Graneet 8.7 میلیون دلار برای SaaS عمودی خود برای شرکت های ساختمانی جمع آوری می کند

استارت‌آپ فرانسوی Graneet در حال ساخت یک محصول یکپارچه نرم‌افزار به‌عنوان یک سرویس با تمرکز بر شرکت‌های ساختمانی کوچک است. و از زمانی که من برای اولین بار شرکت را پوشش دادم بسیار رشد کرده است زیرا شرکت درآمد خود را در شش ماه گذشته سه برابر کرده است.

به همین دلیل است که استارت‌آپ یک دور سری A 8 میلیون یورویی (8.7 میلیون دلار به نرخ ارز امروزی) را با دو سرمایه‌گذار اصلی خود – Point Nine و Foundamental – یک بار دیگر در این دور افزایش داد. در واقع، Graneet به من می گوید که این اولین سرمایه گذاری اصلی Point Nine در یک دور سری A است. این یک نقطه داده جالب است زیرا Point Nine سابقه خوبی در زمینه سرمایه گذاری B2B SaaS دارد.

Axeleo Capital، وسیله نقلیه بشردوستانه RAISE Sherpas Phiture و چندین فرشته تجاری نیز در Graneet سرمایه گذاری می کنند، از جمله Rodolphe Ardant از Spendesk، Nicolas Dessaigne که Algolia و JC Taunay-Bucalo را در TravelPerk بنیانگذاری کرد.

Graneet یک SaaS عمودی است، به این معنی که استارتاپ در حال ساخت محصولی است که به طور خاص برای رفع نیازهای یک صنعت خاص طراحی شده است. با توجه به سابقه بنیانگذار، Graneet بر شرکت های ساختمانی تمرکز دارد.

و این یک انتخاب جالب است زیرا دم درازی از شرکت‌های ساختمانی کوچک وجود دارند که لزوماً ابزار مناسبی برای ردیابی پروژه‌های خود، ایجاد قیمت‌ها، مدیریت اعضای تیم و مدیریت روابط با پیمانکاران فرعی ندارند. بنابراین Graneet در حال ساخت نوعی ERP کوچک برای SMB های ساخت و ساز است. شرکت‌های بزرگ ساختمانی قصد ندارند به Graneet روی بیاورند، اما اگر فقط یک شرکت کوچک را اداره می‌کنید، استفاده از یک ERP تمام عیار منطقی نیست.

از آنجایی که کار ساخت و ساز معمولا چندین ماه طول می کشد، پیگیری حاشیه ها در هر مقطع زمانی ممکن است دشوار باشد. مشتریان در چند بخش پرداخت می کنند و شرکت های ساختمانی به تدریج پول خرج می کنند. داشتن خلبانی مانند Graneet می تواند استراتژی برنامه ریزی شرکت های ساختمانی را بهبود بخشد.

“ما در طول 2 سال گذشته با مشتریان و مشتریان بالقوه خود برای ایجاد یک راه حل قدرتمند و در عین حال بسیار ساده برای استفاده تکرار کرده ایم. ژان گابریل نیل، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل، ژان گابریل نیل در بیانیه ای گفت: Graneet اکنون ثابت کرده است که به عنوان یک محصول به اندازه کافی بالغ است تا بتواند جذب مشتری خود را تسریع بخشد در حالی که ما به خدمات بهتر و بهتر به مشتریان خود با امکانات بیشتر در داخل محصول خود ادامه می دهیم.

علاوه بر جذب مشتریان بیشتر، نقشه راه طولانی برای Graneet وجود دارد. هنگامی که پلتفرم به طور فعال توسط گروهی از شرکت‌های ساختمانی استفاده می‌شود، Graneet می‌تواند خدمات اضافی مانند محصولات مالی یا ادغام عمیق با خدمات شخص ثالث ارائه دهد. به عبارت دیگر، این استارت‌آپ در دیجیتالی‌سازی و صنعت راه‌حلی دارد که می‌تواند از ابزارهای نرم‌افزاری مدرن بهره‌مند شود.

تیم Graneet

اعتبار تصویر: نارنجک