Google Ads مدل های اسناد مبتنی بر یادگیری ماشین مبتنی بر داده را در چشم انداز جدید حریم خصوصی اعلام می کند

“با فاصله گرفتن از آخرین کلیک ، نسبت داده محور به زودی مدل اسناد پیش فرض برای همه اقدامات تبدیل Google Ads جدید خواهد بود.” توئیتر تبلیغات ارتباط ، جینی ماروین در صبح دوشنبه. همانطور که گوگل به دنبال ایجاد تجربه جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی برای کاربران است ، مدلهای اسناد موجود را برای تبلیغ کنندگان تنظیم می کند.

“[Data-driven attribution] بر اساس اعلامیه Vidhya Srinivasan ، VP/GM Buying، Analytics and Measurement ، Google Ads ، از یادگیری ماشینی پیشرفته برای درک دقیقتر این که چگونه هر نقطه تماس بازاریابی در تبدیل کمک کرده است ، استفاده می شود ، در حالی که به حریم خصوصی کاربران احترام می گذاریم.

چگونه کار می کند. “نسبت داده محور به همه تعاملات-از جمله کلیک ها و مشارکت های ویدئویی-در جستجوی شما (از جمله خرید) ، YouTube و نمایش تبلیغات در Google Ads نگاه می کند. این صفحه با مقایسه مسیرهای مشتریانی که به مسیرهای مشتریانی تبدیل می شوند ، الگوهایی را در میان آن تعاملات تبلیغاتی که منجر به تبدیل می شوند ، شناسایی می کند.

مزایای گوگل در صفحه “درباره نسبت داده محور” ، Google مزایای بالقوه برای تبلیغ کنندگان را ذکر می کند:

 • بیاموزید که کدام کلمات کلیدی ، تبلیغات ، گروه های تبلیغاتی و کمپین ها بیشترین نقش را در رسیدن به اهداف کسب و کار شما ایفا می کنند.
 • براساس داده های عملکرد حساب خاص خود ، پیشنهادات خود را بهینه کنید.
 • مدل انتسابی مناسب برای کسب و کار خود را بدون حدس و گمان انتخاب کنید.

مدل آخرین کلیک پیش فرض تنها تعامل نهایی را نسبت به انتساب محاسبه می کند ، بنابراین تبلیغ کنندگان این پتانسیل را دارند که از مشارکت در تبدیل خرد در طول سفر کاربر غافل شوند. یک سخنگوی Google به Search Land Land می گوید: “نسبت داده محور به تبلیغ کنندگان و مشاغل گزارش هایی ارائه می دهد که منعکس کننده سفر بازاریابی کامل و مزایده با عملکرد بالاتر است ، که با سفرهای واقعی مشتریان به تبدیل مطابقت دارد.”

در دسترس بودن آگهی مدل اسناد داده محور اکنون برای جستجو ، خرید ، نمایش و تبلیغات YouTube در دسترس است. این اطلاعیه همچنین می افزاید که گوگل “افزودن پشتیبانی برای انواع تبدیل بیشتر ، از جمله تبدیل های درون برنامه ای و آفلاین. ما همچنین الزامات داده برای کمپین ها را حذف می کنیم تا بتوانید از اسناد داده محور برای هر اقدام تبدیل استفاده کنید. “

انصراف برای آگهی دهندگانی که نمی خواهند در گزینه انتساب داده محور از Google Ads شرکت کنند ، پنج مدل اسناد مبتنی بر قانون همچنان در دسترس خواهند بود:

 1. آخرین کلیک: تمام اعتبار را برای تبدیل آگهی آخرین کلیک و کلمه کلیدی مربوطه می دهد.
 2. ابتدا کلیک کنید: تمام اعتبار را برای تبدیل آگهی با اولین کلیک و کلمه کلیدی مربوطه قائل می شود.
 3. خطی: اعتبار تبدیل را به طور مساوی در همه تعاملات تبلیغاتی در مسیر توزیع می کند.
 4. زوال زمان: اعتبار بیشتری به تعاملات تبلیغاتی که در زمان نزدیک به تبدیل اتفاق افتاده است می دهد. اعتبار با استفاده از نیمه عمر 7 روزه توزیع می شود. به عبارت دیگر ، یک تعامل تبلیغاتی 8 روز قبل از تبدیل نصف اعتبار یک تعامل تبلیغاتی 1 روز قبل از تبدیل می شود.
 5. بر اساس موقعیت: 40 of اعتبار را به اولین و آخرین تعاملات تبلیغاتی و کلمات کلیدی مربوطه می دهد ، و 20 remaining باقی مانده در سایر تعاملات تبلیغاتی در مسیر پخش می شود.

با این حال ، به نظر می رسد این یک تغییر دستی خواهد بود زیرا “در ماه های آینده ، اقدامات تبدیل فعلی را برای بسیاری از تبلیغ کنندگان به DDA منتقل می کنیم.” DDA همچنین در Google Analytics 4 در دسترس خواهد بود.

سایر ویژگی ها و به روز رسانی. همزمان با گذار به DDA ، Google Ads “تعدادی از ویژگی های اندازه گیری حریم خصوصی و به روز رسانی محصولات را اعلام کرده است-بسیاری از آنها مستقیماً بر تبلیغ کنندگان تأثیر می گذارد.” این ویژگی ها و به روز رسانی ها شامل موارد زیر است:

 • تبدیل های پیشرفته: به عنوان پیگیری اعلانات ما در اوایل سال جاری ، تبدیلهای پیشرفته اکنون برای همه تبلیغ کنندگان واجد شرایط در دسترس است.
 • تبدیل های نمایش داده شده برای نمایش: اندازه گیری تبدیل بدون کلیک قوی تر. تبدیل های مشاهده شده به شما امکان می دهد تبدیل هایی را که پس از مشاهده 10 ثانیه یا بیشتر از تبلیغ شما انجام می شود ، اما کلیک نمی کند ، اندازه گیری کنید و سپس در مدت زمان معینی تبدیل می شود.

چرا اهمیت می دهیم. مدتهاست که مساله ای است که بازاریابان با آن روبرو شده اند. این معما به ویژه برجسته است زیرا FLoC تهدید می کند که داده های بیشتری را از تبلیغ کنندگان جستجو خواهد گرفت – آنها را مجبور به جمع آوری داده ها به تنهایی می کند. به نظر می رسد مدل انتساب یادگیری ماشینی Google Ad راه حل Google برای این کمبود داده است. ماروین می افزاید: “DDA مبتنی بر حریم خصوصی ، در مسیرهای تبدیل واقعی آموزش می بیند و از یادگیری ماشین برای اندازه گیری و مدل سازی اعتبارات تبدیل در نقاط تماس ، حتی زمانی که کوکی ها وجود ندارد ، استفاده می کند.”

این یک “تغییر بسیار بزرگ” است ، توییت کرد کرک ویلیامز، بنیانگذار بازاریابی ZATO و کارشناس PPC. “Data-Driven Attribution (DDA) قبلاً فقط برای حسابهایی در دسترس بود که در تاریخ اخیر تبدیل کافی برای ایجاد مدلهایی برای اجرای دقیق DDA داشته اند.” از نظر ویلیامز ، این نشان دهنده دو تغییر بزرگ برای گوگل است:

 1. اکنون همه حساب ها می توانند DDA را بلافاصله اجرا کنند (من فرض می کنم این بدان معناست که Google به الگوریتم های خود اطمینان کافی دارد و نمونه گیری را حتی برای حساب های کوچکتر انجام می دهد).
 2. به نظر می رسد نسبت به طور پیش فرض در حساب ها از آخرین کلیک به DDA تغییر کرده است.

بسیاری از تبلیغ کنندگان ادعا کرده اند که فقدان داده ها و اتکا به یادگیری ماشین کار آنها را سخت تر می کند (چگونه می توانیم بهینه سازی کنیم وقتی دقیقاً نمی دانیم چه چیزی باعث موفقیت یا شکست می شود؟). این مراقبت دیگری است که در آن آنها باید فقط به اطلاعاتی که Google Ads در اختیار آنها قرار می دهد بدون مشاهده روند داخلی اعتماد کنند. با این حال ، اگر به خوبی انجام شود ، می تواند به بسیاری از تبلیغ کنندگان کمک کند تا درک کنند که کدام کمپین ها و تبلیغات در موفقیت کلی در قیف نقش دارند.

اطلاعات بیشتری را در مورد مدل انتساب جدید به محض ورود اضافه خواهیم کرد.


جدید در Search Engine Land

درباره نویسنده

کارولین لیدن به عنوان مدیر محتوای جستجو برای Search Engine Land و SMX فعالیت می کند. او با تخصص در زمینه SEO ، بازاریابی محتوا ، جستجوی محلی و تجزیه و تحلیل ، بر آسانتر کردن مشاغل بازاریابان با اخبار مهم و محتوای آموزشی تمرکز می کند.