Pitch Deck Teardown: Deck 8 میلیون دلاری Careerist’s Series A

Careerist ادعا می کند که بسته شده است یک دور 8 میلیون دلاری بودجه با عرشه 12 اسلایدی محکم، و به ما یک مقدار زیادی برای یادگیری در این فرآیند نه همه چیز خوب است، اما من کمی از خودم جلوتر هستم.


ما به دنبال زمین‌های منحصر به فرد بیشتری برای تخریب هستیم، بنابراین اگر می‌خواهید طرح خود را ارسال کنید، در اینجا نحوه انجام این کار آمده است.

در این عرشه اسلاید می شود

تیم این عرشه اسلاید را با توجه به اینکه دقیقاً همانطور که آن را به سرمایه گذاران ارائه کرده بود ارسال کرد.

 1. کاور اسلاید
 2. اسلاید ماموریت
 3. اسلاید مشکل
 4. اسلاید راه حل
 5. اسلاید کششی قسمت 1
 6. سرسره کششی قسمت 2
 7. اسلاید مدل کسب و کار
 8. به بازار / اسلاید قیف مشتری بروید
 9. رتبه بندی مشتری و اسلاید امتیاز خالص پروموتر
 10. اسلاید بازار
 11. اسلاید تیم
 12. با تشکر از شما اسلاید

سه چیز برای دوست داشتن

برای به دست آوردن جای پایی در بازار چه کاری می توانید انجام دهید؟ کانال های بازاریابی و جذب مشتری شما چیست؟ این سوال فقط تا حدی توسط Careerist پاسخ داده شده است و این من را کمی نگران می کند

این عرشه تعدادی زنگ خطر را برای من به صدا در می آورد – فقط در یک لحظه به چرایی آن خواهم رسید – و تصور می کنم تیم موسس یک نبرد دشوار را برای سرمایه گذاران انجام داده است. با این حال، شرکت Y Combinator را پشت سر گذاشت و ادعا کرد که در جمع آوری یک دور 8 میلیون دلاری از Cathexis، Xploration، Cold Start Ventures، Grant Park Ventures و دیگران موفق بوده است. بیایید بگردیم و ببینیم آیا می‌توانیم سرنخ‌هایی پیدا کنیم که چرا این شرکت توجه این سرمایه‌گذاران را به خود جلب کرده است.

اگر کشش دارید، هیچ چیز دیگری مهم نیست

[Slide 5] کشش پادشاه است. اعتبار تصویر: شغلی

کشش واقعاً هر مشکلی را که یک شرکت ممکن است داشته باشد حل می کند. ساخت شرکتی که از نیم میلیون دلار به 12 میلیون دلار درآمد در طی چهار سال افزایش می‌یابد بسیار چشمگیر است، به ویژه با توجه به اینکه تا این مرحله، طبق بیانیه مطبوعاتی خود، شرکت فقط 1.2 میلیون دلار سرمایه جذب کرده بود. به نظر می رسد تبدیل 1.2 میلیون دلار سرمایه گذاری به 12 میلیون دلار درآمد برای جلب توجه سرمایه گذاران کافی است.

جذب مشتری فوق العاده

برای بدست آوردن این مقدار درآمد، باید مشتریان خود را در جایی پیدا کنید، و به نظر می رسد Careerist این مهره را شکسته است:

[Slide 8] این یک هک رشد جدی است. اعتبار تصویر: شغلی

در اسلایدهای خود، این شرکت ادعا می کند که 35 درصد از ترافیک خود را به صورت ارگانیک و 25 درصد دیگر را از ارجاعات دریافت می کند. این دو کانال جذب بسیار قدرتمند و کم هزینه هستند که می توانند مشتریان خارق العاده و با ارزش را هدایت کنند. اما این یک شمشیر دو لبه است. معمولاً ارجاع‌ها در کنار کانال‌های دیگر به خوبی انجام می‌شوند: اگر به‌طور میانگین به ازای هر مشتری 0.2 ارجاع دریافت کنید و 10 مشتری جذب کنید، به دلیل ارجاع‌ها دو مشتری «رایگان» دریافت می‌کنید. چالش مربوط به ترافیک ارگانیک است، که در صورت تقاضا، مقیاس آن بسیار دشوارتر است. به عبارت دیگر: هنگامی که یک دور 8 میلیون دلاری سرمایه را ببندید، چگونه می خواهید فروش خود را به طور چشمگیری تسریع کنید؟

مشخص نمی کند که آیا سایر کانال ها (گوگل، وبینارها و فیس بوک) کانال های خرید پولی هستند یا خیر. اگر چنین هستند، من انتظار دارم هزینه اکتساب (CAC) را در اینجا ببینم، و تحلیلی در مورد اینکه آیا این مشتریان در نهایت مشتریان بیشتری را نیز ارجاع می دهند یا خیر. اما به طور کلی، چیزهای زیادی برای دوست داشتن در این اسلاید وجود دارد: یافتن 1600 مشتری که هر کدام بیش از 12000 دلار به شما پرداخت می کنند (به اسلاید 7 در عرشه اسلاید، در زیر مراجعه کنید) به طور عینی چشمگیر است.

نکته جالب این است که می توانید آن اعداد را بررسی کنید: این شرکت ادعا می کند که 1600 مشتری دارد و مجموعاً 19 میلیون دلار درآمد داشته است. این رقم به حدود 12000 دلار برای هر مشتری می رسد و ثابت می کند که اعداد از نظر داخلی سازگار هستند.

این اندازه بازار جهنمی است

[Slide 10] یادگیری الکترونیکی بسیار بزرگ است، یافتن شغل محبوب است و استخدام کارکنان مناسب بسیار مهم است. این همه جمع می شود اعتبار تصویر: شغلی

Careerist خود را در یک فضای کنجکاو در اینجا می یابد، با یک فرصت بزرگ. در واقع، اگر شرکت شاهد کشش و ارزش طول عمر فوق‌العاده (LTV) نبود، باور این اعداد دشوار بود. اما با با کشش در جای خود، این اعداد کم و بیش قابل قبول به نظر می رسند. علاوه بر این، در بازارهای واقعاً عظیم (استخدام، آموزش و غیره) اندازه بازار اساساً فقط یک چک باکس است.

یک مثال از آن خمیر دندان است: شکی نیست که بازار بزرگی برای آن وجود دارد و هیچ سرمایه‌گذاری در این مورد با شما بحث نخواهد کرد. در عوض سؤال این است: برای به دست آوردن جای پایی در آن بازارها چه کاری می توانید انجام دهید؟ کانال های بازاریابی و جذب مشتری شما چیست؟ Careerist فقط تا حدی به این سوالات پاسخ می دهد و این کمی مرا نگران می کند.

موارد بالا برخی از نکات مثبت در زمین Careerist است، اما متأسفانه، چند پرچم قرمز به اندازه تگزاس نیز وجود دارد که باعث می‌شود من تعجب کنم که چگونه این شرکت اصلاً در جمع‌آوری پول موفق بوده است. من فکر می کنم که پاسخ، همانطور که در بالا اشاره کردم، به دلیل کشش آن باشد. در ادامه این شکست، من به سه چیز که Careerist می‌توانست بهبود ببخشد یا متفاوت انجام دهد، همراه با بازی کامل آن می‌پردازم.