Rent the Runway’s IPO قیمت گذاری نشان دهنده بازار صعودی برای تک شاخ های همه راه راه است – TechCrunch

اوایل سال است جلسه معاملاتی چهارشنبه، به این معنی که ما منتظر اولین معاملات سهام Rent the Runway در بازارهای عمومی هستیم.

اما چیزی که ما می دانیم این است که شرکت 21 دلار به ازای هر سهم قیمت گذاری کرده است که با استفاده از یک شمارش ساده سهام، ارزش آن را 1.33 میلیارد دلار و به طور کامل 1.47 میلیارد دلار ارزیابی می کند. برای شرکتی که آخرین ارزش آن در سال 2019 حدود 1 میلیارد دلار بود، این ارقام ممکن است چندان چشمگیر به نظر نرسند. اما من فکر می کنم که آنها هستند.

پوشش قبلی TechCrunch از بایگانی IPO و قیمت گذاری Rent the Runway به ترتیب بدبینانه و بدبینانه بود. و با این حال، سرمایه گذاران عمومی نه تنها علاقه کافی برای ادامه IPO داشتند، بلکه برای شرکت اجاره لباس برای قیمت گذاری در بالاترین حد خود نیز علاقه داشتند.

بیایید در مورد اینکه چرا این برای تک شاخ ها صعودی است به طور گسترده تر صحبت کنیم.

فناوری فعال در مقابل فناوری

یک شرکت نرم افزاری یک شرکت فناوری است. و یک پلت فرم تجارت الکترونیک یک شرکت فناوری است. اما شرکتی که صرفاً از کانال های تجارت الکترونیکی برای فروش کالاهای خود استفاده می کند، چنین نیست. در عوض، این فناوری استفعال شد.

تفاوت تفاوت کوچکی نیست. شرکت‌های فناوری می‌توانند ارزش خود را در بازارهای امروزی با درآمد 40 برابر یا 50 برابری پیدا کنند. با این حال، نگرانی هایی که صرفاً مبتنی بر فناوری هستند، تمایل دارند با چند برابر پایین تر معامله شوند.