Mavenir 100 میلیون دلار برای ایجاد هوش مصنوعی بیشتر در فناوری شبکه خودکار مبتنی بر ابر برای خدمات مخابراتی جمع آوری می کند.

یکی از روندهای بزرگ در مخابرات، تکامل محاسبات ابری و نحوه استفاده از نرم‌افزارهای فعال در فضای ابری توسط اپراتورها برای ایجاد و مدیریت شبکه‌هایشان بوده است – حرکت‌هایی که مدل‌های تجاری سنتی مبتنی بر خرید و استقرار روترهای مخابراتی پرهزینه را مختل می‌کند. سوئیچ ها و سایر تجهیزات فیزیکی گران قیمت امروز، Mavenir – یکی از امیدواران در آن فضا، با تمرکز بر شبکه‌های دسترسی رادیویی باز و خدمات مرتبط برای شبکه‌های 5G – اعلام می‌کند 100 میلیون دلار بودجه برای گسترش فناوری و پایگاه مشتریان خود دارد.

این شرکت گفت که اولین مورد شامل آوردن ابزارهای هوش مصنوعی بیشتر به ترکیب است. و در مورد دومی، این شرکت در حال حاضر یک تجارت قابل توجه دارد: در حال حاضر بیش از 250 ارائه دهنده خدمات و مشتری سازمانی در 120 کشور جهان دارد، خدماتی که در مجموع بیش از نیمی از مشترکان تلفن همراه جهان را پوشش می دهند. این طرح نه تنها برای ادامه گسترش آن استخر، بلکه ایجاد خدمات بیشتر برای فروش به مشتریان فعلی خواهد بود.

Mavenir این بودجه را توسط Siris، یک شرکت PE که سال‌ها از این شرکت حمایت می‌کند، “لنگر” توصیف کرد. Mavenir از سرمایه گذاران بیشتری در این تزریق سرمایه جدید نام نمی برد، اما سایر حامیان موجود عبارتند از Koch و Pendrell. کوچ و سیری همچنین در آخرین تامین مالی شرکت، یک دور 155 میلیون دلاری در اکتبر 2022، شرکت کردند. ارزش آن را فاش نمی کند، اما ما با شرکت تماس گرفته ایم تا بپرسیم.

Mavenir چندین ساختار مالکیت متفاوت را پشت سر گذاشته است، از جمله در یک مقطع زمانی که اکثریت آن متعلق به Siris بوده و به عنوان چتری برای مجموعه ای از فروشندگان نرم افزار مخابراتی Mitel و Xura استفاده می شود – که هر دو نیز از روند ادغام بزرگتر هستند – برای سرمایه گذاری در موارد جدید. فرصت ها با شبکه های 5G پس از فروش سهام 500 میلیون دلاری به کوچ در سال 2021، سیریس حداقل یک سهامدار جزئی باقی ماند و با توجه به 255 میلیون دلار جمع آوری شده در هفت ماه گذشته، به نظر می رسد سیریس اکنون به حالت سرمایه گذاری با این شرکت بازگشته است.

Mavenir بخشی از موج شرکت‌هایی است که شامل شرکت‌هایی مانند DriveNets، Arrcus و حتی AWS می‌شود که به دنبال سرمایه‌گذاری بر روی به اصطلاح روند تحول دیجیتال در صنعت مخابرات هستند. شرکت‌های مخابراتی در جستجوی راه‌های بیشتری برای کاهش هزینه‌های سرمایه‌ای و عملیاتی خود هستند و در عین حال خدمات انعطاف‌پذیرتری را به مشتریان تجاری و ارائه‌دهندگان خدمات ارائه می‌دهند. کیت از شرکت هایی مانند Cisco، Juniper و Arista نشان دهنده میراث، رویکرد فعلی برای ارائه و عملیات شبکه است. اکنون، موضوع این است که نرم افزار ارائه شده از طریق خدمات ابری، راه حل جدید و بهتر است.

پاردیپ، مدیر عامل و رئیس Mavenir گفت: «این سرمایه جدید به ما امکان می‌دهد قابلیت‌های خود را در اتوماسیون، پایداری و استفاده از هوش مصنوعی تسریع کنیم، زیرا مشتریان خود را قادر می‌سازیم تا به طور مؤثر شبکه‌های بومی ابری مبتنی بر Open RAN را مستقر کرده و کار کنند.» کهلی در بیانیه ای. “استراتژی منحصر به فرد ما بهترین شیوه ها را از صنایع ابر مقیاس، ابر و فناوری اطلاعات ترکیب می کند تا نحوه اتصال جهان و ساخت آینده شبکه ها را تغییر دهد.” کوهلی سال‌ها با Mavenir بوده است – ابتدا مستقیماً با شرکت و سپس پس از تصاحب کارفرمای بعدی خود – Xura که او نیز مدیر عامل آن بود – دوباره به عنوان رئیس تجارت منصوب شد و به Mavenir پیوست.

Hubert de Pesquidoux، شریک اجرایی Siris که همچنین رئیس Mavenir است، در بیانیه‌ای گفت: «این سرمایه‌گذاری به Mavenir امکان می‌دهد تا تجارت خود را بیشتر گسترش دهد و رهبری خود را در تحول Open RAN و 5G حفظ کند. ما قویاً به شبکه‌های خودکار آینده که بومی ابری، هوش مصنوعی و بومی سبز هستند، اعتقاد داریم و مطمئن هستیم که نوآوری‌های Mavenir در هدایت این تکامل ضروری است.»