Journey Clinical 3 میلیون دلار افزایش می دهد تا به روان درمانگران اجازه دهد داروهای روانگردان تجویز کنند – TechCrunch

در حال حاضر شرکت های روانگردان بسیار مورد توجه هستند. Compass Pathways با ترکیب قارچ جادویی psilocybin برای درمان افسردگی کار می کند. در مجموع 290 ​​میلیون دلار جمع آوری کرده است. علوم زندگی Atai-که توسط بنیانگذار PayPal ، Peter Thiel پشتیبانی می شود-258 میلیون دلار از IPO خود به ارمغان آورد. در فضای فناوری ، این مورد بی توجه نبوده و همان مدل های تجاری که در سایر پلتفرم ها برای استارتاپ های سلامتی و سلامتی مورد استفاده قرار گرفته اند ، به روانگردان ها می آیند.

جدیدترین آن Journey Clinical است که در نیویورک مستقر است و 3 میلیون دلار سرمایه توسط شرکت Fifty Years سان فرانسیسکو جمع آوری کرده است. Neo Kuma Ventures ، Palo Santo ، PsyMed Ventures ، Lionheart Ventures ، کریستینا ساس بنیانگذار Andela ، ادوارد Engesæth ، MD بنیانگذار Nurx و هانس Gangeskar از موسسان Nurx نیز شرکت کردند.

سفر به سایر شرکت های نوپا در فضا می پیوندد و به دنبال روان درمانی به کمک روانگردان هستند ، جایی که کتامین برای درمان افسردگی ، اضطراب ، PTSD و ضربه استفاده می شود ، که به عنوان روان درمانی با کمک کتامین (KAP) شناخته می شود. استارتاپ NUE Life Health مستقر در میامی در ماه ژوئن مبلغ 3.3 میلیون دلار برای همین منظور جمع آوری کرد. همچنین Field Trip و Mindbloom در این فضا بازی می کنند.

این استارتاپ ها درهای باز افسردگی و اضطراب را تحت فشار قرار می دهند. مرکز ملی آمار سلامت پیش از COVID-19 تخمین زده بود که حدود 50 میلیون آمریکایی با این بیماری ها مبارزه می کردند. البته همه گیری همه گیر این مساله را تشدید کرده است و بر اساس برخی برآوردها این ارقام دو برابر شده است.

هنوز بازار اولیه است. سفر می گوید چشم انداز بازار درمان های روانگردان بسیار متمایز است ، به طوری که بیش از یک میلیون متخصص بهداشت روان دارای مجوز برای ارائه این درمان ها نیستند زیرا آنها به پزشکان تجویز شده دسترسی ندارند. از سوی دیگر ، بیماران برای یافتن روان درمانگران که بتوانند داروهای روانگردان را به عنوان درمان تجویز کنند ، مشکل دارند.

Journey می گوید یک “مدل کلینیک غیر متمرکز” دارد که به روان درمانگران اجازه می دهد درمان های روانگردان قانونی را در عمل خود ، با شروع با کتامین ، ارائه دهند. نحوه کار این است که Journey از طرف داروسازی مراقبت می کند ، در حالی که روان درمانگران که در پلت فرم ثبت نام می کنند از روان درمانی بیمار مراقبت می کنند. سپس برنامه های درمانی برای پاسخگویی به نیازهای بیمار سفارشی می شود.

جاناتان صباغ ، بنیانگذار و مدیرعامل ، قبلاً مبتلا به PTSD بود ، اما پس از کشف داروهای روانگردان ، به مدرسه رفت تا روانشناسی بالینی را مطالعه کند و به عنوان بنیانگذار Journey ادامه داد. وی گفت: “ما در آستانه تغییر پارادایم در زمینه سلامت روان هستیم. رواندرمانی با کمک روانگردان یکی از امیدوارکننده ترین روشهای درمانی جدید است. آنها به پزشکان اجازه می دهند تا با بحران رو به رشد جهانی روانی روبرو شوند. “

وی در گفتگو با TechCrunch افزود: “وقتی از ما پرسید که تنگنای اصلی درمانگران برای ارائه KAP به بیمارانشان چیست ، پاسخ شماره 1 دسترسی به پزشک تجویز کننده بود. گروه آزمایشی آلفا ما تأیید کرد که تضمین دسترسی به یک تیم پزشکی آموزش دیده و ایجاد یک سیستم مدیریت مراقبت قوی ، یک تنگنای اساسی برای پذیرش جریان اصلی برای KAP را حل می کند. “

سفر دارای دو جریان درآمد است. روان درمانگران ماهیانه 200 دلار حق عضویت به آنها می دهند که به آنها امکان دسترسی به تعدادی از خدمات از جمله و دسترسی به نسخه ، EHR (از طریق برچسب سفید) ، آموزش KAP (مواد آموزشی ایجاد شده توسط یک شرکت آموزشی تخصصی) ، مشخصات را می دهد. در فهرست راهنمای سفر ، و جامعه ای از همسالان. بیماران هزینه خدمات پزشکی را پرداخت می کنند. آنها 250 دلار برای مشاوره مصرف و 150 دلار برای مشاوره های بعدی پرداخت می کنند.

الا مادژ ، شریک بنیانگذار در پنجاه سالگی ، گفت: “من رویای دنیایی را می بینم که در آن کسانی که از آسیب ، اضطراب یا افسردگی رنج می برند مجبور نباشند به درماندگی آموخته دچار شوند. ما خوش شانس هستیم که درمانهای روانگردان قوی برای ذهن وجود دارد ، اما آنها باید با مسئولیت پذیری ، با غربالگری مناسب ، پروتکل ها و پیگیری انجام شوند. ما از برنامه بلند پروازانه Journey Clinical برای توانمندسازی روان درمانگران برای درمان بهتر بیماران موجود تحت تأثیر فوق العاده ای قرار گرفته ایم. “

این تیم همچنین شامل Kyle Lapidus MD ، Ph.D. است ، که بیش از 20 سال به عنوان یک روانپزشک دارای مجوز هیئت مدیره بوده و تجربه زیادی در کار با کتامین دارد. و بریژیت گوردون DNP استاد دانشگاه کلمبیا و همچنین در انجمن چندرشته ای مطالعات روانگردان (MAPS.) کار می کند.