Glassdoor Fishbowl ، یک شبکه اجتماعی و ناشناس شغلی ناشناس را به دست می آورد تا به LinkedIn برسد-TechCrunch

در حالی که LinkedIn سازندگان را دو چندان می کند تا عنصری انسانی تر و کمتر دکوراسیون شده را به پلت فرم شبکه خود برای متخصصان بیاورد ، شرکتی که شهرت خود را برای انتشار در درجه اول تصورات آشفته تر و انسانی تر از زندگی کاری به حسی رسیده است که می تواند به رقابت بهتر با LinkedIn کمک کند.

Glassdoor ، پلتفرمی که به افراد امکان می دهد در مورد سازمان هایی که در آنها کار می کنند ، نظرات ناشناس و صریح ارسال کنند ، Fishbowl را خریداری کرده است-برنامه ای که به کاربران امکان می دهد تا بازخورد صریح کارکنان را نیز ارائه دهند ، و همچنین به گروه های گفتگوی مبتنی بر علاقه بپیوندند تا در مورد آنها چت کنند. کار کنید و به دنبال کار باشید. Glassdoor ، که 55 میلیون کاربر دارد ، در حال حاضر محتوای Fishbowl را در پلتفرم اصلی خود ادغام می کند ، اگرچه Fishbowl با 1 میلیون کاربر خود ، در حال حاضر نیز به عنوان یک برنامه مستقل عمل می کند.

کریستین ساترلند وونگ ، مدیرعامل Glassdoor ، گفت که وی Fishbowl را تکامل منطقی نحوه استفاده از Glassdoor می داند. به طور مشابه ، از آنجا که مردم در حال حاضر به دنبال بازخورد در مورد کارفرمایان آینده هستند ، منطقی است که استخدام و بازبینی را به یکدیگر نزدیک کنیم.

او در مصاحبه ای گفت: “ما همیشه در مورد شفافیت محل کار صحبت می کردیم.” “ما در آینده انتظار داریم که افراد جویای کار از نظرات Glassdoor استفاده کنند و همچنین به متخصصان موجود در زمینه های خود برای دریافت پاسخ از یکدیگر نگاه کنند.” Fishbowl در طول همه گیری کووید -19 جاذبه های زیادی را تجربه کرده است و در سال گذشته تعداد کاربران آن سه برابر شده است.

این خرید از نظر فنی توسط Recruit Holdings ، لیست مشاغل ژاپنی و غول فناوری که Glassdoor را با مبلغ 1.2 میلیارد دلار در سال 2018 خریداری کرده است ، انجام می شود و شرکت ها هیچ گونه شرایط مالی را افشا نمی کنند. بر اساس داده های PitchBook ، Fishbowl مستقر در سانفرانسیسکو-که در سال 2016 توسط Matt Sunbulli و Loren Appin تأسیس شد-از مجموعه ای بسیار چشمگیر از سرمایه گذاران ، از جمله Binary Capital ، GGV ، Lerer Hippeau Ventures و Scott Belsky ، کمتر از 8 میلیون دلار جمع آوری کرده بود.

LinkedIn متعلق به مایکروسافت از نظر اندازه برتری هایی مانند Glassdoor دارد. در حال حاضر بیش از 774 میلیون کاربر دارد ، که آن را بزرگترین پلتفرم رسانه های اجتماعی می کند که متخصصان و محتوای مربوط به کار آنها را هدف قرار می دهد. اما برای بسیاری ، حتی برخی از کسانی که از آن استفاده می کنند ، این پلت فرم چیزی را برای دلخواه باقی می گذارد.

LinkedIn یک ابزار قابل اعتماد برای ارائه مشخصات خود ، برای عموم ، برای کسانی که در زندگی حرفه ای شما هستند ، یا برای استخدام کنندگان است. اما آنچه که لینکدین تا حد زیادی فاقد آن است افراد عادی در مورد کار صادقانه صحبت می کنند. خواندن درباره پیشرفتهای حرفه ای اغلب خود تبریک دیگران ، یا دیدن کلمات انگیزشی در مورد پیشرفت حرفه ای از شخصیتهای فوق العاده موفق ، یا مرور پیشرفتهای مربوط به صنعت خود که احتمالاً قبلاً در جای دیگر دیده شده است ، فنجان چای همه نیست. آنودین است گاهی اوقات مردم فقط می خواهم چای ریخته شود

در آنجا چیزی شبیه به Glassdoor به تصویر می آید: قالب اظهارنظرهای ناشناس در آنجا آن را به چیزی ضد لینکدین تبدیل می کند. صحبت کردن در مورد محل کار سوزاننده است ، شاید گاهی تلخ ، و متعادل با کلمات مثبت به طور دوره ای مشکوک می شود که توسط خود شرکت ها تخمین زده می شود. به طور کلی انگیزه ، الهام بخش و آرزو بخشی از واژه نامه Glassdoor نیست. صادقانه ، روشنگر و هوشیار شاید باشد.

Fishbowl برای افزایش این مورد استفاده می شود و Glassdoor مجموعه دیگری از ابزارها را در اختیار شما قرار می دهد تا ببیند چگونه می تواند پلت فرم خود را فراتر از بررسی محل کار ایجاد کند. ایده این است که افرادی را که به Glassdoor می آیند را بخوانند تا نظرات مردم درباره یک شرکت را بخوانند یا نظرات خود را بیان کنند: آنها اکنون نیز می توانند وارد گفتگو با دیگران شوند. و اگر آنها می آیند تا از کارفرمای خود شکایت کنند ، اکنون می توانند به دنبال کار جدیدی نیز باشند!

در عین حال ، به نظر می رسد حرکت به سمت اصالت بیشتر نیز ناشی از تغییری است که در دنیای کار مشاهده کرده ایم.

تعطیلی دفترهای اجباری کووید -19 و فاصله گذاری اجتماعی به این معناست که بسیاری از متخصصان در بیشتر یک سال و نیم گذشته در خانه کار کرده اند (و بسیاری دیگر همچنان به این کار ادامه می دهند). این امر نحوه “شروع به کار” ما را تغییر داده است ، زیرا بسیاری از تقسیمات سنتی ما بین شخصیت های کاری و غیر کاری و مدیریت زمان تار شده است. این امر تأثیر اجتناب ناپذیری بر نحوه خودمان در محل کار و آنچه می خواهیم از این مشارکت به دست آوریم ، داشته است. و همچنین باعث شده است که بسیاری از مردم احساس انزوا کرده و به راههای بیشتری برای برقراری ارتباط با همکاران نیاز داشته باشند.

گفته می شود که خرید Glassdoor تا حدی برای برآوردن این تقاضا بوده است. نظرسنجی هریس به سفارش Glassdoor نشان داد که 48 of از کارکنان در طول همه گیری COVID-19 احساس جدایی از همکاران خود را داشتند. 42 درصد از کارکنان احساس کردند که شغل خود به دلیل عدم وجود ارتباط شخصی متوقف شده است. و 45 of از کارکنان انتظار دارند که بصورت ترکیبی یا تمام وقت از راه دور کار کنند-همه زمینه هایی که Glassdoor معتقد است می توان با ابزارهای بهتر (مانند Fishbowl) برای برقراری ارتباط با آنها پرداخت.

البته باید منتظر ماند و دید آیا Glassdoor می تواند بازدیدکنندگان خود را به استفاده از ابزارهای جدید Fishbowl تبدیل کند یا خیر ، اما اگر واقعاً جمعیتی از کاربران به دنبال نوع جدیدی از LinkedIn هستند-مطمئناً تعداد کافی از کسانی که دوست دارند از آن شکایت کنید – پس شاید این سرما یکی از نسخه های آن باشد.