Investible سرمایه 100 میلیون دلاری AUD را برای استارتاپ های فناوری آب و هوایی در مراحل اولیه راه اندازی می کند-TechCrunch

Investible ، شرکت سرمایه گذاری در سیدنی مستقر در سیدنی ، معروف به سرمایه گذاری در Canva و دیگر استارتاپ های استرالیایی ، امروز اعلام کرد که 100 میلیون دلار AUD (حدود 72.3 میلیون دلار) صندوق فناوری آب و هوا جمع آوری می کند. این اولین باری است که Investible صندوق متمرکز بر بخش را راه اندازی می کند. این دو صندوق اول ، از جمله 50 میلیون دلار استرالیا که در اوایل سال جاری بسته شد ، هر دو از نظر بخش بود.

ماه گذشته ، Investible همچنین گفت که Greenhouse ، مرکز رشد و نوآوری برای استارتاپ های فناوری آب و هوا ، با همکاری شهر سیدنی راه اندازی می شود. هنگامی که سال آینده افتتاح می شود ، استارتاپ ها ، محققان ، دانشگاهیان و شرکت ها ، از جمله شرکت های فناوری آب و هوا خارج از مجموعه Investible ، گردهمایی را جمع آوری می کند.

تام کلاین ، یکی از محققان ، می گوید: “این به آنها کمک می کند تا از شروع به مقیاس برسند ، و بنابراین برخی از آنها تحقیقات اضافی برای بهبود فناوری آنها یا مشارکت شرکت ها برای درک دقیق آنچه که آنها به دنبال آن هستند و همچنین پیدا کردن مشتریان بعدی آنها خواهد بود.” روسای صندوق فناوری اقلیم

این صندوق در دورهای بعدی سرمایه گذاری می کند ، اما نیمی از سرمایه خود را برای تأمین مالی بعدی ذخیره می کند. این شرکت در درجه اول از شرکت های استرالیایی حمایت می کند ، اما همچنین قصد دارد تا 30 درصد از این بودجه را به شرکت های بین المللی اختصاص دهد. این برنامه بر شش قسمتی که توسط برنامه محیط زیست سازمان ملل متحد به عنوان مهمترین عامل برای کاهش تغییرات آب و هوایی و گرمایش جهانی شناخته شده است متمرکز شده است: انرژی ، حمل و نقل ، صنعت ، ساختمانها و شهرها ، غذا و کشاورزی و جنگلها و کاربری زمین.

این صندوق توسط کلاین ، مدیر اجرایی سابق مدیر انرژی های تجدیدپذیر New Energy Solar و پاتریک سیب ، که از سال 2014 در شرکت های فناوری سرمایه گذاری کرده است و از سال 2019 به طور خاص بر استارت آپ های فناوری آب و هوا تمرکز کرده است ، هدایت خواهد شد.

“با گذشت هر سال ، ما متوجه می شویم که باید کارهای بیشتری در فضا انجام دهیم ، و از طرف دیگر ، Investible جریان معاملات را بین 1500 تا 2000 در سال می بیند ، و مقدار فزاینده ای از آنها بر آب و هوا متمرکز شده است.” ”کلاین به TechCrunch در مورد تصمیم شرکت برای راه اندازی صندوق متمرکز بر آب و هوا پس از آگنوستیک بخش گفت.

وی افزود که مردم بیشتری به تغییرات آب و هوایی توجه می کنند و این باعث می شود که انتخاب های مصرف کننده افزایش یابد و شرکت ها را وادار به شفافیت بیشتر کند. دولتهای بیشتری نیز اهدافی را تعیین می کنند که برای دستیابی به آنها به فناوری و سرمایه قابل توجه نیاز دارد.

صندوق آب و هوایی Investible معمولاً در دوره های اولیه از حدود 1.5 میلیون دلار استرالیا شرکت می کند و تا 30 درصد کمک می کند ، بنابراین حدود 500000 دلار استرالیا. چک های بعدی می تواند تا چندین میلیون دلار باشد.

این صندوق از فرایند سرمایه گذاری مشابه صندوق های اگنوستیک Investible استفاده می کند ، اما با معیارهای متمرکز بر آب و هوا. به عنوان مثال ، ممکن است انتشارات زیادی را که می تواند کاهش دهد ، تیم موسس ، اندازه فرصت و مدت زمان توسعه و کسب درآمد از فناوری آن را بررسی کند.

“دانشمندان چندین دهه در مورد تغییرات آب و هوا صحبت می کردند و بحث های زیادی وجود داشت ، اما من فکر می کنم ما در نهایت در مرحله ای هستیم که بحث به پایان رسیده است و مردم اذعان می کنند که این امر ناشی از انسان است و ما واقعاً باید در این زمینه اقدام کنیم. کلاین گفت.