Gatik با 85 میلیون دلار بودجه جدید ، عملیات تردد کامیون های خودران را به تگزاس گسترش می دهد – TechCrunch

در دو سالی که هوش مصنوعی Gatik از مخفی کاری خارج شده است ، استارتاپ خودروهای خودران خلبانان خود را با Walmart و غول خرده فروشی کانادایی Loblaw راه اندازی کرده است تا بتواند ثابت کند که فناوری خودران همراه با کامیون های جعبه ای مخفی اقتصادی مخفی برای حمل و نقل کالا در مسافت های کوتاه است. به

در حال حاضر ، این شرکت در حال گسترش به تگزاس – چهارمین بازار آن – با مجموعه ای تازه از سرمایه است. گاتیک روز سه شنبه گفت که 85 میلیون دلار در دور سری B به رهبری سرمایه گذار جدید Koch Disruptive Technologies ، بازوی سرمایه گذاری صنایع کوچ ، جمع آوری کرده است. سرمایه گذاران موجود Innovation Endeavors ، Wittington Ventures ، FM Capital ، Dynamo Ventures ، Trucks VC ، Intact Ventures و دیگران نیز شرکت کردند. گاتیک تا به امروز 114.5 میلیون دلار سرمایه جمع آوری کرده است.

گواتام نارنگ ، مدیرعامل و بنیانگذار Gatik در مصاحبه اخیر خود گفت: “ما در حالت توسعه بسیار در حالت رشد هستیم و احساس می کردیم صنایع کوچ بیشترین ارزش را خواهد داشت.”

Gatik به عنوان بخشی از برنامه های آزمایشی Walmart در آرکانزاس و لوئیزیانا و در انتاریو ، کانادا برای Loblaw Companies Limited کالاها را تعطیل کرده است. گاتیک همچنین در سال 2020 با هدف تولید انبوه کامیون های مستقل متوسط ​​تا اوایل سال 2023 با ایسوزو همکاری تولیدی برقرار کرد.

برخلاف دیگر شرکت های تحویل خودکار ، Gatik مصرف کنندگان را هدف قرار نمی دهد. در عوض ، این استارتاپ از کامیون های خودران خود برای انتقال مواد غذایی و سایر کالاها از مراکز توزیع بزرگ به مکان های خرده فروشی استفاده می کند. به عنوان مثال ، گاتیک از حدود پنج کامیون صندوقدار برای حمل کالا برای لوبلاو استفاده می کند. در یکی از مسیرهای آرکانزاس ، گاتیک راننده ایمنی انسان را برداشته است ، این بدان معناست که برخی از کامیون های خودران جعبه ای که برای حمل و نقل کالا استفاده می شد ، اکنون “بدون راننده” هستند. هدف این است که اپراتورهای ایمنی را از تمام کامیون های جعبه آن حذف کنیم.

گاتیک گفت که یک تاسیسات باربری مستقل در منطقه نوآوری متحرک AllianceTexas ، یک توسعه 26000 هکتاری صنعتی ، مختلط و مسکونی در منطقه دالاس فورت ورث که به قطب حمل و نقل و تدارکات تبدیل شده است ، افتتاح کرده است. این شرکت در حال حاضر حمل بار برای چندین مشتری را انجام می دهد که از ذکر نام آنها خودداری کرد. نارنگ می گوید کامیون های مستقر در تگزاس بر اساس سکوهای ایسوزو هستند.

نارنگ گفت ، این شرکت قصد دارد در شهرهای متعددی در تگزاس حضور داشته باشد.

حرکت آن به تگزاس به دنبال دیگر شرکت های فناوری خودروهای خودران مانند Aurora ، Kodiak Robotics ، TuSimple و Waymo است که فروشگاه خود را در این ایالت راه اندازی کرده اند. تصمیم برای گسترش به تگزاس به دلیل وضعیت آن به عنوان یک مرکز حمل و نقل بین المللی ، محیط نظارتی که از آزمایش و استقرار خودروهای خودران در جاده های عمومی و آب و هوای مطلوب پشتیبانی می کند ، اتخاذ شد. نارنگ افزود که فراوانی و تنوع مشتریان بالقوه نیز به آن اجازه می دهد تا چند مستأجر عمل کند. این بدان معناست که می تواند از یک کامیون در طول روز برای چندین مشتری استفاده کند.

از بودجه جدید برای افزودن وسایل نقلیه بیشتر به ناوگان کلاس 3 تا 6 کلاسهای درجه حرارت بالا استفاده می شود و کارمندان بیشتری به ویژه در تگزاس استخدام می شود. امروزه تقریبا 70 کارمند گاتیک بین دفتر مرکزی آن در پالو آلتو ، مرکز مهندسی در تورنتو و عملیات در آرکانزاس و لوئیزیانا پخش شده اند.

نارنگ گفت که آنها قصد دارند تعداد کارمندان خود را در شش تا نه ماه آینده به 150 نفر افزایش دهند.