Space Perspective 40 میلیون دلار سری A برای بالن سواری استراتوسفر جمع آوری می کند – TechCrunch

پرتاب موفقیت آمیز تجاری Blue Origin ، SpaceX و Virgin Galactic رسماً عصر جدیدی از گردشگری فضایی را آغاز کرده است. اما برخلاف این شرکت ها ، که قصد دارند افراد را با استفاده از موشک یا هواپیمای فضایی به فضا ببرند ، استارتاپ دوساله Space Perspective راه دیگری را اتخاذ می کند.

این استارتاپ به جای رفتن به فضا با یک موشک ، که توسعه آن بسیار گران است و ممکن است برای همه مشتریان جذاب نباشد ، قصد دارد با استفاده از یک کپسول متصل به یک بادکنک بزرگ ، سوار استراتوسفر شود. برنامه های این شرکت توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است: این شرکت پنجشنبه اعلام کرد که 40 میلیون دلار از سری A جمع آوری کرده است تا آن را در اولین پروازهای تجاری برنامه ریزی شده خود در اواخر سال 2024 انجام دهد.

Space Perspect در حال حاضر 475 رزرو را جمع آوری کرده است که هر یک با توجه به مدت زمانی که مسافر به دنبال پرواز است بین 10 تا 25000 دلار با سپرده تضمین شده است. هزینه کل یک صندلی 125000 دلار است.

نرفتن به مسیر موشک عواقب خود را دارد. در حالی که یک بالون سواری به طور قابل توجهی ارزان تر است و ممکن است برای مشتریان بیشتر ریسک پذیر باشد ، مشتریان به همان اندازه به جو نمی روند و هیچ بی وزنی را تجربه نمی کنند. بالون استراتوسفری به جای برخورد یا عبور از خط کورمان ، مرز بین المللی شناخته شده اما در نهایت نامرئی که “فضا” را در 50 مایلی از سطح دریا مشخص می کند ، مشتریان را به 20 مایلی بالاتر از زمین می رساند. (این هنوز به طور قابل توجهی بالاتر از سوار شدن با هواپیمای تجاری است که تنها 7 مایل از سطح دریا می رسد.)

اما Space Perspective وعده می دهد که سواری 6 ساعته آن همچنان مناظر دیدنی ، به ویژه انحنای زمین و سیاهی فضا را ارائه می دهد. برنامه این است که بالون فضایی به تدریج به مدت دو ساعت با سرعت 12 مایل در ساعت صعود کند ، دو ساعت در اوج حرکت کند ، سپس ساعات پایانی پرواز را به تدریج به سمت پایین طی کند. این کپسول در اقیانوس پاشیده می شود ، جایی که هشت مشتری به علاوه یک خلبان توسط یک کشتی به حرکت در می آیند ، شبیه به نحوه بازیابی کپسول های خدمه خود توسط ناسا و اسپیس ایکس.

نتوانستن خیلی بالا برود: از توضیحات ، به نظر می رسد که سوار شدن با بالن در چشم انداز فضایی بیشتر شبیه یک پرواز تجاری درجه یک با هر خط هوایی بزرگ امروزی است و نه یک پرتاب فضانورد. ظاهراً مشتریان به WiFi و حتی یک بار دسترسی خواهند داشت. هیچ آموزش خاصی نیز مورد نیاز نخواهد بود ؛ سخنگوی شرکت گفت که جلسه ایمنی قبل از پرواز مشابه جلسه امروز مهمانداران است.

این شرکت در حال حاضر با رسیدن به یک نقطه عطف مهم ، موفق شده است یک شبیه ساز کپسول بدون فشار و بدون فشار کامل را برای هدف قرار دادن ارتفاع در ماه ژوئن از بندرگاه فضایی ساحل فلوریدا پرتاب کند. سری پروازهای آزمایشی بعدی نیز بدون پرواز انجام می شود و پس از آن اولین پرواز آزمایشی آزمایشی در سال 2023 انجام می شود.

Space Perspective توسط زن و شوهر و مدیرعامل های مشترک Jane Poynter و Taber MacCallum تاسیس شد. این دو نفر خدمه بیوسفر 2 بودند ، یک پروژه بلند پروازانه و غیر عادی برای بازسازی شرایط زمین در یک سیستم محصور. آنها بعداً شرکت توسعه فضایی Paragon را تأسیس کردند که سیستم های حمایتی را برای فضانوردان توسعه می دهد و World View Enterprises ، شرکتی که بالن های استراتوسفری را برای سنجش از دور توسعه می دهد. در اوایل ماه جاری ، World View همچنین اعلام کرد که تا سال 2024 ، بالون های استراتوسفری را به قیمت 50،000 دلار ارائه می دهد.

سری A توسط Prime Movers Lab و با مشارکت بیشتر سرمایه گذاران جدید LightShed Ventures ، Explorer 1 Fund و دفتر خانواده شماره 10 Yamauchi هدایت شد. سرمایه گذاران دیگر شامل تونی رابینز ، شرکت های VC E2MC و SpaceFund ، Kirenaga Partners ، Base Ventures و 1517 Fund هستند.