“Project Cambria” یک هدست واقعیت مجازی پیشرفته است که برای متاورس فیس بوک – TechCrunch طراحی شده است.

فیس بوک در حال کار بر روی یک هدست واقعیت مجازی پیشرفته با نام رمز Project Cambria است. این شرکت در کنفرانس اخیر Connect خود در روز پنجشنبه، دستگاه را مورد آزار قرار داد. قصد دارد این هدست را سال آینده عرضه کند. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک، گفت که این یک محصول “بالاتر” جداگانه از هدست 299 دلاری Quest 2 این شرکت خواهد بود. همچنین هزینه آن بیشتر از آن دستگاه خواهد بود.

Cambria دارای قابلیت هایی خواهد بود که در حال حاضر در سایر هدست های VR امکان پذیر نیست. حسگرهای جدید در این دستگاه به آواتار مجازی شما اجازه می‌دهند تماس چشمی را حفظ کرده و حالات چهره شما را منعکس کنند. این شرکت می‌گوید این چیزی است که به افرادی که به صورت مجازی با آنها در ارتباط هستید اجازه می‌دهد تا احساس بهتری نسبت به احساس شما داشته باشند. یکی دیگر از تمرکزهای هدست، تجربیات با واقعیت ترکیبی خواهد بود. فیس‌بوک ادعا می‌کند با کمک حسگرها و الگوریتم‌های بازسازی جدید، کامبریا توانایی نمایش اشیاء در دنیای فیزیکی را با حس عمق و چشم‌انداز خواهد داشت.

کامبریا همچنین دارای اپتیک های جدیدی خواهد بود که به گفته این شرکت وفاداری بصری را افزایش می دهد. فیسبوک وعده داده است که جزئیات بیشتری در مورد این هدست در سال آینده به اشتراک بگذارد. در همین حال، اشاره شد که توسعه دهندگان شخص ثالث در حال کار بر روی تجربیات دستگاه هستند.

یادداشت ویراستار: این پست در ابتدا در Engadget ظاهر شد.