Snowflake Neeva را خریداری می کند تا جستجوی هوشمند را به راه حل مدیریت داده های ابری خود بیاورد

Snowflake همه چیز در مورد مدیریت داده ها در فضای ابری است، چه به عنوان بخشی از یک انبار داده ساختاریافته و چه به عنوان دریاچه داده کمتر ساختار یافته. Neeva، یک استارت آپ جستجو از دو کارمند سابق گوگل، همه چیز در مورد جستجو بوده و هم بر روی یک پیشنهاد مصرف کننده و هم برای شرکت کار می کند. اوایل این هفته، اعلام کرد که از جستجوی مصرف‌کننده کنار می‌رود تا روی شرکت تمرکز کند.

امروز، Snowflake اعلام کرد که این استارت آپ را می خرد. این شرکت ها شرایط معامله را فاش نکردند.

اخیراً شایعاتی مبنی بر علاقه Snowflake به Neeva مطرح شده بود، قبل از اینکه این دو شرکت آن را در یک پست وبلاگی در وب سایت Snowflake امروز بعدازظهر رسمی کنند. بنوا داژویل، یکی از بنیانگذاران شرکت و معاون محصولات توضیح داد که چرا فکر می کند این شرکت ها به خوبی با هم هماهنگ هستند.

داگویل در پست وبلاگ نوشت: «توانایی تیم‌ها برای کشف دقیق نقطه داده، دارایی داده یا بینش داده‌ها برای به حداکثر رساندن ارزش داده‌ها بسیار مهم است.

او اشاره کرد که توانایی Neeva در استفاده از هوش مصنوعی مولد در جستجو یکی از چیزهایی بود که Snowflake را به استارت آپ جستجو کشاند. او نوشت: “به همین دلیل Snowflake در حال خرید Neeva است، یک شرکت جستجو که برای هوشمندتر کردن جستجو در مقیاس تاسیس شده است.” با جستجوهای مولد هوش مصنوعی، کاربران می توانند سوال بپرسند و با ابزار جستجو تعامل داشته باشند و روش جستجوی افراد را به روش های اساسی تغییر دهند.

در واقع، این شرکت در هنگام بسته شدن، روی یک اپلیکیشن جستجوی هوش مصنوعی مولد مستقل به نام Gist کار می کرد. در یک پست وبلاگی که اعلام کرد شرکت در حال تعطیل کردن جستجوی مصرف کننده است، بنیانگذاران خاطرنشان کردند که فناوری دارد که می تواند روی محصولات سازمانی کار کند و این جایی است که در آینده تمرکز خواهد کرد.

بسیاری از تکنیک‌هایی که با مدل‌های کوچک پیشگام بوده‌ایم، کاهش اندازه، کاهش تأخیر و استقرار ارزان، عناصری هستند که امروزه شرکت‌ها واقعاً می‌خواهند و به آن‌ها نیاز دارند. بنیانگذاران در وبلاگ خود نوشتند: ما فعالانه در حال بررسی این هستیم که چگونه می‌توانیم تخصص جستجو و LLM خود را در این تنظیمات اعمال کنیم، و به‌روزرسانی‌هایی را در مورد آینده کار و تیم خود در چند هفته آینده ارائه خواهیم کرد.

اما معلوم شد که این یک پست وبلاگ خداحافظی به عنوان یک شرکت مستقل است و این کار را در جستجوی سازمانی به عنوان بخشی از Snowflake انجام می دهد. Neeva زمانی که با امید به ارائه یک ابزار جستجوی بدون آگهی که مشکلات حریم خصوصی ذاتی در اکثر ابزارهای جستجوی مصرف کننده را حل می کند، راه اندازی شد. این دو بنیانگذار سال ها در گوگل دندان هایشان را کوتاه کردند و این تجربه را به استارتاپ آوردند. آنها بیش از 77 میلیون دلار از زمان تأسیس شرکت در سال 2019، به ازای هر Crunchbase جمع آوری کردند. آخرین دور 40 میلیون دلاری فقط دو سال پیش بود. سرمایه گذاران شامل Sequoia و Greylock بودند.

اکنون به عنوان بخشی از Snowflake، بنیانگذاران تجربه زیادی را برای این شرکت به ارمغان می آورند تا به ساخت راه حل های جستجوی هوش مصنوعی در بالای راه حل مدیریت داده های ابری کمک کنند. رویای ایجاد یک رقیب گوگل ممکن است با پایان یافتن ابزار جستجوی مصرف کننده از بین رفته باشد، اما این فناوری می تواند در راه حل های جستجوی Snowflake آینده ادامه یابد.