iOS 15 تمام ویژگی های کمی را که وجود نداشت اضافه می کند – TechCrunch

انتشار iOS 15 باید یک رویداد مهم برای سیستم عامل های تلفن همراه باشد. و با این وجود ، امسال هیچ ویژگی برجسته یا موضوعی جامع وجود ندارد که این نسخه را برجسته کند. اپل بر روی به روز رسانی کیفیت زندگی و ویژگی های جدید برنامه های خود تمرکز کرده است.

نتیجه یک به روز رسانی جامد است که بحث برانگیز نخواهد بود. برخی از افراد از ویژگی جدید فوکوس استفاده می کنند. آنها زمان زیادی را صرف سفارشی کردن تلفن خود برای شخصی سازی هرچه بیشتر آن خواهند کرد. سایر افراد فقط ویژگی های جدید را از دست می دهند یا رد می کنند.

به روز رسانی امسال نیز کمی متفاوت است زیرا نیازی به به روزرسانی به iOS 15 ندارید. اگر با iOS 14 خوب هستید ، اپل شما را مجبور نمی کند که به iOS 15 بروید. شما همچنان وصله های امنیتی را دریافت خواهید کرد به برخی از افراد به سادگی iOS 15 را به طور کلی کنار می گذارند.

به نظر می رسد یک تغییر کوچک است ، اما در واقع چیزهای زیادی در مورد وضعیت فعلی iOS می گوید. اپل iOS را یک پلتفرم بالغ می داند. اگر نمی خواهید Mac خود را به آخرین نسخه macOS به روز کنید ، اکنون می توانید با سرعت دلخواه خود به روز کنید.

iOS همچنین باید به عنوان یک پلت فرم بالغ برای توسعه دهندگان برنامه در نظر گرفته شود. پذیرش iOS 15 کندتر از حد معمول خواهد بود زیرا مردم لزوماً فوراً به iOS 15 به روز نمی کنند. برنامه ها باید به طور بالقوه برای مدت طولانی تری روی نسخه های قدیمی iOS کار کنند.

البته ، کاربران هنگام خرید آیفون جدید و جایگزینی آیفون قدیمی خود ، به نسخه جدید iOS “به روز” می شوند. اما اپل دارای افرادی است که iPhone 13 را پیش خرید کرده اند ، iOS 15 را دریافت خواهند کرد.

اعتبار تصویر: سیب

تمرکز بر روی شما به جای تلفن

یکی از بزرگترین تغییرات در iOS 15 توانایی تغییر فوکوس از مرکز کنترل است. این یک ویژگی شگفت آور قدرتمند با گزینه ها و اصلاحات زیاد است. من می گویم مانند ویژگی اپل به نظر نمی رسد.

اما این قطعاً یکی از جالب ترین ویژگی های iOS 15 است. به احتمال زیاد شما زمان زیادی را با تلفن خود می گذرانید و دستگاه شما نیاز به توجه زیادی از شما دارد. با استفاده از این ویژگی جدید ، تعادل را برعکس می کند و شما را مجدداً مسئول می کند.

کاربران “مزاحم نشوید” در حال حاضر کاملاً با این ایده آشنا هستند که می توانید اعلان ها را وقتی نمی خواهید خاموش کنید. اگر می خواهید از حالت ماه با iOS 15 استفاده کنید ، نیازی نیست چیزی را تغییر دهید.

اما اکنون می توانید Focuses اضافی ایجاد کنید. به طور پیش فرض ، اپل چند تمرکز را پیشنهاد می کند – کار ، خواب ، رانندگی ، تناسب اندام ، بازی ، ذهن آگاهی ، شخصی و خواندن. هر Focus بر اساس نیاز شما قابل تنظیم است و می توانید Focuses جدیدی را از ابتدا ایجاد کنید.

وقتی Focus خاصی را روشن می کنید ، اساساً اعلان ها را به طور پیش فرض مسدود می کند. سپس می توانید افراد و برنامه ها را اضافه کنید تا اعلان های آن افراد و برنامه ها همچنان ادامه داشته باشد. توسعه دهندگان برنامه همچنین می توانند یک اعلان را به عنوان حساس به زمان مشخص کنند تا همیشه از طریق آن اطلاع رسانی شود. امیدوارم از این ویژگی سوء استفاده نکنند.

سه تنظیم دیگر وجود دارد که می توانید آنها را فعال کنید. ابتدا ، می توانید به صورت اختیاری به اشتراک بگذارید که اعلان های شما در حال حاضر در پیام ها و برنامه های سازگار شخص ثالث خاموش هستند. دوم ، می توانید صفحات صفحه اصلی را به طور کلی مخفی کنید. سوم ، می توانید اعلان ها را از صفحه قفل پنهان کنید و نشان ها را از صفحه اصلی پنهان کنید.

وقتی متوجه می شوید که می توانید فوکوس های خاص را با ویژگی های اتوماسیون مرتبط کنید ، تمرکز بسیار جالب می شود. به عنوان مثال ، شما می توانید به طور خودکار “خواب” را در شب روشن کنید یا می توانید هنگام کار به محل کار به طور خودکار “کار” را روشن کنید.

همچنین کاربران قدرتمند با راه اندازی فوکوس و جفت شدن آن با میانبر بسیار سرگرم کننده خواهند بود. به عنوان مثال ، هنگام فعال کردن حالت خواب می توانید از میانبرها برای باز کردن برنامه ساعت استفاده کنید. متوجه شدید ، این ویژگی جدید عمق زیادی دارد و کاربران بتا به تازگی شروع به خاراندن سطح کرده اند.

اعتبار تصویر: سیب

همه برنامه ها را به روز کنید

با iOS 15 ، اپل تقریباً همه برنامه های پیش فرض را بهبود بخشیده است. برخی از افزودنیها قطعاً پیشرفت های خوبی هستند. دیگران کمی بحث برانگیزتر بوده اند.

بیایید با بحث برانگیز شروع کنیم ، سافاریطراحی آن به روز شده است اما آنچه در ماه ژوئن در WWDC دیدید ، شبیه آنچه امروز ارسال می شود نیست. اساساً ، اپل به نظرات گوش داده و رابط کاربری مرورگر وب خود را در تابستان تغییر داده است.

به طور پیش فرض ، نوار آدرس اکنون در پایین صفحه ، درست بالای ردیف دکمه هایی است که به شما امکان می دهد نشانک ها را باز کنید ، صفحه فعلی را به اشتراک بگذارید یا به صفحه قبلی بروید. من فکر می کنم بهتر کار می کند. اما اگر واقعاً نوار آدرس را در پایین نمی خواهید ، می توانید آن را به بالای صفحه منتقل کنید.

به غیر از این ، تغییرات Safari همه پیشرفت های خوبی هستند. به عنوان مثال ، مرورگر اکنون از برنامه های افزودنی سنتی وب پشتیبانی می کند. جالب است ببینید آیا افزونه های محبوب Google Chrome در نهایت به Safari می آیند یا خیر. یکی دیگر از ویژگی های خوب جدید ، توانایی ایجاد گروه برگه ها و پیدا کردن گروه های برگه خود از سایر دستگاه ها است.

زمان رویارویی تبدیل به یک سرویس همه کاره ویدئو کنفرانس شده است. اکنون می توانید پیوندهایی ایجاد کنید ، آنها را با دوستان به اشتراک بگذارید و آنها را به دعوتنامه های تقویم اضافه کنید. برای اولین بار ، افرادی که دستگاه Apple ندارند ، می توانند از طریق یک مرورگر وب به تماس های FaceTime ملحق شوند. همچنین نمای جدید Zoom وجود دارد … منظور من نمای شبکه است.

متأسفانه ، ویژگی جدید FaceTime هنوز برای زمان اصلی آماده نیست. SharePlay ، ویژگی ای که به شما امکان می دهد پخش صوت و تصویر را با دوستان خود همگام سازی کنید ، قرار است اواخر پاییز منتشر شود.

این آب و هوا برنامه نیز دوباره طراحی شده است در حال حاضر اطلاعات بسیار بیشتری مانند نقشه های بارش ، اعلان های بارش در ساعت آینده و یک شاخص جدید UV پر شده است. این یک جایگزین محکم برای برنامه های آب و هوای شخص ثالث شده است. من هنوز از Snowflake استفاده می کنم اما تفاوت ها کوچکتر و کوچکتر است.

پیام ها در حال حاضر بهتر با سایر برنامه های اپل ادغام شده است. هر زمان که شخصی برای شما مقاله ، آلبوم عکس ، پادکست یا آهنگی ارسال می کند ، این توصیه ها را در سایر برنامه های اپل – Apple News ، Photos ، Apple Podcasts ، Apple Music و غیره مشاهده خواهید کرد. بار دیگر ، این یک افزودنی خوب در آزمایشات من ، اما نحوه استفاده از تلفن شما را تغییر نمی دهد.

نقشه های اپل بهتر و بهتر می شود ، به خصوص اگر در سانفرانسیسکو زندگی می کنید. اگر چند سال است که از آن استفاده نکرده اید ، توصیه می کنم دوباره آن را امتحان کنید. در حال حاضر این یک جایگزین محکم برای Google Maps است.

برخی از شهرها ، مانند سان فرانسیسکو ، لس آنجلس ، نیویورک و لندن ، نقشه های دقیق جدید با ساختمان های سه بعدی ، خطوط اتوبوس ، پیاده روها و موارد دیگر را دریافت می کنند. با توجه به جزئیات آن ، مانند یک بازی ویدیویی حرکت می کنید. این برنامه همچنین با کارت های مکان جدید ، رابط کاربری رانندگی جدید و تنظیمات در برنامه دوباره طراحی شده است.

عکس ها همچنین تعدادی از پیشرفت ها را دریافت می کند. هر سال ، این شرکت در حال پالایش Memories است. من مطمئن نیستم که افراد زیادی از این ویژگی استفاده می کنند ، اما بهتر از قبل است. اگر روی عکس نیز ضربه تند وشدید بزنید ، اطلاعات بیشتری مانند سرعت شاتر و لنز مورد استفاده وجود دارد.

اما بزرگترین تغییر در کتابخانه عکس شما این است که اکنون می توانید متن را در عکس خود جستجو کنید. iOS در حال اسکن عکس های شما برای یافتن متن و ذخیره آن برای جستجوهای Spotlight است.

به همین ترتیب ، اکنون می توانید دوربین خود را به سمت متن متصل کرده و متن را از آنجا انتخاب کنید. اگر به دنبال آدرس رستوران در منو هستید و می خواهید آن را با یک دوست به اشتراک بگذارید یا در سفر هستید و می خواهید متنی را ترجمه کنید ، بسیار راحت است.

اعتبار تصویر: سیب

نکات و ترفندها

تغییرات زیادی وجود دارد که iOS 15 را بهتر از iOS 14 می کند. اجازه دهید برخی از آنها را لیست کنم:

  • اگر کلید خانه ، کلید هتل ، کلید دفتر یا کارت شناسایی سازگار دارید ، اکنون می توانید همه آنها را به برنامه Wallet اضافه کنید.
  • می توانید برخی از داده های سلامتی را با شخص دیگری به اشتراک بگذارید. اگر دور از عزیزان خود زندگی می کنید یا می خواهید تیم مراقبت های بهداشتی خود را به روز کنید ، می تواند مفید باشد.
  • اگر هزینه iCloud را پرداخت می کنید ، اکنون کاربران+ iCloud هستید. علاوه بر ذخیره سازی ، ویژگی های اضافی را نیز دریافت می کنید. رله خصوصی iCloud ، که به عنوان یک ویژگی بتا در دسترس است ، به شما امکان می دهد با افزایش حریم خصوصی در وب مرور کنید. پنهان کردن ایمیل من به شما امکان می دهد آدرس های ایمیل تصادفی ایجاد کنید تا حساب های جدیدی در سراسر وب ایجاد کنید.
  • به طور مشابه ، اگر خانواده شما از iCloud برای آدرس ایمیل خود استفاده می کنند ، اکنون می توانید یک نام دامنه شخصی تنظیم کرده و آن را در iCloud تنظیم کنید.
  • iOS از تشخیص گفتار روی دستگاه استفاده می کند ، به این معنی که می توانید متن را خیلی سریعتر دیکته کنید.
  • اما این همه ماجرا نیست ، iOS برخی از درخواست های Siri را مستقیماً در دستگاه شما پردازش می کند ، به این معنی که می توانید تایمر را راه اندازی کنید ، زنگ ساعت را تنظیم کنید یا موسیقی را فورا تغییر دهید. این روش استفاده از Siri را تغییر داده است.
  • در صورت قفل شدن از حساب iCloud خود می توانید یک مخاطب بازیابی حساب اضافه کنید. این امر برای متقاعد کردن افراد بیشتر به استفاده از احراز هویت دو عاملی مهم است.
  • صحبت از احراز هویت دو عاملی ، مدیر رمز عبور داخلی اپل به نام “کلمات عبور” اکنون می تواند جزئیات 2FA را ذخیره کرده و زمینه های 2FA را به طور خودکار پر کند. تقریباً مانند 2FA در 1Password کار می کند.
  • می توانید یک شخص قدیمی را برای Apple ID خود تنظیم کنید. من شما را تشویق می کنم که به این ویژگی با دقت نگاه کنید. من با چند نفر صحبت کرده ام که نمی توانند عکسهای عزیزان خود را پس از فوت دریافت کنند زیرا اپل نمی تواند عکسها را به آنها بدهد.
  • اپل برچسب هایی را به Reminders and Notes اضافه کرده است. همچنین می توانید افراد را در یادداشت ها @ذکر کنید.

همانطور که مشاهده می کنید ، لیست تغییرات در iOS 15 کاملاً طولانی است. اما این شما هستید که تصمیم می گیرید آیا می خواهید iOS 15 را به روز کنید یا خیر. وقتی اپل برش ، کپی و چسباندن را با iPhone OS 3 اضافه کرد ، این یک تصمیم بدیهی بود. من شخصاً ویژگی های جدید را دوست دارم و ارزش به روز رسانی را داشت. و امیدوارم این بررسی بتواند به شما در تصمیم گیری در مورد به روزرسانی یا عدم تصمیم گیری کمک کند.