Span Drive تازه راه‌اندازی شده به ماموریت Span برای هوشمند کردن خانه شما ادامه می‌دهد – TechCrunch

روزهایی که تهویه مطبوع و ماشین لباسشویی/خشک کن شما تکان دهنده و تکان دهنده خانه شما بودند گذشته است. این روزها، شارژرهای وسایل نقلیه الکتریکی، انرژی خورشیدی و راه‌حل‌های ذخیره باتری، الکترون‌های بیشتری را افزایش می‌دهند. Span یکی از شرکت‌هایی است که در حال اجرای برخی از هوشمندی‌ها به این فرآیند است. این شرکت امروز Span Drive را راه اندازی کرد، یک شارژر EV که این امکان را به شما می دهد تا بر اساس قوانین مختلف، خودروی برقی شما را بیشتر تقویت کنید.

خانه‌های ما روز به روز برق‌دار می‌شوند و به‌ویژه واحدهای مدرن می‌توانند برق‌هایی داشته باشند که خانه‌های با طراحی قدیمی‌تر فاقد آن هستند. تهویه مطبوع و گرمایش، پمپ های حرارتی، آبگرمکن، ماشین لباسشویی و خشک کن، اجاق گاز القایی، اجاق های برقی، شارژرهای برقی برقی و ذخیره سازی الکتریکی مبتنی بر باتری می توانند مقدار زیادی انرژی جذب کنند. علاوه بر این، خانه‌های بیشتری از انرژی خورشیدی نصب می‌کنند، که به معنای حجم عظیمی از برق در جهت دیگر است. در بین همه اینها، خانه های ما پیچیده تر و تشنه انرژی می شوند، اما حقیقت این است که همه این وسایل به طور همزمان کار نمی کنند. این معمایی است که طراحی الکتریکی مدرن با آن روبروست: خانه شما ممکن است حداکثر توان 100 آمپری را از شبکه تامین کند، ممکن است لوازم خانگی 180 آمپری داشته باشید، اما احتمالاً از همه آنها به طور همزمان استفاده نخواهید کرد. مشکل این است که شما باید فرض کنید که در یک مقطع زمانی، صاحب خانه همه لوازم خانگی را به یکباره روشن می‌کند و شرکت برق بسیار بدخلق خواهد شد – حداقل تا زمانی که قطع کننده مدار اصلی شما را قطع کند.

این یکی از چالش هایی است که اسپان حل می کند. این شرکت پنل الکتریکی خانه هوشمند خود را در ماه مه راه اندازی کرد و چند ماه قبل از بودجه 20 میلیون دلاری خود خبر داد. امروز، اسپان درایو، یک شارژر ماشین الکتریکی 500 دلاری را عرضه می کند که عملکرد پنل الکتریکی 3500 دلاری را با برخی هوشمندی های اضافی که یکی از پرقدرت ترین دستگاه های یک خانه مدرن را هدف قرار می دهد، گسترش می دهد: وسیله نقلیه الکتریکی.

آرک رائو، مدیر عامل اسپان، می‌گوید: «ما می‌توانیم به خانه‌ها اجازه دهیم تا به اضافه کردن وسایل برقی ادامه دهند، بدون اینکه هزینه و هزینه‌های زمان ارتقای سرویس از 100 به 200 آمپر یا از 200 به 400 را متحمل شوند.

این فقط ارتقاء پنل نیست. ما اساساً در حال بازنگری هستیم که آن دستگاه در خانه ما باید چه باشد تا بتوانیم مدیریت انرژی بسیار بهتر و ادغام انرژی پاک و دستگاه های الکتریکی را امکان پذیر کنیم. پانل سنتی به عنوان یک وسیله ایمنی کار بسیار خوبی را انجام می داد: قبلاً دستگاهی بود که برق شما وارد می شد و به وسایل و مدارهای مختلف خانه شما توزیع می شد. و اگر مدارهای شما در سطحی کار می کردند که ناامن بود، مدار را قطع می کرد. این همان کاری است که یک شکن انجام می دهد و در حدود 100 سال است که واقعاً تکامل نیافته است: این دستگاه به عنوان یک وسیله ایمنی غیرفعال عمل می کند. “محلی که پانل شکن قرار می گیرد واضح ترین مکان برای وقوع نوآوری است: پانل در تقاطع شبکه و همه چیزهای خانه شما قرار می گیرد. این فقط لوازم شما نیست، بلکه سیستم خورشیدی شما، وسایل نقلیه الکتریکی شما، سیستم ذخیره سازی شما و غیره است. این دستگاهی است که می تواند به طور ایمن شبکه را قطع یا دوباره وصل کند.»

این اتصال به و از جنبه شبکه برای افرادی که می خواهند سعی کنند خارج از شبکه زندگی کنند، کلیدی است. توانایی تبدیل یک خانه به جزیره، حداقل از نظر الکتریکی، یکی از مواردی است که سیستم‌های Span را از منظر آینده‌نگر جالب می‌کند. همچنین به این معنی است که پانل می تواند خانه شما را به مدت طولانی تری در هنگام قطع برق به طور مستقل کار کند. در خانه‌ای که راه‌حل‌های ذخیره‌سازی نیرو نصب شده است، می‌تواند هوشمندانه‌تر باشد. هنگامی که پانل قطع برق را تشخیص داد، می تواند دستگاه های الکتریکی غیر ضروری را خاموش کند. برای مثال، ممکن است ترموستات شما را خاموش کند تا یخچال و فریزر شما تا زمانی که ممکن است کار کند تا غذای شما خراب نشود.

Span Drive یک شارژر EV شیک و با قیمت رقابتی است که عملکرد پانل Span را گسترش می دهد. اعتبار تصویر: طول

سیستم را می توان با یک برنامه کنترل کرد، که به شما امکان می دهد “قوانین” را برای نحوه عملکرد خانه خود تنظیم کنید. به عنوان مثال، شما می توانید انتخاب کنید که تهویه مطبوع تنها زمانی کار کند که بتواند با انرژی خورشیدی تغذیه شود. یا می‌توانید برای شارژ سریع 48 آمپر به مدت یک ساعت به داخل ماشین خود پمپ کنید، در حالی که پنل برق برخی دیگر از دستگاه‌های با کشش بالا را قطع می‌کند تا کل مصرف برق را زیر 100 آمپر نگه دارد. مورد استفاده معکوس نیز امکان پذیر است: ماشین را با حداکثر سرعت ممکن، با هرچه بیشتر آمپری که می توانید شارژ کنید، و اگر لباس های شسته شده را روی بار گذاشتید، تهویه مطبوع خود را شروع کنید و با اجاق برقی و اجاق گاز القایی خود شام درست کنید. بالا، اسپان درایو به سادگی جریان الکتریکی موجود در ماشین شما را تا زمانی که بچه‌هایتان سیر شوند و لباس‌هایتان دوباره بوی اسطوخودوس و آغوش‌های گروهی بدهد، کاهش می‌دهد.

از طرف دیگر، اگر از EV خود به ندرت استفاده می کنید، می توانید Span Drive را طوری برنامه ریزی کنید که همیشه ماشین شما را فقط با انرژی خورشیدی شارژ کند. بدون شک، این برای مالکان تسلا که می‌خواهند فراری را از چراغ‌های توقف در بازتولید محلی خود از «توکیو دریفت: فضای کمتر، ناله‌های بیشتر» شکست دهند، افزایش می‌دهد.

البته خود پانل Span فقط می‌تواند مدارها را روشن یا خاموش کند، اما از آنجایی که می‌داند هر مدار چقدر انرژی می‌کشد، می‌توان از دستگاه‌های اضافی برای کنترل گرانول بیشتر خانه‌تان استفاده کرد. این احتمالاً بخشی از تفکر آمازون است، زیرا در دور سرمایه‌گذاری اخیر اسپان شرکت کرد – و این شرکت سازگاری با الکسا را ​​اعلام کرد.

به نوعی، به نظر می رسد که اسپان در حال افزودن هوشمندی های زیادی به بخشی از خانه به طور سنتی گنگ است. قدرت به همان اندازه غیرجنسی است، اما با هوشمندتر شدن وسایل برقی و امواج اینترنت اشیا، بخش‌های بزرگ‌تر و بزرگ‌تری از دستگاه‌هایی که هر روز استفاده می‌کنیم را می‌بلعد، به نظر می‌رسد که اسپان در حال ساخت یک شبکه کوچک برق در سراسر خانه شما است. ، با مناطق مجزا و ویژگی های قدرتمندی که هنوز هیچ کس نمی داند چگونه از آنها استفاده کند. به اعتبار او، به نظر می رسد که مدیر عامل از این موضوع آگاه است و موافق است که شرکت او در میانه زمین خواری برای آینده خانه های ما است.

«جایی که می‌نشینیم، از آن نوع ماندگاری برخورداریم که تعداد کمی از محصولات انجام می‌دهند. ما روی دیوارهای شما هستیم و تا 30 سال آینده یا بیشتر آنجا می مانیم. البته ما به اثبات آینده فکر می کنیم. عملکردی که ما امروز ارائه می کنیم از هر کاری که رقبای ما انجام می دهند متمایز است. رائو استدلال می کند که تمرکز بر آینده ما را اساساً بهتر از راه حل های فعلی می کند.