Maxar فروش 6.4 میلیارد دلاری را به سهام خصوصی تکمیل کرد

شرکت Maxar Technologies، شرکت تولید و تصویربرداری ماهواره ای، فروش 6.4 میلیارد دلاری خود را به سهام خصوصی تکمیل کرده است.

این شرکت روز چهارشنبه اعلام کرد که پس از بسته شدن خرید شرکت PE توسط Advent International و سرمایه‌گذار اقلیت بریتیش کلمبیا، دیگر در بورس اوراق بهادار نیویورک فهرست نشده است. به زودی از بورس تورنتو حذف خواهد شد.

این نهادها توافقنامه ادغام خود را در دسامبر اعلام کردند و تصریح کردند که سهام ماکسار موجود به قیمت 53 دلار به ازای هر سهم در یک معامله تمام نقدی خریداری می شود.

شرکت فضایی مستقر در وست مینستر، کلرادو، نتیجه ادغام سال 2017 بین DigitalGlobe و MDA Holdings است. این شرکت بعداً دارایی های MDA را به قیمت 1 میلیارد دلار کانادا (765 میلیون دلار) فروخت. Maxar از آن زمان تا به حال یک سری بالا و پایین داشته است. سال 2018 را با ضرر 1.26 میلیارد دلاری به دلیل کاهش قیمت سهام به پایان رساند که بخشی از آن به دلیل از دست دادن یک ماهواره تصویربرداری بزرگ بود.

اما از آن زمان، این شرکت به طور پیوسته قیمت سهام خود را بازیابی کرده و سال 2022 را با درآمد تخمینی 2 میلیارد دلار به پایان رساند. این شرکت قراردادهای بزرگی را از دولت و دفاع ایالات متحده منعقد کرده است، از جمله یک قرارداد 3.2 میلیارد دلاری از اداره ملی شناسایی در سال گذشته. اخیراً، Maxar قراردادی را با آژانس ملی اطلاعات جغرافیایی به ارزش 192 میلیون دلار طی پنج سال منعقد کرد.