونه Spot AI ممکن است خود را از مسائل مشابه عایق کند ، چیزی که احتمالاً مشتریان نیز از آن می پرسند.

او پاسخ داد: “Verkada سخت افزار می فروشد و نرم افزار ابری آنها فقط با سخت افزار آنها کار می کند.” آنها بسیار گران هستند. تا چند هزار دلار برای هر دوربین. ” (دوربین های Spot AI رایگان هستند ، در حالی که استقرار آنها از 2200 دلار شروع می شود.) “او همچنین سخت افزار بیشتری را برای امنیت ساختمان مانند کنترل دسترسی ، سنسورهای محیطی و غیره می فروشد ،” او افزود ، “مجموعه ای فوق العاده از محصولات با نرم افزار فوق العاده . »

اما ، وی خاطرنشان کرد: “ما در زمینه سخت افزار فعالیت نمی کنیم. تنها تمرکز ما این است که دسترسی و استفاده از ویدئو را آسان تر کنیم. ما فقط برای نرم افزار هزینه می گیریم و در صورت تمایل مشتریان ، همه سخت افزارهای دوربین را به صورت رایگان به شما می دهیم. شرط ما این است که اگر بتوانیم به مشتریان بیشتری کمک کنیم از ویدیو بیشتر استفاده کنند ، می توانیم از طریق اشتراک نرم افزار کسب و کار بیشتری از آنها کسب کنیم. “

و از نظر امنیت ، مفهوم شرکت بسیار متفاوت است ، حول یک معماری اعتماد صفر “که سیلوها بین مشتریان دسترسی دارند و برای دسترسی به سیستم ها نیاز به احراز هویت چند عاملی دارد”. وی افزود: “مانند سایر شرکت های فناوری ، ما همیشه امنیت سایبری خود را بررسی ، به چالش کشیده و ارتقا می دهیم. هدف ما این است که یک داشبورد وب عالی ارائه دهیم و به مشتریان اجازه دهیم بهترین مورد را برای آنها انتخاب کنند. به عنوان مثال ، پشتیبان گیری ابری از ویدئو یک ویژگی اختیاری است که مشتریان می توانند بدون هیچ هزینه اضافی از آن استفاده کنند. این محصول به طور کامل با ذخیره سازی خصوصی و محلی که قبلاً در اشتراک گنجانده شده است ، کار می کند. این امر به ویژه برای مشتریان مراقبت های بهداشتی که دارای الزامات HIPAA هستند مفید است. “

خوب است که شرکتی دارای موقعیت و مجموعه محصول باشد که هدف آن حل مسائل پیرامون امنیت است. با این حال ، به نظر می رسد که برای سرمایه گذاران ، پیام اصلی این است که چگونه این شرکت یک پلتفرم تکنولوژیکی با کاربرد کافی ایجاد کرده است تا جایی که ممکن است از جمله مشتریان غیر فن آوری ، مورد توجه قرار گیرد.

“سیل کاربران و شرکت های جدیدی در حال تصمیم گیری روزانه با استفاده از دوربین های خود هستند. در صنعتی که مملو از فروشندگان قدیمی است ، مدل متمرکز بر نرم افزار Spot AI ساده ترین انتخاب برای مشتریان است. “

بایرون دیتر ، شریک Bessemer Venture Partners ، می افزاید: “امروزه تنها بزرگترین مشاغل جهان به سیستم های دوربین AI اختصاصی دسترسی دارند ، در حالی که اکثر مشاغل کوچک و متوسط ​​عقب مانده اند.” “استفاده آسان از فناوری Spot AI باعث تسریع مصرف داده های ویدئویی در همه مشاغل بزرگ و کوچک می شود.”