FTC به طور کامل از درآمدزایی متا از بچه ها منع می کند

کمیسیون تجارت فدرال مدعی است که متا به طور مکرر قوانین حفظ حریم خصوصی را نقض کرده است و پیشنهاد می‌کند که دستور 2020 آژانس علیه این شرکت تشدید شود و به طور کامل از کسب درآمد از داده‌های افراد زیر 18 سال به هیچ وجه منع شود، از جمله دیگر محدودیت‌های جدید.

دستور مورد بحث در سال 2020 اجرایی شد، اما در سال 2019 به عنوان بخشی از تسویه حساب 5 میلیارد دلاری فیس‌بوک پس از نقض قوانین توسط این شرکت ایجاد شد. قبلی سفارش. اکنون FTC می گوید که فیس بوک / متا دستور جدید را نقض کرده است، اما قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان را نیز نقض کرده است.

ساموئل لوین، مدیر دفتر حمایت از مصرف‌کننده FTC، در بیانیه‌ای گفت: «بی‌احتیاطی این شرکت کاربران جوان را در معرض خطر قرار داده است و فیس‌بوک باید پاسخگوی شکست‌های خود باشد. (با توجه به سفارش و خرابی های ذکر شده در هر دو نام شرکت، هر دو نیز در سراسر استفاده می شوند.)

دستور 2020 یک ارزیاب شخص ثالث مستقل ایجاد کرد که ارزیابی می کرد آیا متا به قوانین حفظ حریم خصوصی پایبند است یا خیر، مواردی مانند داشتن محصولات جدید از طریق بررسی حریم خصوصی و محدودیت در نحوه استفاده از داده های تشخیص چهره و شماره تلفن.

این ارزیاب اخیراً گزارش خود را به FTC ارائه کرده است، و ظاهراً زیبا نیست، حاوی شواهدی مبنی بر کاستی ها یا نقض های متعدد: “کمیسیون خاطرنشان می کند که گستردگی و اهمیت این کمبودها خطرات قابل توجهی برای عموم به همراه دارد.”

به طور خاص، فیس بوک قول داد (در سال 2018 – جدول زمانی طولانی و گیج کننده است) اگر آن کاربر در 90 روز از برنامه استفاده نکرده باشد، دسترسی توسعه دهندگان برنامه به داده های کاربران را قطع خواهد کرد. اما FTC ادعا می کند که این کار را انجام نداد و اجازه داد برخی از این داده ها تا سال 2020 مورد استفاده قرار گیرد.

این شرکت همچنین «تعریف نادرست کرد که والدین می‌توانند کنترل کنند که فرزندانشان از طریق محصول مسنجر کیدز با چه کسانی ارتباط برقرار می‌کنند». کنترل‌های تماسی که فیس‌بوک ایجاد کرده بود ناکافی بود و به کودکان اجازه می‌داد از طریق تماس‌های ویدیویی و چت‌های گروهی با مخاطبین تأیید نشده ارتباط برقرار کنند.

اینها ممکن است فاحش ترین شکست ها به نظر نرسند، اما قوانین مربوط به فناوری برای کودکان به دلایل خوبی سخت است و نقض COPPA جدی است. وقتی در نظر بگیریم که فیس‌بوک نه تنها برای یک دهه به‌خاطر شیوه‌های شلوغ حریم خصوصی هشدار داده شده بود، بلکه می‌دانست FTC هر حرکت خود را به‌ویژه با داده‌های حساسی مانند کاربران زیر ۱۳ سال بررسی می‌کند، کمتر تمایلی به ارائه لطف دارد. .

این رویکرد ظاهراً بی‌رحمانه برای انطباق با دستور FTC، آژانس را بر آن داشته است تا پیچ‌ها را با تعدادی از تغییرات پیشنهادی در دستور سفت کند – کاری که ممکن است زمانی انجام دهد که “شرایط واقعیت یا قانون یا منافع عمومی تغییر کند” آن را تضمین کند. شرکت ها ممکن است خود را هشدار داده باشند که سفارشات FTC اسناد بسیار زنده ای هستند.

در این مورد، سفارش 2020، که بر تمام مشاغل متا (فیس بوک، اینستاگرام، واتس اپ و آکیولوس) تأثیر می گذارد، برای اضافه کردن موارد زیر اصلاح می شود:

  • ممنوعیت کلی کسب درآمد از داده ها از افراد زیر 18 سال. این داده ها فقط می توانند برای ارائه خدمات یا برای اهداف امنیتی استفاده شوند. (و زمانی که کاربر 18 ساله شود، به ماسبق نمی شود.)
  • بدون اینکه ارزیاب مستقل تأیید کند که ویژگی های جدید با محدودیت های حفظ حریم خصوصی مطابقت دارد، راه اندازی محصولات یا خدمات جدید یا اصلاح شده وجود ندارد.
  • اگر متا شرکت جدیدی را خریداری کند، این قانون حفظ حریم خصوصی اکنون برای آنها نیز اعمال می شود.
  • محدودیت‌های گسترده‌تر در تشخیص چهره، نیاز به افشا و رضایت مثبت.
  • الزامات تقویت شده در مورد بررسی حریم خصوصی، موجودی داده ها، کنترل های دسترسی و غیره.

امروز FTC دستوری برای نشان دادن علت منتشر می‌کند، که جزئیاتی از مسائل ذکر شده در بالا را توضیح می‌دهد و در زمان نگارش در دسترس عموم نبود. متا 30 روز فرصت دارد تا پاسخ دهد و پس از آن آژانس “با دقت”. [consider] حقایق و دلایل ارائه شده توسط طرفین» و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا دستور توسعه یافته موجه است یا خیر. من پرسیده ام که سفارش جدید چه زمانی می تواند به طور بالقوه اعمال شود و در صورت شنیدن پاسخ، این پست را به روز خواهم کرد.