Prewave با باقی ماندن سرمایه‌گذاری‌های فناوری زنجیره تامین بر روی رادارهای VC، 20 میلیون دلار به دست می‌آورد

علیرغم اینکه روایت احتیاط سرمایه گذاران در سراسر جهان استارتاپ ها در سراسر رکود اقتصادی نفوذ کرده است، برخی از انواع استارت آپ ها نسبت به شرایط بازار کمی نفوذناپذیرتر بوده اند. زنجیره تامین جهانی یکی از تلفات صنعتی اصلی این همه‌گیری بود، بنابراین شاید ناگفته نماند که شرکت‌هایی که به مسائل مربوط به زنجیره تامین جهانی رسیدگی می‌کنند، پیشنهادی جذاب برای سرمایه‌گذاران خطرپذیر در غیر این صورت مردد باقی می‌ماند.

تنها در چند ماه گذشته، شاهد بودیم که IntegrityNext مستقر در آلمان 109 میلیون دلار برای کمک به شرکت‌ها برای بررسی زنجیره تامین خود از نظر انطباق با ESG (محیط‌زیست، اجتماعی، و حاکمیت) دریافت کرده است. اورهال مستقر در تگزاس 73 میلیون دلار برای پلتفرم امنیتی زنجیره تامین جمع آوری کرد. Everstream مستقر در سن مارکوس 50 میلیون دلار برای ارائه بینش های پیش بینی به زنجیره های تامین تضمین می کند. Sesamm فرانسه 37 میلیون دلار جمع آوری می کند تا به شرکت ها بینش ESG را در مورد زنجیره تامین خود بدهد. و پاندو هند 30 میلیون دلار برای رشد پلت فرم مدیریت حمل و نقل خود جذب می کنند.

امروز، نوبت Prewave است تا نشان دهد که زنجیره تامین جهانی هنوز یکی از داغ‌ترین بلیط‌ها برای افزایش دلار VC است. این استارت‌آپ اتریشی فاش کرد که 18 میلیون یورو (20 میلیون دلار) در آنچه دور سرمایه‌گذاری سری A+ نامیده می‌شود، پس از 11 میلیون یورو (12.3 میلیون دلار) سری A در هشت ماه پیش، جذب کرده است.

برای آخرین تزریق نقدی خود، Prewave همچنین Creandum سنگین وزن VC اروپایی را جذب کرده است که قبلاً از Spotify، Klarna و iZettle حمایت کرده بود.

عوامل خطر

بنیانگذاران Prewave هارالد نیتچینگر و لیزا اسمیت

بنیانگذاران Prewave هارالد نیتچینگر و لیزا اسمیت اعتبار تصویر: پیش موج

Prewave که در سال 2017 توسط هارالد نیتشینگر و لیزا اسمیت در وین تاسیس شد، خود را به عنوان یک پلتفرم ریسک زنجیره تامین کل نگر معرفی می کند که از طریق شناسایی، تجزیه و تحلیل، کاهش و گزارش این خطرات، “هر مرحله از چرخه عمر ریسک” را در بر می گیرد.

برای مثال، شرکت‌هایی مانند BMW، Lufthansa و PwC از Prewave برای نظارت بر هر نهاد در زنجیره تامین خود از طریق کانال‌هایی مانند رسانه‌های اجتماعی، گزارش‌های خبری و سایر منابع داده استفاده می‌کنند تا نه تنها بفهمند که در شرکت‌ها در زنجیره تامین آنها چه اتفاقی می‌افتد. بلکه اثرات خارجی مانند زلزله، سیل، ناآرامی های سیاسی، شکایت های حقوقی، یا اعتصابات کارگران – هر چیزی که می تواند بر انتقال جهانی کالا تأثیر بگذارد.

تغذیه پیش موج

تغذیه پیش موج اعتبار تصویر: پیش موج

این شرکت می گوید که «خزنده» اختصاصی خود را توسعه داده است که اطلاعات در دسترس عموم را در ده ها زبان پیدا می کند.

اسمیت از طریق ایمیل به TechCrunch توضیح داد: «داشتن خزنده خودمان به جای تکیه صرفاً بر ارائه دهندگان داده های زنجیره تأمین خارجی به ما امکان می دهد به طور مداوم پوشش خود را گسترش دهیم و بهبود دهیم. ما همچنین به چندین پلتفرم رسانه‌های اجتماعی متصل می‌شویم و برای انواع رویدادهای خاص از منابع داده خارجی مانند USGS (سازمان زمین‌شناسی ایالات متحده) برای داده‌های زلزله یا GDACS (سیستم هشدار و هماهنگی جهانی بلایای طبیعی) برای اطلاعات آب‌وهوا استفاده می‌کنیم. ترکیب همه این نقاط داده پوشش گسترده ای از رویدادهای ریسک زنجیره تامین محلی و جهانی را تضمین می کند.

سپس Prewave تمام داده‌ها را خرد می‌کند و یک امتیاز ریسک تامین‌کننده پویا ارائه می‌کند که مطابق با تمام داده‌های جدیدی که دریافت می‌کند تغییر می‌کند.

صفحه تامین کننده Prewave با کارت امتیازی 360 درجه

صفحه تامین کننده Prewave با کارت امتیازی 360 درجه اعتبار تصویر: پیش موج

عرضه (زنجیره) و تقاضا

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می‌شود تقاضا برای بینش‌های زنجیره تامین به طور سرسام‌آوری افزایش یابد، فراتر از اینکه صرفاً با جلوگیری از اختلالات، قیمت نهایی آنها بهبود یابد. اینها شامل تعهدات قانونی است، به عنوان مثال آلمان اخیراً یک قانون جدید بررسی زنجیره تأمین را تصویب کرده است که مسئولیت پیگیری نقض حقوق بشر و خطرات زیست محیطی را از طریق زنجیره تأمین بر عهده شرکت های بزرگ می گذارد. دستورالعمل مشابهی در حال حاضر برای اتحادیه اروپا (EU) گسترده تر نیز پیشنهاد شده است.

و سپس این واقعیت ساده وجود دارد که مصرف کنندگان به طور فزاینده ای از شرکت هایی که با آنها تجارت می کنند انتظار دارند حداقل برخی از اصول اخلاقی و اخلاقی را داشته باشند و صرفاً تابع احساسات سهامداران نباشند.

Nitschinger از طریق ایمیل به TechCrunch گفت: «فناوری زنجیره تأمین در سال‌های اخیر در برابر باد معکوس اقتصادی مقاومت کرده است، زیرا برای شرکت‌ها بهینه‌سازی عملیات، سازگاری با ریسک‌های خارجی و کاهش هزینه‌ها در زنجیره تأمین خود بسیار حیاتی شده است. به عنوان مثال، همه‌گیری آسیب‌پذیری‌های حیاتی را در زنجیره‌های تامین جهانی آشکار کرد، و روشن کرد که کسب‌وکارها باید روی فناوری‌هایی سرمایه‌گذاری کنند که دید و پایداری را بهبود می‌بخشد، اختلالات احتمالی را پیش‌بینی می‌کند و استراتژی‌های چابک‌تر و پاسخگوتر را ممکن می‌سازد. همانطور که کسب‌وکارها همچنان با چالش‌های اقتصادی مواجه هستند، انتظار می‌رود اهمیت فناوری مدیریت ریسک زنجیره تامین افزایش یابد.

با 20 میلیون دلار دیگر در بانک، Prewave در نظر دارد رشد اخیر را دوبرابر کند که شاهد افزایش تعداد کارمندان آن از 20 کارمند در ابتدای سال گذشته به بیش از 100 کارمند امروزی بوده است، که نیتشینگر می گوید “آینه افزایش درآمد قابل توجه” آن است. در همین مدت دیده شده است.

گذشته از پشتیبان اصلی Creandum، آخرین سرمایه گذاری Prewave شامل مشارکت Ventech، Kompas، Seed+Speed، Segnalita، Speedinvest، سرمایه در گردش و Xista Science Ventures بود.