Smile Identity ردپای آفریقا را با خرید Appruve گسترش می دهد تا خدمات تأیید هویت را تقویت کند.

Smile Identity، شریک انطباق با KYC و تأیید هویت برای بسیاری از فین‌تک‌ها و کسب‌وکارهای آفریقایی، Inclusive Innovations، شرکت مادر Appruve، یک توسعه‌دهنده غنائی نرم‌افزار تأیید هویت را خریداری کرده است.

Smile Identity در بیانیه‌ای که با TechCrunch به اشتراک گذاشته شد، گفت: «به طور فعال الزامات قانونی را برای نهایی کردن تراکنش انجام می‌دهد. [Inclusive Innovation] نهادهای وابسته در آفریقا.” در بخشی از بیانیه آمده است، این خرید استراتژیک ردپای Smile Identity را در سراسر آفریقا گسترش می دهد و موقعیت آن را به عنوان پیشرو در تأیید هویت و ارائه دهنده دیجیتال KYC قاره مستحکم می کند. در حالی که شرایط معامله فاش نشده است، منابع نزدیک به این موضوع می گویند که معامله نقدی و سهام “بیش از 20 میلیون دلار” نبوده است، با یک سهم بزرگ.

با گسترش خدمات فین‌تک در بازارهای مختلف آفریقا، نیاز به وجود فرآیندهای تأیید هویت و KYC کافی در میان چالش‌های فزاینده تقلب و الزامات نظارتی سخت‌گیرانه‌تر تشدید شده است.

Smile Identity که توسط Mark Straub و William Bares در سال 2017 تأسیس شد، یک بازیگر اصلی در صنعت تأیید هویت آفریقا و صنعت مطابقت با KYC است. این شرکت با سرمایه گذاری خطرپذیر بیش از 30 میلیون دلار (شامل 20 میلیون دلار سری B که اخیراً اعلام شده است) و با حمایت سرمایه گذارانی مانند Costanoa Ventures، Future Africa و Norrsken22، در میان دیگران، این شرکت تجارت خود را با ترکیب تأیید سند و تأیید چهره ایجاد کرده است. ، بیومتریک و ادغام داده ها در مقامات شناسه مورد اعتماد محلی برای تأیید هویت افراد. سایر موارد استفاده برجسته شامل چک های AML، ورود مشتری و جلوگیری از کلاهبرداری است.

از سوی دیگر، Appruve که یک API ارائه می‌کند که هویت کاربر، کشف تقلب و اسناد دیجیتالی را تأیید می‌کند، در درجه اول بر مجموعه داده‌های جدیدی متمرکز است که داده‌های سنتی دولتی مانند گذرنامه‌های بین‌المللی و شناسه‌های ملی را فعال یا تکمیل می‌کنند. در 18 ماه گذشته، این استارت‌آپ چهار ساله روی تجزیه و تحلیل داده‌های کلاهبرداری از شبکه‌های پولی جهانی، تأیید صورت‌های مالی پول تلفن همراه و داده‌های فهرست بلاک از بانک‌ها و فین‌تک‌های مختلف در 18 ماه گذشته کار کرده است. (چهار سال قدمت تأیید دیجیتالی اولیه، کمتر از 500000 دلار بودجه سرمایه گذاری خطرپذیر و همچنین 450000 دلار کمک بلاعوض از آزمایشگاه DFS از طریق بنیاد بیل و ملیندا گیتس، شتاب دهنده استودیوی راه اندازی پد گوگل و دیگران دریافت کرده است.)

«اینها داده‌های محلی مرتبط هستند که مدت‌هاست از مجموعه بزرگ‌تر KYC و پیشگیری از تقلب کنار گذاشته شده‌اند. پاول دامالی، بنیانگذار و مدیر اجرایی Appruve در این باره گفت: این توانایی ها، تجربه و دانشی است که ما با Smile که به تازگی یک محصول AML را راه اندازی کرده است، برای ایجاد یک محصول و راه حل کاملاً جامع برای بازار کار می کنیم. آنچه استارتاپ او روی میز Smile Identity آورده است.

در اینجا همچنین نحوه تطبیق آن با استراتژی رشد فعلی Smile Identity از دیدگاه محصول اما مبتنی بر جغرافیا آمده است. تأیید سند و تشخیص چهره و تطبیق، محصول سطح پایه Smile Identity است که در سراسر آفریقا کار می کند. در حالی که این پلتفرم در برخی از بازارها با مناطق فین‌تک پیشرفته‌تر، مانند نیجریه، کنیا و آفریقای جنوبی، که می‌تواند در پایگاه‌های اطلاعاتی دولتی پرس‌وجو کند، عمق بیشتری را اضافه کرده است، چنین عمقی در بازارهای دیگر، از جمله آفریقای فرانسوی زبان، وجود ندارد. استراوب در مصاحبه ای در ماه فوریه خاطرنشان کرد که هویت لبخند از سرمایه رشدی که به دست آورده است برای گسترش قابلیت های KYC خود در بازار استفاده خواهد کرد. استراوب به TechCrunch گفت، بنابراین، علاوه بر ارائه Smile Identity با یک تیم، APIها و مشتریان ماهر و با تجربه، Appruve به ارائه‌دهنده هویت KYC تحت حمایت Costanoa دروازه‌ای را به بازار فرانسه (با تمرکز بر ساحل عاج و سنگال) و همچنین اوگاندا ارائه می‌کند. بیش از یک تماس

“ما در حال حاضر عمق محصول را در نیجریه داریم. استراوب در این تماس گفت: ما علاقه مند به تکرار عمق محصول در بازارهای بیشتر و تحقق جاه طلبی های خود برای داشتن عمق محصول برای تمام آفریقا هستیم. «داده‌های کلاهبرداری، داده‌های پول تلفن همراه، داده‌های دولتی درخواست‌شده علیه سیستم‌های شناسه ملی، AML، بررسی‌های غربالگری PEP، غربالگری تحریم‌ها، داده‌های تأیید صحت کسب‌وکار KYB هم در سطح جهانی و هم محلی. ما می خواهیم این عمق را در بازارهای بیشتری اضافه کنیم و Appruve بخشی از آن را ارائه می دهد.

Smile Identity، طبق بیانیه خود، گفت که اکتساب Appruve – که مجموعه API های خود را شامل پول موبایل، داده ها و چک های ضد کلاهبرداری را گسترش می دهد – به آن اجازه می دهد “بیش از 1 میلیارد آفریقایی، دیاسپورای آفریقایی و 100 میلیون نفر را تحت پوشش قرار دهد. کسب‌وکارهای آفریقایی، از بیش از 230 سند و نوع داده با گزینه‌های یکپارچه‌سازی برای هر دستگاه و ترکیب سیستم عامل در آفریقا پشتیبانی می‌کنند. قبل از خرید، Smile Identity به تازگی بیش از 60 میلیون تأیید را پشت سر گذاشته بود. دامالی در مصاحبه فاش کرد در همین حال، Appruve ماهانه 100000 تأیید را پردازش کرد.

استراوب ادعا می کند که ترکیب Smile Identity و شرکت تابعه جدید آن Appruve در کنار مداخله سایر خدمات KYC و AML، علیرغم افزایش استفاده از کیف پول دیجیتال، برنامه های بانکی و خدمات پول تلفن همراه در سراسر قاره، به کاهش احتمال کلاهبرداری کمک می کند. او افزود که حفاظت از داده‌های مصرف‌کنندگان برای کسب‌وکار Smile Identity بسیار مهم است، و هر دو Smile و Appruve “برای دستیابی و حفظ رژیم‌های مجوز مناسب در صورت لزوم و سیاست‌های مختلف حفاظت از داده‌ها، مجدانه کار کرده‌اند.” در راستای آن، دامالی، که اکنون رئیس خواهد شد تلاش‌های توسعه بین‌المللی Smile Identity می‌گوید، در چند سال آینده، این شرکت خود را به عنوان « زیرساخت‌های دیجیتالی که اعتماد را در بین مشاغل آفریقایی امکان‌پذیر می‌سازد، زیرا جابجایی کالاها و خدمات درون قاره‌ای و بین قاره‌ای در سراسر مرزها بارزتر می‌شود.