Google Authenticator اکنون می‌تواند کدهای 2FA را با ابر همگام‌سازی کند

Google Authenticator به تازگی به‌روزرسانی دریافت کرده است که باید آن را برای افرادی که اغلب از این سرویس برای ورود به برنامه‌ها و وب‌سایت‌ها استفاده می‌کنند مفیدتر کند.

از امروز، Google Authenticator اکنون هر کد احراز هویت یک‌باره دو مرحله‌ای (2FA) را که ایجاد می‌کند با حساب‌های Google کاربران همگام‌سازی می‌کند. پیش از این، کدهای یکبار مصرف Authenticator به صورت محلی و در یک دستگاه ذخیره می شدند، به این معنی که از دست دادن آن دستگاه اغلب به معنای از دست دادن قابلیت ورود به هر سرویس تنظیم شده با Authenticator’s 2FA بود.

برای استفاده از ویژگی جدید همگام سازی، به سادگی برنامه Authenticator را به روز کنید. اگر در Google Authenticator به حساب Google وارد شده باشید، کدهای شما به طور خودکار در هر دستگاه جدیدی که استفاده می‌کنید پشتیبان‌گیری می‌شود و بازیابی می‌شود. همچنین می‌توانید با دنبال کردن مراحل این صفحه پشتیبانی، کدهای خود را به‌صورت دستی به دستگاه دیگری منتقل کنید، حتی اگر به حساب Google وارد نشده باشید.

برخی از کاربران ممکن است از همگام سازی کدهای حساس خود با فضای ابری Google احتیاط کنند – حتی اگر از یک محصول Google منشا گرفته باشند. اما کریستیان برند، مدیر محصول گروهی در گوگل، ادعا می‌کند که بدون به خطر انداختن امنیت، به دنبال راحتی است.

برند در یک پست وبلاگی با اعلام تغییر امروز نوشت: «ما Google Authenticator را در سال 2010 به‌عنوان یک روش رایگان و آسان برای سایت‌ها منتشر کردیم تا «چیزی که دارید» 2FA را که امنیت کاربر را هنگام ورود به سیستم تقویت می‌کند، اضافه کنند. با این به‌روزرسانی، راه‌حلی برای این مشکل ارائه می‌کنیم، و با ذخیره‌سازی ایمن کدهای یک‌بار مصرف در حساب Google کاربران، دوام بیشتری می‌آوریم.»

البته، گوگل همیشه شفافیت زیادی را در مورد نقشه راه Authenticator حفظ نکرده است. این برنامه به عنوان یک پروژه منبع باز شروع شد، اما بعداً اختصاصی شد. فورک‌های منبع باز رسمی برنامه‌های Android، iOS و BlackBerry سال‌هاست که به‌روزرسانی نشده‌اند.

خوشبختانه، اگر Authenticator قایق شما را شناور نکند، گزینه های زیادی برای 2FA وجود دارد. Authy یکی از محبوب‌ترین‌ها است، اما Duo یکی دیگر از گزینه‌های محبوب است – و با توجه به ارزشش، بهترین انتخاب نیویورک تایمز است.