Roku در سه ماهه اول 1.6 میلیون حساب استریم فعال به دست آورده است و نسبت به ادامه عدم قطعیت تبلیغات هشدار می دهد

Roku نتایج سه ماهه اول خود را روز چهارشنبه با درآمدی بهتر از حد انتظار و اضافه شدن 1.6 میلیون حساب پخش فعال در این دوره ارائه کرد. اگرچه نتایج این شرکت بالاتر از برآوردهای تحلیلگران بود، Roku به سرمایه گذاران گفت که تجارت تبلیغاتی خود را همچنان با چالش می بیند.

درآمد این شرکت در این سه ماهه به 741 میلیون دلار رسید که تنها 1 درصد نسبت به سه ماهه سال قبل افزایش داشت و 193.6 میلیون دلار ضرر خالص داشت.

شایان ذکر است، این شرکت فاش کرد که به 71.6 میلیون حساب فعال رسیده است که 17 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است. ساعت استریم به 25.1 میلیارد ساعت رسید که 4.2 میلیارد ساعت یا 20 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت. میانگین درآمد هر کاربر نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش یافت و به 40.67 دلار رسید.

این شرکت در نامه ای به سهامداران نوشت: «همانند دیدگاه ما در آخرین تماس با سود، ما انتظار داریم که عدم قطعیت های کلان در طول سال 2023 ادامه داشته باشد. مصرف‌کنندگان همچنان تحت فشار تورم و ترس از رکود هستند و بنابراین هزینه‌های اختیاری احتمالاً خاموش می‌مانند. بر این اساس، ما انتظار داریم که بازار تبلیغات در سه ماهه دوم تقریباً مشابه آنچه در سه ماهه اول بود به نظر برسد، با بهبود هزینه‌های تبلیغاتی از بخش‌های عمودی خاص (سفر، سلامت و تندرستی)، در حالی که سایرین تحت فشار باقی می‌مانند (M&E و خدمات مالی).

Roku در نامه خود نوشت که با تقریباً نیمی از کل استریم ها، محبوب ترین پلتفرم استریم برای Super Bowl امسال است. این شرکت خاطرنشان می کند که از این بینندگان، 12٪ بازی را از طریق تجربه ورزشی یا تبلیغات مربوط به بازی شروع کردند.

Roku انتظار دارد مجموع درآمد خالص سه ماهه دوم حدود 770 میلیون دلار، سود ناخالص کل تقریباً 335 میلیون دلار و EBITDA تعدیل شده منفی 75 میلیون دلار باشد.

نتایج درآمد این شرکت یک ماه پس از آن است که Roku دور دوم اخراج را انجام داد و 6 درصد از نیروی کار خود یا حدود 200 کارمند را رها کرد. Roku این کاهش ها را در یک پرونده SEC فاش کرد و توضیح داد که این تصمیم بخشی از یک برنامه بزرگتر برای کاهش رشد هزینه های عملیاتی سال به سال و اولویت بندی پروژه هایی است که معتقد است بازده سرمایه گذاری بالاتری دارند. این شرکت در ماه نوامبر 200 کارمند آمریکایی را به دلیل شرایط اقتصادی در صنعت اخراج کرده بود.