iOS 15 اکنون برای بارگیری در دسترس است – TechCrunch

اپل به تازگی نسخه نهایی iOS 15 ، نسخه اصلی بعدی سیستم عامل آیفون را منتشر کرده است. این یک بارگیری رایگان است و با iPhone 6s یا بالاتر ، هر دو نسل iPhone SE و جدیدترین مدل iPod touch کار می کند. کاربران آیپد همچنین می توانند امروز به iPadOS 15 و watchOS 8 به روز رسانی کنند.

بزرگترین تغییر iOS 15 حالت فوکوس جدید است. علاوه بر “مزاحم نشوید” ، می توانید حالت های مختلف را پیکربندی کنید – می توانید برنامه ها و افرادی را که از آنها اعلان می خواهید انتخاب کنید و بسته به کاری که انجام می دهید تمرکز خود را تغییر دهید. به عنوان مثال ، می توانید حالت کار ، حالت خواب ، حالت تمرین و غیره ایجاد کنید.

بسیاری از ویژگی های جدید مانند برنامه آب و هوا جدید ، نقشه های به روز شده در Apple Maps ، نسخه بهبود یافته FaceTime و موارد دیگر وجود دارد. Safari همچنین ظاهری کاملاً جدید دارد.

نسخه جدید iOS همچنین عکس های شما را برای متن اسکن می کند. این ویژگی که Live Text نامیده می شود ، به شما امکان می دهد متن را در عکس ها برجسته ، کپی و جایگذاری کنید. این می تواند یک ویژگی دسترسی خوب نیز باشد. iOS از این اطلاعات برای Spotlight استفاده می کند. می توانید مستقیماً در Spotlight متن را در عکس های خود جستجو کنید و عکس های مربوطه را بیرون بکشد. این ویژگی ها مستقیماً روی دستگاه انجام می شود.

کاربران پولی iCloud به+iCloud ارتقا یافته اند. علاوه بر فضای ذخیره سازی بیشتر ، مشترکین iCloud+ دارای تعداد انگشت شماری از ویژگی های جدید هستند. رله خصوصی iCloud ، که به عنوان یک ویژگی بتا در دسترس است ، به شما امکان می دهد با افزایش حریم خصوصی در وب مرور کنید. پنهان کردن ایمیل من به شما امکان می دهد آدرس های ایمیل تصادفی ایجاد کنید تا حساب های جدیدی در سراسر وب ایجاد کنید. کاربران ایمیل iCloud همچنین می توانند به نام دامنه شخصی تغییر دهند.

در حال حاضر به روزرسانی در حال راه اندازی است و هم در برنامه تنظیمات و هم با اتصال دستگاه به رایانه به منظور به روزرسانی سیمی ، بصورت آنی در دسترس است. اما ابتدا از دستگاه خود نسخه پشتیبان تهیه کنید. با باز کردن برنامه تنظیمات در iPhone یا iPad خود و ضربه زدن روی اطلاعات حساب خود در بالا و سپس روی نام دستگاه خود ، از پشتیبان گیری iCloud خود مطمئن شوید. علاوه بر این ، می توانید دستگاه iOS خود را به رایانه وصل کنید تا پشتیبان گیری دستی در Finder یا iTunes برای Windows انجام شود (یا هر دو را واقعاً انجام دهید).

رمزگذاری پشتیبان خود را در iTunes فراموش نکنید. اگر کسی رایانه شما را هک کند بسیار امن تر است. و پشتیبان گیری رمزگذاری شده شامل رمزهای عبور ذخیره شده و داده های مربوط به سلامتی است. به این ترتیب ، مجبور نیستید دوباره به همه حساب های آنلاین خود متصل شوید.

پس از انجام این کار ، باید به برنامه تنظیمات ، سپس “عمومی” و سپس “به روز رسانی نرم افزار” بروید. شما باید “Update Requested …” را مشاهده کنید و سپس بارگیری به صورت خودکار شروع به بارگیری می کند.