Robust.AI با کاهش تحویل ربات برای مشتریان خلبان 20 میلیون دلار جمع آوری می کند

زمانی که شرکت شروع به کار کرد، بنیانگذاران Robust.AI هیچ قصدی برای ساخت سخت افزار نداشتند. رادنی بروکس، یکی از بنیانگذاران و CTO به TechCrunch می گوید: «سخت افزار سخت است، و انجام سخت افزار در مقیاس سخت تر است. منابع زیادی نیاز دارد و رسیدن به آن زمان زیادی طول می کشد. به همین دلیل است که مردم بازی های نرم افزاری خالص را دوست دارند: هزینه نهایی یک نسخه دیگر رایگان است.

این مفهوم بدون شک با سابقه طولانی بروکس در سخت افزار رباتیک، ابتدا به عنوان استاد MIT و سپس به عنوان یکی از بنیانگذاران iRobot و Rethink ترکیب شد. در پی تعطیلی دومی در سال 2018، این دو برابر شد.

آنتونی جولز، یکی از بنیانگذاران، مدیر عامل و شاگرد سابق بروکس، می گوید: «ما شروع به تلاش کردیم تا یک شرکت فقط نرم افزاری باشیم. ما شروع به نگاه کردن به فضا کردیم و به این نتیجه رسیدیم که یک فرصت عالی برای ایجاد چیزی که برای مردم متحول کننده باشد وجود دارد. هنگامی که ما در مورد آن هیجان زده شدیم، کار محصول بسیار استانداردی را انجام دادیم تا بفهمیم که نقاط درد چیست و چه چیزی واقعاً به افراد در این فضا کمک می کند. ما دید کاملاً روشنی از آنچه ارزشمند است داشتیم. یک روز به معنای واقعی کلمه به راد گفتم: “فکر می کنم ایده خوبی برای یک شرکت دارم، اما شما از آن متنفر خواهید شد، زیرا ممکن است مجبور به ساخت سخت افزار شویم.”

Robust.AI که در ماه مه 2019 تأسیس شد، در فضای انبار بسیار محبوب – و به شدت رقابتی – فعالیت می کند. تعدادی از شرکت‌هایی که در پی خرید Kiva در سال 2012 توسط آمازون شکل گرفتند، در حال حاضر ردپای بزرگی در این دسته دارند، از جمله Locus Robotics و 6 River Systems. این دسته از آن زمان به رقابتی ترین دسته در تمام رباتیک تبدیل شده است. با تکیه بر مفهومی که Rethink را پیش برد، تعامل انسان و ربات در قلب پیشنهاد Robust قرار دارد.

Carter – یک سبد خرید انبار مستقل – با Grace، نرم‌افزار Robust جفت شده است. این شرکت این دو محصول را با یک مدل پرداخت RaaS به مشتریان ارائه می‌دهد (اگرچه شرکت‌های بزرگ‌تر می‌توانند در صورت تمایل، پیش پرداخت را انتخاب کنند). بروکس می‌گوید که Robust پس از اینکه متوجه شد سیستم‌هایی در بازار با سخت‌افزار داخلی که استارت‌آپ در تلاش است به آن فشار بیاورد، وجود ندارد، شروع به ساخت سیستم قبلی کرد.

بروکس می گوید: «سیلیکون در چند سال گذشته، با پایان قانون مور، بسیار وحشی شده است. ما در حال مشاهده این پردازنده‌های ممیز شناور باریک هستیم، مانند پردازنده Myriad از اینتل که چهار ترافلاپس در ثانیه ارائه می‌کند، و ما هشت مورد از آن‌ها را با همان قیمت لیدار روی ربات خود داریم. شما می توانید مدل های زیادی را اجرا کنید، می توانید پیش پردازش های زیادی از تصاویر انجام دهید، می توانید SLAM بسیار بهتری انجام دهید. شما دنیا را می بینید، می فهمید که چگونه چیزها در طول زمان تغییر می کنند، توصیف غنی تری از جهان دریافت می کنید. و ارزان است.»

امروز صبح، Robust یک سری A-1 20 میلیون دلاری را معرفی می کند که توسط Prime Movers Lab هدایت می شود و شامل Future Ventures، Energy Impact Partners، JAZZ Ventures و Playground Global می شود. دو مورد آخر در اواخر سال 2020 رهبری 15 میلیون دلاری سری A این استارتاپ را بر عهده داشتند.

ویدیوهای اولیه سیستم های Carter و Grace انعطاف پذیری بیشتری را نسبت به راه حل های دیگر نشان می دهند. در حالی که آنها می توانند به صورت مستقل حرکت کنند یا کارگران را پس از یک راه اندازی سریع دنبال کنند، کارمندان انسانی همچنین می توانند دستگیره ها را گرفته و در صورت نیاز آنها را به صورت دستی حرکت دهند. این یک ویژگی به ظاهر واضح است، اما ادغام این سطح از انعطاف‌پذیری در روبات‌های متحرک مستقل دشوار است.

ژول توضیح می‌دهد: «اغلب مردم به اتوماسیون به عنوان یک جایگزین کامل یا کامل برای مردم فکر می‌کنند. “اما به این شکل کار نمی کند. اگر به سیستم کلی فکر کنید، و به آنچه که باید انجام شود فکر کنید – و در مورد آن به عنوان تعادلی بین آنچه ماشین‌ها انجام می‌دهند و کارهایی که مردم برای به حداکثر رساندن بهره‌وری و کارایی هزینه انجام می‌دهند فکر کنید – در نهایت راه‌حل‌های بهتری خواهید داشت. این چیزی است که وقتی سعی می‌کنید همه چیز را خودکار کنید، اشتباه می‌کنند و به سیستم‌هایی منجر می‌شود که هم شکننده هستند و هم مقرون به صرفه‌تر هستند.»