Google روش جدیدی را برای جستجو معرفی می کند که تصاویر و متن را در یک پرس و جو ترکیب می کند – TechCrunch

در اوایل سال جاری ، در کنفرانس توسعه دهندگان I/O سالانه Google ، این شرکت نقطه عطفی جدید در زمینه هوش مصنوعی به نام Multitask Unified Model یا MUM معرفی کرد. این فناوری می تواند به طور همزمان اطلاعات را در طیف گسترده ای از فرمت ها ، از جمله متن ، تصاویر و فیلم ها درک کند و بینش ها و ارتباطات بین موضوعات ، مفاهیم و ایده ها را ترسیم کند. امروز ، گوگل با به روز رسانی جستجوی بصری Google Lens ، یکی از راه هایی را که MUM را در محصولات خود کار می کند اعلام کرد.

Google Lens فناوری تشخیص تصویر این شرکت است که به شما امکان می دهد از دوربین تلفن برای انجام کارهای مختلف مانند ترجمه در زمان واقعی ، شناسایی گیاهان و حیوانات ، کپی و چسباندن از عکس ها ، پیدا کردن موارد مشابه با منظره یاب دوربین ، استفاده کنید. کمک در مورد مسائل ریاضی و موارد دیگر.

اکنون ، گوگل می گوید که از قابلیت های MUM برای ارتقاء Google Lens با قابلیت افزودن متن به جستجوهای بصری استفاده می کند تا به کاربران اجازه دهد در مورد آنچه می بینند س questionsال بپرسند.

در عمل ، چنین ویژگی می تواند کار کند. می توانید عکسی از پیراهنی را که در جستجوی Google دوست دارید بالا بیاورید ، سپس روی نماد لنز ضربه بزنید و از Google بخواهید همان الگو را برای شما پیدا کند – اما روی یک جفت جوراب. با تایپ کردن چیزی مانند “جوراب با این الگو” ، می توانید Google را هدایت کنید تا جستجوهای مربوطه را به نحوی پیدا کند که اگر فقط از ورودی متن به تنهایی استفاده می کردید انجام آن دشوارتر بود.

اعتبار تصویر: گوگل

این می تواند به ویژه برای نوع پرس و جوهایی که امروزه گوگل با آن دست و پنجه نرم می کند مفید باشد – جایی که یک جزء بصری در مورد آنچه شما به دنبال آن هستید وجود دارد که توصیف آن به تنهایی با استفاده از کلمات دشوار است یا می تواند به روش های مختلف توصیف شود. با ترکیب تصویر و کلمات در یک پرس و جو ، ممکن است گوگل در ارائه نتایج جستجوی مربوطه بهتر عمل کند.

در یک مثال دیگر ، قسمتی از دوچرخه شما خراب شده است و باید نکات مربوط به تعمیر را در Google جستجو کنید. با این حال ، شما نمی دانید اسم این قطعه چیست. به جای بررسی دستورالعمل های تعمیر ، می توانید Google Lens را به قسمت شکسته دوچرخه خود نشان دهید ، سپس “نحوه تعمیر” را تایپ کنید. این می تواند شما را مستقیماً با لحظه دقیق ویدئویی که می تواند کمک کننده باشد ، متصل کند.

اعتبار تصویر: گوگل

این شرکت این ابتکارات مبتنی بر هوش مصنوعی را راهی برای کمک به محصولات خود برای کاربران نهایی با استفاده از روشهای جدید جستجو می داند. با استفاده از دوربین تلفن به عنوان بخشی از جستجو ، Google قصد دارد در بازاری که بسیاری از موارد اصلی استفاده از آن به سایر ویژگی ها تغییر کرده است ، همچنان مرتبط باشد. به عنوان مثال ، امروزه بسیاری از جستجوهای خرید مستقیماً در آمازون شروع می شوند. و هنگامی که کاربران آیفون نیاز به انجام کار خاصی در تلفن خود دارند ، اغلب فقط برای دریافت کمک به Siri ، Spotlight ، App Store یا یک برنامه بومی مراجعه می کنند. و اپل در حال توسعه جایگزین خود برای جستجوی Google نیز هست. می توانید شروع این کار را در به روزرسانی iOS 15 به جستجوی Spotlight مشاهده کنید ، که اکنون بدون نیاز به درخواست گوگل ، کاربران را مستقیماً به اطلاعات مورد نیاز خود متصل می کند.

گوگل می گوید MUM به طرق دیگر در جستجوی Google و جستجوهای ویدئویی نیز کار می کند ، این شرکت امروز در رویداد زنده Search On خود اعلام کرد.

بروزرسانی Google Lens در ماه های آینده منتشر می شود.